29 Mart 2010, Pazartesi 12:10:41

SEFA İNAN'I ÇILDIRTAN SÖZLER

Airport TV’de Cuma akşamları izleyenleri ekran başına bağlayan Fikir Fırtınası Programı yine hararetli tartışmalara sahne oldu. İşte çok konuşulacak programın ana hatları ve tüm videosu.
  • Patronların korktuklarını hiç zannetmiyorum,korkan insan önlemini alır.Çalışanının hakkını zamanında verir,zamanında hakkını alan bir çalışan da hiç bir zaman başka şirket düşünmez.Tabii hakkettiğini alabiliyorsa.Patronlar şapkalarını önlerine koysunlar bir düşünsünler bakalım,çalışanlarının hakkını kaç aydır ödemiyor.Bu insanlar ne ile geçiniyor,problemleri nedir.Sen 3-4 ay maaş ödeme ondan sonra da yetişmiş elamanım kaçıyor diye karalar bağla.Sen kazandığın parayla viskini yudumla çalışanın bir bardak su bulamasın.Ne ekersen onu biçersin.HİÇ KORKMA.
  • Evet asıl patronlar korkuyor. Patronlar korkmuyorsa Şahabettin Bollukçu tip kursuna gönderdiği pilotların kurs dönüşü Onurun adresini unutup başka şirketlere nasıl gittiğini yine Murat Esoy,Tahir Görgülü ve Mekin Gözen bir sabah kalktıklarında uçacak pilot kalmadığı için uçaklarının nasıl yerde kaldığını bir anlatsalarda kimin kimden korktuğunu bizde bir anlasak. Patronları bu kadar korkutursanız onlarda yabancı pilotlara can simidi gibi sarılırlar.
  • Haavacılık sektöründe ücret adaleti yok.Her şirkette kim ne tutturabilirse üst kademeye ne kadar yakınsa o kadar iyi ücret alıyor.Havacılıkta tekelleşme var.Bir şirketten ayrılan bir kişi diğer şirketlerde iş bulamıyor.Sektörde idareci sınıfındaki insanların hemen hemen hepsi birbirini tanıyor ve eski arkadaşlar.Şirketlerinden ayrılan bir çalışan için hemen karalama kampanyası başlıyor.
  • Evet çalışanlar konuşmaktan korkuyor.Çünkü gerçekleri konuşanlar arkalarında destek bulamıyor ve yanlız kalıyor.Yanlız kalmak demek de işsiz kalmak demek.Emekli olup da sektörde devam edenler bize bu yaştan sonra kim bu kadar para verir deyip korkuyorlar.Gençler sektörde yeniyiz bizleri daha kimse tanımıyor işsiz kalırız diye korkuyor.Orta sınıf ise koltuk derdine düşmüş acaba bir köşede bende yer kapabilirmiyim diyor yönetime şirin görünmeye çalışıyor.
  • Bence Muzaffer hoca ile Oktay bey ortak bir paydada buluşuyorlar. Muzaffer bey havacıları üçe ayırıyor.1-Duyarsız Kişiler,2-iyimserler,3-Kötümserler. Oktay bey ise 1-Astronotlar,2-Boşboğazlar,3-Vatan Kurtaran Şabanlar diğe adlandırıyor. İyi incelenirse aralarında bir fikir birliği olduğu anlaşılır.
  • Çok uzak olmayan bir değil dört kazanın sorumluları bellidir. Ispartada pist yerine dağa indirilen uçak, Amsterdamda pist yerine tarlaya indirilen uçak, Gürcistanda yanlış hava alanına indirel uçak ve kurallar zorlanarak dağa indirilen helikopter. herkes evinin önünü temizlerse kazalardaki pilot hatası azalır. Başta TALPA olmak üzere tüm meslek kuruluşları üyelerinin mesleki yetersizlikleri konusunda daha duyarlı olmalıdır.
  • DR SUN DR LUK KONUSUNDA AKSAKLIĞI KONUŞ .ANLADINMI.TABİ SORARLARSA SİZE BEYEFENDİ.
  • DR İLE BAHADIR NERDEN NASIL UÇUŞ EMNİYETİNİ DEĞERLENDİRİR.SEFA YANLIŞSIN .UGRAŞMA
  • DOGRU SOYLUYO.ITIRAZ ETME DR .KENDI ISINE BAKSIN BEGENMIYORSA GITSIN.
  • Oktay Bey'in gedigine koydugu tas ile Türkiye'nin kaza siralamasinda en önde olmasi arsindaki iliski nedir acaba? En basta SHGM ve sonra da diger sorumlulari uyandirip kapilarinin onlerindeki bilgisizligi süpürmelerini istemek de mi hata? Pek fazla uzakta olmayan yeni bir ucak kazasinin sorumluluklari kim yüklenecek? Yorumlarinizi yaparken hc bunlari dusundunuzmu??

Fikir Fırtınası Programı’nda ağırlıklı olarak kurulmak istenen Sivil Havacılık Akademisi tartışıldı. Program yorumcularından Sefa İnan ile Oktay Erdağı’nın kapışmasına sahne olan programa çok sayıda telefon bağlantısı da sağlandı.

Sivil Havacılık Akademisi kadük mü doğdu?

Akademinin içinde kimler olacak? Şimdiden akademiyi kuracak olanlar arasında görüş ayrılığı mı var?

Oktay Erdağı, “Herkes öncelikle kendi kapısının önün temizlemeli” derken neyi kastetti?

Sefa İnan bu sözlere nasıl karşılık verdi?

