13 Şubat 2015, Cuma 14:10:13

SCHENGEN KONTROLLERİ SIKILAŞTIRILIYOR

AB liderleri, terörle mücadele tedbirleri kapsamında Schengen sınır kontrollerini sıkılaştırma kararı ald
  • tek dişi kalmış canavar,AB.
  • Terörü kağıttan duvarlarla engelleyemezsin. Olan sıradan vatandaşa olacak.

AB liderleri, terörle mücadele tedbirleri kapsamında Schengen sınır kontrollerini sıkılaştırma kararı aldı.

AB liderleri, terörle mücadele tedbirleri kapsamında Schengen sınır kontrollerini sıkılaştırma kararı alarak, Avrupa Parlamentosu'na havayolu yolcu verilerinin paylaşılması (PNR) düzenlemesini hızla onaylaması çağrısında bulundu.

Brüksel'de toplanan AB devlet ve hükümet başkanlarının terörle mücadele kararlarında, Schengen dış sınır kontrollerinin güçlendirilmesi ve modernizasyonu için mevcut çerçevenin bütün imkanlarının kullanılması istendi.

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, bu aşamada Schengen kurallarının değiştirilmesine gerek görmediklerini söyledi.

Zirve kararlarında, AB üyelerinin güvenlik birimleri ve yargı organları arasında bilgi paylaşımının ve operasyonel işbirliğinin artırılması, üye ülkelerin para aklamayla ve terörün finansmanının önlenmesiyle ilgili yeni kuralları hızla uygulamaya sokması ve silah kaçakçılığıyla mücadelede gereken yasal düzenlemelerin hızla yapılarak ilgili birimler arasında işbirliğinin artırılması talep edildi.

AB liderleri, terörü ve aşırılığı teşvik eden internet içeriğinin tespiti ve kaldırılması için yeni önlemler almayı ve internet şirketleriyle işbirliğini artırmayı kararlaştırdı.

Zirvede hoşgörü, ayrımcılıkla mücadele, temel özgürlükler ve dayanışmayı teşvik için dinlerarası diyalog ve terör karşıtı propagandanın artırılması dahil iletişim stratejileri geliştirilmesi ve radikalleşmeye katkı sağlayan faktörlerin ortadan kaldırılması için eğitim, istihdam ve sosyal entegrasyonla ilgili inisiyatifler başlatılması kararı alındı.

Zirve kararlarında ayrıca, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Sahra bölgesi başta olmak üzere üçüncü ülkelerle terörle mücadele angajmanının artırılması, temel özgürlükleri ortaklaşa teşvik için kültürler ve medeniyetlerarası diyalog kurulması ve terörü besleyen kriz ve çatışmaların çözümüne yönelik stratejik yaklaşımlar geliştirilmesi istendi.

SCHENGEN KONTROLLERİ SIKILAŞTIRILIYOR

Yorumlar

Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
tek dişi kalmış canavar,AB.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hjhjk ~ 9 yıl önce
Terörü kağıttan duvarlarla engelleyemezsin. Olan sıradan vatandaşa olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000