13 Ocak 2011, Perşembe 09:29:57

"ŞEHİT OLDUĞUNU RÜYAMDA GÖRMÜŞTÜM"

Kocatepe Camii’ndeki törende “Körpecik fidansın, o buz gibi toprağa seni nasıl gömerim? Beni de al” haykırışıyla oğlunun tabutunu öpen ve naaşının ardından koşan acılı anne Feray Gül (43), oğlunun şehit düştüğünü rüyasında gördüğünü söyledi.

Feray Gül, o rüyasını gözyaşları içinde anlattı: “Dört yıl önce bir rüya gördüm. Uçak düşmüştü. Gazetelerde manşet olmuştu. Rüyamda kafamı duvarlara vuruyordum. Daha sonra ağlayarak, hıçkırarak uyandım. Ağlamaktan elbisem ıslanmıştı. Ramazan Bayramı sabahıydı, uyanınca 2 saat ağladım. Oğlum ‘Anne niye ağlıyorsun’ diye sordu. ‘Oğlum senin şehit olduğunu gördüm’ dedim. Oğlum, ‘Üzülme anne o bir rüya’ diye beni teselli etti. Dört yıl önce rüyamda uçak düşmüştü şimdi helikopter düştü ve oğlum şehit oldu.”

‘Askerliği tercih etti’

Feray Gül, şehit oğlunun üniversite sınava girdiği dönemde bilgisayar mühendisliği bölümünde okumayı amaçladığını belirterek, “Puanı yüksekti ama ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği için iki puanı yetmedi. Askerde ise Deniz, Kara ve Hava okullarının hepsine puanı yetti. Hatta Deniz Kuvvetleri’nden sürekli teklif geldi. Ve oğlum askerliği tercih etti. Askerliği seviyordu” dedi. (Vatan)

"ŞEHİT OLDUĞUNU RÜYAMDA GÖRMÜŞTÜM"

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000