“Havacılığımız vatan kurtaran şabanlardan kurtarılmalıdır. Havacılığımız roketlendi. Bunun aksini iddia edenlerin rakamlar yüzüne tükürür” diyen Oktay Erdağı’nın bu sözleri Sefa İnan’ı çıldırttı. Sefa İnan bu sözlere sert karşılık verdi.

Havacılığın Haydar Amcaları kimler?

Kurulması planlanan Sivil Havacılık Akademisi’nin amacına ulaşması mümkün müdür? Havacılık Akademisi mi kurulmalı yoksa havacılık tıbbı geliştirilmeli?


“Havacılıkta çalışanlar konuşmaktan korkuyor” diyen Sefa İnan neden böyle konuştu? Kimler neden konuşmaktan korkuyor? Üzerlerinde baskı mı var?

AB ile yapılan yatay anlaşma ülkemize neler kazandırdı? Bu anlaşmayı imzalamama şansımız var mıydı?

İzAir’in iki uçağının ön dikmesi hasar gördü. Bakım hatası mı vardı yoksa üretim hatası mı?

Ankara’da sektörü toplayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın amacı neydi? Bütün bu sorular Fikir Fırtınası’nda cevap buldu.

İşte Fikir Fırtınası Programı’nın tam videosu;

1. KISIM

 2. KISIM3. KISIM

 

 

SEFA İNAN'I ÇILDIRTAN SÖZLER

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 14 yıl önce
Patronların korktuklarını hiç zannetmiyorum,korkan insan önlemini alır.Çalışanının hakkını zamanında verir,zamanında hakkını alan bir çalışan da hiç bir zaman başka şirket düşünmez.Tabii hakkettiğini alabiliyorsa.Patronlar şapkalarını önlerine koysunlar bir düşünsünler bakalım,çalışanlarının hakkını kaç aydır ödemiyor.Bu insanlar ne ile geçiniyor,problemleri nedir.Sen 3-4 ay maaş ödeme ondan sonra da yetişmiş elamanım kaçıyor diye karalar bağla.Sen kazandığın parayla viskini yudumla çalışanın bir bardak su bulamasın.Ne ekersen onu biçersin.HİÇ KORKMA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Evet asıl patronlar korkuyor. Patronlar korkmuyorsa Şahabettin Bollukçu tip kursuna gönderdiği pilotların kurs dönüşü Onurun adresini unutup başka şirketlere nasıl gittiğini yine Murat Esoy,Tahir Görgülü ve Mekin Gözen bir sabah kalktıklarında uçacak pilot kalmadığı için uçaklarının nasıl yerde kaldığını bir anlatsalarda kimin kimden korktuğunu bizde bir anlasak. Patronları bu kadar korkutursanız onlarda yabancı pilotlara can simidi gibi sarılırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Haavacılık sektöründe ücret adaleti yok.Her şirkette kim ne tutturabilirse üst kademeye ne kadar yakınsa o kadar iyi ücret alıyor.Havacılıkta tekelleşme var.Bir şirketten ayrılan bir kişi diğer şirketlerde iş bulamıyor.Sektörde idareci sınıfındaki insanların hemen hemen hepsi birbirini tanıyor ve eski arkadaşlar.Şirketlerinden ayrılan bir çalışan için hemen karalama kampanyası başlıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Evet çalışanlar konuşmaktan korkuyor.Çünkü gerçekleri konuşanlar arkalarında destek bulamıyor ve yanlız kalıyor.Yanlız kalmak demek de işsiz kalmak demek.Emekli olup da sektörde devam edenler bize bu yaştan sonra kim bu kadar para verir deyip korkuyorlar.Gençler sektörde yeniyiz bizleri daha kimse tanımıyor işsiz kalırız diye korkuyor.Orta sınıf ise koltuk derdine düşmüş acaba bir köşede bende yer kapabilirmiyim diyor yönetime şirin görünmeye çalışıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Bence Muzaffer hoca ile Oktay bey ortak bir paydada buluşuyorlar. Muzaffer bey havacıları üçe ayırıyor.1-Duyarsız Kişiler,2-iyimserler,3-Kötümserler. Oktay bey ise 1-Astronotlar,2-Boşboğazlar,3-Vatan Kurtaran Şabanlar diğe adlandırıyor. İyi incelenirse aralarında bir fikir birliği olduğu anlaşılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Çok uzak olmayan bir değil dört kazanın sorumluları bellidir. Ispartada pist yerine dağa indirilen uçak, Amsterdamda pist yerine tarlaya indirilen uçak, Gürcistanda yanlış hava alanına indirel uçak ve kurallar zorlanarak dağa indirilen helikopter. herkes evinin önünü temizlerse kazalardaki pilot hatası azalır. Başta TALPA olmak üzere tüm meslek kuruluşları üyelerinin mesleki yetersizlikleri konusunda daha duyarlı olmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
DR SUN DR LUK KONUSUNDA AKSAKLIĞI KONUŞ .ANLADINMI.TABİ SORARLARSA SİZE BEYEFENDİ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
DR İLE BAHADIR NERDEN NASIL UÇUŞ EMNİYETİNİ DEĞERLENDİRİR.SEFA YANLIŞSIN .UGRAŞMA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
DOGRU SOYLUYO.ITIRAZ ETME DR .KENDI ISINE BAKSIN BEGENMIYORSA GITSIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Oktay Bey'in gedigine koydugu tas ile Türkiye'nin kaza siralamasinda en önde olmasi arsindaki iliski nedir acaba? En basta SHGM ve sonra da diger sorumlulari uyandirip kapilarinin onlerindeki bilgisizligi süpürmelerini istemek de mi hata? Pek fazla uzakta olmayan yeni bir ucak kazasinin sorumluluklari kim yüklenecek? Yorumlarinizi yaparken hc bunlari dusundunuzmu??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000