09 Ekim 2020, Cuma 12:34:36

SBK'nın mal varlıklarına el konuldu!

SBK Holding yönetim kurulu başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın bütün mal varlığına İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından el konuldu.
  • Robin hood Günümüzde, genellikle, fakirlere vermek için zenginlerden çalan, Lincoln yeşili giymiş bir kanun kaçağı olarak resmedilir.Benzerlik varmı?.Sosyal medyada sadece birilerine hava olacak icraatlar.Bal dağıt,kaşar ver Mercedes’le tatil onbin dolar yanında vs vs Belliydi para bahsedildiği gibi.Yoksa boya sandığı sandığınız gibi olmuyor,dolmuyor...
  • Birisi minibüs şoförüydü şimdi holding sahibi bir kulüp yöneticisi diğeri de boyacıydı şimdi uçak sahibi işadamı. Böyle örnekler çok. Hepsi de çok çalıştı,çabaladı da bu seviyeye geldi, yersen tabii. Bu ülkede ne yazık ki adalet,güvenlik, hak,hakkaniyet,dürüstlük,vicdan hiçbir şey yok eskiden de yoktu ama hiçbir zaman şimdiki gibi rezil olmamıştı. Bunların tek sorumlusu böyle şaibeli adamlara ve yedikleri her halta prim tanıyan iktidar,siyaset,adalet sistemi ve yöneticilerdir.
  • Baranı tanımam sadece bir kaç video izledim konferanslardaki konusmalarını,yorum yapanlara bakıyorum ama sizin yaptıgınız resmen hasetlik, kıskanclık kokuyor. basarılı olmus bir sekilde bu adam siz de taslamaya yer arıyormussunuz.... siz daha iyisini yapsaydınız madem :)
  • Selamlar sayın yetkililer sizden tek ricam yapılması geren borajet bünyesindeki TC-YAA kuyruk kodlu Bombardier Global Express XRS uçağın mallara el konulmuşken satılmasını ve borajet madurlarının maduriyetinin giderilmesini çok mantıklı bir hamle olur. Borajeti kendi şirketi SBK Holdinğe borçlu gösterip el koymuş ve kuruk kodunu değiştirmiştir.(TC-YYA)
  • Yıl olmuş 2020, Türk adalet sistemi daha bir kararı Türkçe karakterle doğru basamıyor. Acı ama hukuk sistemimizden çok şey beklememek lazım. Çok acı!
  • Sonunda corap sokulmeye basladi. O ayakkabinin icinde ne pis bisey var kokusu zaten tahmin ediliyordu. Duzgun bi adam olsaydi altin yumurtlayan tavugu kesmezdi. 30 bin bilet az degil. Bizi sezon ortasi ortada biraktigin icin sana haklarimizi helal etmiyoruz. Yuce mahkemeye hesap ver. Kokpit kabin ofis calisanlari herkes bir aileydi. Aileyi yikanin dunyasini yikarlar.
  • Ayakkabı boyacılığından buraya kadar...
  • ben asıl böylesine eğitimsiz,vasıfsız üstelik saygısız birinin ayakkabı boyacılığından milyar dolarlarla oynayabilecek bir pozisyona yükselebileceğine gerçekten inanan ve ciddi sıfatlar taşıyan kişilere acıyorum. sonra bir de derler çocuklar matematik ne işimize yarayacak diye. 2x2 nin 4 olduğunu bilmezsen böyle şark masallarına başarı hikayesi diye alkış tutarsın...
  • Ben anlamiyorum arkadas bu ABD nin neresinden korkuyosunuz emir veriliyo turkiye makamlarina ve emir yerine getiriliyo bu ulkede yabancilar okadar vurgun yaptiki hangisi tutuklandi yada hangisinin mal varliklarina el konuldu feto haric boylesi adamlarin elini opmek gerekirken butun mal varligina el koyuyosun cem uzan gibi adamlari ve sbk yoneticisini tutuklamayin hapsetmeyin koskoca amerikayi dolandirmis bunlari el ustunde tutunki finansal gucunuz olsun turkiyenin boylesi insanlara ihtiyaci var bakin harcamalari hangi yonde iyi okuyun ornek feto ornek tosuncuk hangisini durdura bildiniz yaaa amerikanin kullandigi masalari durdurun oncelikle sacmalik daniskalik bu karar
  • Borajetlilerin ahı çıktı...!olan elif737 artistine oldu yazık oldu :)

SBK Holding yönetim kurulu başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın bütün mal varlığına İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından el konuldu.

