11 Mayıs 2022, Çarşamba 13:55:21

SBK'nın uçağı satıldı... Yeni sahibi Reza Zarrab mı?

İflas eden Borajet Hava Yolları'nın sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın özel uçağı Bakırköy 2. İcra Dairesi tarafından satıldı.
  • ARTIK BİZİM TAZMİNATLAR ÖDENİR 2017 BERİ BEKLEDİĞİMİZ :)
  • İktidar tarafından hayırsever,ülke ihracatı ve ekonomisine büyük katkısı olduğu ilan edilen,bahşişi önceden kimlere vermeyi de tavsiye eden biri almış ne hoş.

İflas eden Borajet Hava Yolları'nın sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın özel uçağı Bakırköy 2. İcra Dairesi tarafından satıldı.

Borajet Havayolları, 2016 yılının son günlerinde ABD’de yaşamını sürdüren işadamı Yalçın Ayaslı tarafından SBK Holding’e satılmıştı.

Sezgin Baran Korkmaz’ın sahibi olduğu SBK Holding bünyesinde 2017 yılının Nisan ayına kadar uçuşlarını sürdüren Borajet, daha sonra ani bir kararla yeniden yapılanma sürecine girildiği belirtilerek uçuşlarını durdurduğunu açıklamıştı.

Şirket bünyesinde bulunan TC-YYA kuyruk tescilli Bombardier Global XRS tipi business jet Bakırköy 2. İcra Dairesi tarafından satışa çıktı. Toplam uçuş süresi 3317 saat olan "Digor" isimli uçak açık artırma usulü ihale ile yeni sahibini buldu. AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; ABD'li bir yatırımcı tarafından alınan uçağın bakım ve evrak işlemlerinin tamamlanmasından sonra teslim edileceği öğrenildi. İlk olarak 21 Şubat 2022'de vergiler dahil yaklaşık 70 milyon TL'den satışa sunulan uçağın ilk ihalede beklenen teklifin gelmemesi üzerine ikinci ihalede yeni sahibini bulduğu belirtildi.

UÇAĞIN YENİ SAHİBİ REZA ZARRAB MI?

Öte andan AirportHaber'e ulaşan iddialara göre; Sezgin Baran Korkmaz'ın eski uçağını ABD ile anlaştıktan sonra Aaron Goldsmith adını alan ve ABD'de at çiftliği işleten Reza Zarrab'ın aldığı ifade edildi.

Reza Zarrab, 2016 yılında İran’a uygulanan ambargoları delme suçlamasıyla ABD’de tutuklanan ve 2017’de itirafçı olduktan sonra tahliye edilmişti.

Uçak yeni sabihinin alması için Atatürk Havalimanı'nda E kapısında bulunan 11 nolu hangarda bekliyor.

Sürecin ABD Adalet Bakanlığı kontrolünde sürdürüldüğü ve işlemlerin ABD merkezli bir fon tarafından üstlenildiği öğrenildi.

©AirportHaber.com

SBK'nın uçağı satıldı... Yeni sahibi Reza Zarrab mı?

Facebook Yorum

Yorumlar

BORAJET TEKNİK ~ 3 ay önce
ARTIK BİZİM TAZMİNATLAR ÖDENİR 2017 BERİ BEKLEDİĞİMİZ :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Keşke ~ 3 ay önce
Ama yalan olur…
Reza ~ 3 ay önce
İktidar tarafından hayırsever,ülke ihracatı ve ekonomisine büyük katkısı olduğu ilan edilen,bahşişi önceden kimlere vermeyi de tavsiye eden biri almış ne hoş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000