13 Temmuz 2011, Çarşamba 08:00:21

SEFERLER RESMEN BAŞLADI

Çin‘in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi‘nin merkezi Urumçi ile İstanbul arasında direkt uçak seferleri resmen başladı...
  • Mogolistan unutulmamali bu arada. THY belki baglantili Urumci - Ulanbator seferlerini dusunebilir.
  • THY'nin de Urumçi ve Kaşgar'a uçuş başlatması dileğiyle..
Çin'in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin merkezi Urumçi ile İstanbul arasında direkt uçak seferleri 11 Temmuz 2011 itibairyle resmen başladı. Şangay-Urumçi-İstanbul hattında, Çin Hava Yolları'na bağlı Hainan Hava Yolları hizmet verecek.

Hainan Hava Yolları yetkilileri, ilk aşamada haftada iki sefer düzenlediklerini duyurdu. Şirket yetkilileri, seferlerin Airbus A330 tipi uçaklarla yapıldığını, Şangay'dan kalkan uçağın gidiş ve dönüşte Urumçi'de iki saat bekleyeceğini belirtti.
 
Şangay Pudong Havaalanı'ndan Pazartesi ve Perşembe günleri düzenlenen gidiş seferlerinin dönüşleri ise İstanbul'dan Salı ve Cuma günleri yapılıyor.
Şangay-Urumçi-İstanbul hattının açılmasıyla iki ülke halkları arasında havadan bir köprü kurulduğunu belirten Hainan Hava Yolları Şirketi Genel Müdürü Chen Ming, siyaset, ekonomi, ticaret, kültür ve turizm alanlarındaki ilişkilerin ve işbirliğinin bu sayede hızlanacağını ifade etti.
 
Çin Uluslararası Radyosu’na konuşan Türkiye'nin Çin'deki Kültür ve Tanıtma Müşaviri İlknur Yiğit, Türkiye ve Çin hükümetlerinin ortak çabalarıyla iki ülke ve halkları arasındaki temasların gün geçtikçe yoğunlaştığını belirtti. İlknur Yiğit, Şanghay, Urumçi ve İstanbul'u birbirine bağlayan bu yeni hattın, İpek Yolu'nun iki ucunda bulunan Türk ve Çinli yolculara daha kolay ve kaliteli bir hizmet sağlayacağını söyledi.
 
Hainan Hava Yolları, halihazırda Pekin'den Berlin, Brüksel, Budapeşte ve Moskova'ya, Şanhay'dan da Brüksel'e seferler yapıyor.
SEFERLER RESMEN BAŞLADI

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Mogolistan unutulmamali bu arada. THY belki baglantili Urumci - Ulanbator seferlerini dusunebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY'nin de Urumçi ve Kaşgar'a uçuş başlatması dileğiyle..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000