Havacılık sektörünün de yakından tanıdığı ve iflasını açıklanan Türkiye'nin ilk ve tek bölgesel havayolu şirketi Borajet Havayolları'nın da son sahibi olan Sezgin Baran Korkmaz'ın tüm şirketleri için el konulma kararı çıktı.

ABD'de Utah Federal Savcılığı, mahkemeye başvurarak iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın (SBK) Türkiye’deki varlıklarının ABD tarafından geri alınmasını talep etmişti.

'Kingston Kardeşler'in ABD Hazinesini dolandırarak elde ettiği yarım milyar dolar civarındaki teşviklerin en az 134 milyon dolarının Türkiye’ye gönderildiği görülmüş, iki kardeş de mahkeme süresince haftalarca şahitlik yaparak suçlarını itiraf etmiş ve mahkum olmuşlardı.

Kingston Kardeşler SBK'yı adres göstermişti!

2014-2018 yılları arasında Türkiye’ye gönderilen paralar ile SBK’nin kontrolünde ilaç, inşaat ve teknoloji başta olmak üzere birçok farklı yatırımlar yapıldığı ve şirketler alındığı yine kardeşlerin duruşmalarda verdiği bilgilerle ortaya çıkmıştı.

Kingston Kardeşler Türkiye’ye gönderdiği paraların işlem belgeleri de dahil olmak üzere, SBK ve SBK’ya yakın başka Türkiye irtibatları ile ilgili iletişim bilgilerini de Amerikalı savcılarla paylaşmıştı.

Aynı duruşmalarda sanık olan ve Sezgin Baran Korkmaz ile Kingston Kardeşleri tanıştıran ve işbirliği yapan Lev Aslan Dermen de; suçlu bulunarak mahkum olmuştu. Asıl adı Levon Termendzyan olan Dermen'in SBK’nın Türkiye’deki finansörü olduğu iddia edilmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından talep edilen ve 10. Sulh Ceza Hakimliği tarafından alınan kararla SBK'ya ait mal varlıklarına el konuldu.

İşte o karar metni:

SBK'nın mal varlıklarına el konuldu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (53)

Yazmayayım dedim ama ~ 2 ay önce
Robin hood Günümüzde, genellikle, fakirlere vermek için zenginlerden çalan, Lincoln yeşili giymiş bir kanun kaçağı olarak resmedilir.Benzerlik varmı?.Sosyal medyada sadece birilerine hava olacak icraatlar.Bal dağıt,kaşar ver Mercedes’le tatil onbin dolar yanında vs vs Belliydi para bahsedildiği gibi.Yoksa boya sandığı sandığınız gibi olmuyor,dolmuyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yersen ~ 2 ay önce
Birisi minibüs şoförüydü şimdi holding sahibi bir kulüp yöneticisi diğeri de boyacıydı şimdi uçak sahibi işadamı. Böyle örnekler çok. Hepsi de çok çalıştı,çabaladı da bu seviyeye geldi, yersen tabii. Bu ülkede ne yazık ki adalet,güvenlik, hak,hakkaniyet,dürüstlük,vicdan hiçbir şey yok eskiden de yoktu ama hiçbir zaman şimdiki gibi rezil olmamıştı. Bunların tek sorumlusu böyle şaibeli adamlara ve yedikleri her halta prim tanıyan iktidar,siyaset,adalet sistemi ve yöneticilerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karta ~ 2 ay önce
Baranı tanımam sadece bir kaç video izledim konferanslardaki konusmalarını,yorum yapanlara bakıyorum ama sizin yaptıgınız resmen hasetlik, kıskanclık kokuyor. basarılı olmus bir sekilde bu adam siz de taslamaya yer arıyormussunuz.... siz daha iyisini yapsaydınız madem :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taşlama ~ 2 ay önce
Taşlayan yok madem ki şov yapıyorsun,ben çalışanımın yanındayım,ben yardım severim diye buna gerek yok.Sen önce hakkını yediklerinin haklarını bir öde sonra daha varsa yardımda et.Sen benden gaspettiğinle,bana ödemediğin parayıı ona buna fağıtıyorsun.Böyle hayırseverlikmi olur.Önce bana ödemen gerekeni bir öde,çalışanlarının haklarını öde ondan sonra geri kalan parayla naparsan yap.
coko ~ 2 ay önce
Uzaktan davulun sesi hoş gelir. Kalsaydı 50 60 binlira tazminat görürdüm hasetliği kıskançlığı...
Borajet çalışanı ~ 2 ay önce
Çalıştırdığı personelin emeklerini vermeyen insanları savunanları hiç anlamış değilim.Benim 70.000 TL tazminatımı yatırsın.O zaman görelim.
Hlk ~ 2 ay önce
Malesef meyve veren ağaç taşlanır . Nankörlük çekememezlik .
Ateş ~ 2 ay önce
Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.Borajette 260 M USD hattına 500 çalışanın hakkı yendi.Bunun hesabı nasıl verilecek?Yükseklere çıkarken birilerinin üzerine basıp ezmeyeceksin.Çalışanlarının haklarını ye paralarını ödeme git o paralarla ona buna yardım ediyor görünerek şov yap.Terbiyesiz adam.
coko ~ 2 ay önce
Selamlar sayın yetkililer sizden tek ricam yapılması geren borajet bünyesindeki TC-YAA kuyruk kodlu Bombardier Global Express XRS uçağın mallara el konulmuşken satılmasını ve borajet madurlarının maduriyetinin giderilmesini çok mantıklı bir hamle olur. Borajeti kendi şirketi SBK Holdinğe borçlu gösterip el koymuş ve kuruk kodunu değiştirmiştir.(TC-YYA)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hlk ~ 2 ay önce
Havadan para isteme işi ne kadar kolayınıza geliyor sizin alacağınız Yalçın ayazlıdan sbk dan değil .
Yıl 2020 ~ 2 ay önce
Yıl olmuş 2020, Türk adalet sistemi daha bir kararı Türkçe karakterle doğru basamıyor. Acı ama hukuk sistemimizden çok şey beklememek lazım. Çok acı!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski Borajetli ~ 2 ay önce
Sonunda corap sokulmeye basladi. O ayakkabinin icinde ne pis bisey var kokusu zaten tahmin ediliyordu. Duzgun bi adam olsaydi altin yumurtlayan tavugu kesmezdi. 30 bin bilet az degil. Bizi sezon ortasi ortada biraktigin icin sana haklarimizi helal etmiyoruz. Yuce mahkemeye hesap ver. Kokpit kabin ofis calisanlari herkes bir aileydi. Aileyi yikanin dunyasini yikarlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 ay önce
o adamın kenarda milyon belkide milyarı vardır dünyasını görünenlerle yıkabilirsin
borajet ~ 2 ay önce
... kulanıcı sanırım sen çok yıkandın
Hlk ~ 2 ay önce
Sanki hakkın sbk saymış gibi konuşuyorsun senin hakkın önceki patronunda çalıştığın zaman eski patronundan neden istemiyordun.
coko ~ 2 ay önce
hlk eski patron varken ayın 1 dedinmi ister uçak uçsun ister uçmasın maaşlar yatardı işin içersinde değilsin yardı dağıtıyorsun https://www.airporthaber.com/borajet-haberleri/son-dakika--borajet-havayollari-satildi.html bu linke tıklayıp haberin detayını okuyabilirsin 250 milyon dolar yazıyor. Biraz araştırırsan neyin ne olduğunu görürsün
Mf ~ 2 ay önce
Ayakkabı boyacılığından buraya kadar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şark masalı ~ 2 ay önce
ben asıl böylesine eğitimsiz,vasıfsız üstelik saygısız birinin ayakkabı boyacılığından milyar dolarlarla oynayabilecek bir pozisyona yükselebileceğine gerçekten inanan ve ciddi sıfatlar taşıyan kişilere acıyorum. sonra bir de derler çocuklar matematik ne işimize yarayacak diye. 2x2 nin 4 olduğunu bilmezsen böyle şark masallarına başarı hikayesi diye alkış tutarsın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayakkabı ~ 2 ay önce
Ben şu meşhur videoyu daha 1 ay önce izledim. SBK adını ilk kez orda duydum. Airport haberi sıkı takip etmeme rağmen SBK adı ile Borajet arasındaki bağlantıyı hatırlayamadım. Zaten videoda hiç lafı da geçmiyor. Ama (henüz kendi işini yeni kurmuş biri olarak) ayakkabı boyacılığından boğazdaki ofise geçiş hikayesi hem boşluklarla doluydu hem de itiraf gibi bir dolandırıcılık içeriyordu. Hanım'a ve ortağa gösterdim videoyu ama bu herif hiç tekin değil de söyledim. Hikaye bir garip. Daha 40'i çıkmadı haberi gördüm. Zarar görenleri Allah'ın merhametine, arkadaşı da mahkemesine havale ediyorum. Bu dünyada da umarım herkes kayıplarını karşılama imkanı bulur.
Güzel yorum ~ 2 ay önce
Nihayet akıllı bir yorum geldi. Türkiyenin gelişememesinin en büyük nedeni böyle cahil mafya tipli kişilerin işlerin patronu olması. Bizdede billgatesler çıkarsa ilerleriz bence. Kızacaksınız ama damat cidden akıllı ve fark yarattı. Daha çok damatlar lazım
Hlk ~ 2 ay önce
Senin kültürün eminim paşalarından akıyordur zavallı.
Ciddi misin? ~ 2 ay önce
Türkiye deki firmaların çoğunun kurucusu ilk okul mezunu bile değil. Ticaret için okumaya gerek yok. Zaten okul okuyan amele olmak için okur patron olmak için değil.
Ali ~ 2 ay önce
Ne alakası var ayakkabı boyacılığı ile. Sana verseler faize koyup anca faizini yersin belki onu bile akıl edemezsin :)
Tgs soforu ~ 2 ay önce
Ben anlamiyorum arkadas bu ABD nin neresinden korkuyosunuz emir veriliyo turkiye makamlarina ve emir yerine getiriliyo bu ulkede yabancilar okadar vurgun yaptiki hangisi tutuklandi yada hangisinin mal varliklarina el konuldu feto haric boylesi adamlarin elini opmek gerekirken butun mal varligina el koyuyosun cem uzan gibi adamlari ve sbk yoneticisini tutuklamayin hapsetmeyin koskoca amerikayi dolandirmis bunlari el ustunde tutunki finansal gucunuz olsun turkiyenin boylesi insanlara ihtiyaci var bakin harcamalari hangi yonde iyi okuyun ornek feto ornek tosuncuk hangisini durdura bildiniz yaaa amerikanin kullandigi masalari durdurun oncelikle sacmalik daniskalik bu karar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oğuz kağan ~ 2 ay önce
Birade uzanla ilgi birşey bilmediğin belli..Uzanın amerikadan motoroladan çarptığı 3 milyar doları türkşye devleti ödedi..haberin var mı ?yani senin benim vergilerim.. yani cari açığımızın 3 milyar doları bu namussuza ait
Sen öyle sana ~ 2 ay önce
Gerçekten buna inanıyormusun?Abi bu kadarmı hedef çarpıtmak olur yahu.Türkiyenin ekonomik sıkıntısını 2001’e bağladık,bir kısmını da Uzan’a bağlayalım.Hırsızın hiçmi suçu yok?
borajet ~ 2 ay önce
sen tgs askeri ücret için geçeni gündüzüne kat vardiya çalış yapmaya devam et vergilerinle böyle adamlar sefa sürsünler.
Tgs şoförü'ne ~ 2 ay önce
Cahilliğinde bir sınırı var biraz kendini yetiştir olmayan aklınla ahkam kesme. O zatlar ABD'yi dolandırdılar paraları götürdüler bedelini de biz vatandaşlar paşa paşa ödedik be ahmak adam !
Brj FO ~ 2 ay önce
Borajetlilerin ahı çıktı...!olan elif737 artistine oldu yazık oldu :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000