15 Kasım 2017, Çarşamba 14:25:40

Savcı 6 sanığa tahliye istedi

DEAŞ'ın 46 kişiyi şehit ettiği Atatürk Havalimanı saldırısı davasında duruşma savcısı, tutuklu 6 sanığın yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliye edilmelerini istedi.
  • "Kahru perişan eyle" bu lafı söyleyen birine herşey müstehak.
  • Tahliye mi?!!!! Daha nedenir ki !!
  • Sanık tarafının birsürü avukatı vardı ama biz yaralı ve ölenlerin birtane bile avukatı yoktu sanki orada biz sucluyduk onlar masum ne Şirketler avukat gönderdi ne devlet avukat gönderdi yapılırmı bu bize

DEAŞ'ın 46 kişiyi şehit ettiği Atatürk Havalimanı saldırısı davasında duruşma savcısı, tutuklu 6 sanığın yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliye edilmelerini istedi. Savcının tahliyesini istediği sanıklardan 2'si yabancı uyruklu.

Atatürk Havalimanı'nda 28 Haziran 2016 tarihinde terör örgütü DEAŞ'ın gerçekleştirdiği, 46 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısına ilişkin 42'si tutuklu 46 sanık hakkında açılan davanın 3'üncü duruşmasında müştekiler dinlendi.

"ŞİKAYETÇİYİM"

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada ifade veren şikayetçi Hasan Cambaz sanıklardan şikayetçi olduğunu belirterek, "Sanıkları rabbime havale ediyorum. Kahr-ı perişan olsunlar. Burada evladını kaybedenler var. Onlar geri dönecekler mi? Nasıl rahat oturuyorlar? Duruşmalara da katılmak istemiyorum. Şerefsizlerin suratını da görmek istemiyorum" dedi.

YABANCI UYRUKLULAR TERCÜMANLA İFADE VERDİ

Söz alan diğer şikayetçiler de yakınlarını kaybettiklerini, sanıklardan şikayetçi olduklarını ve sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmalarını istedi. Saldırıda hayatını kaybeden yabancı uyruklu maktullerin yakınları da tercüman aracılığıyla verdikleri ifadelerinde şikayetçi olduklarını söyledi.

Duruşma savcısı, terör saldırısında zarar gören müştekilerin davaya katılma taleplerinin kabul edilmesini istedi. Savcı, mevcut delil durumu, savunmalarının alınmış olması ve dosya kapsamından dolayı tutuklu sanıklar Mahmut Tezin, Harun İçoğlu, Doğan Değerli, Faruk Yazıd, Gulmakhmad Salımov ve Ahmed Bin Hamed'in haklarında yurt dışına çıkış yasağı konularak, tahliye edilmelerini talep etti. 

Duruşma savcısı, 36 sanığın ise üzerlerine atılı suçlamaların niteliği, kaçma şüphelerinin bulunması, olay yeri inceleme tutanakları, HTS kayıtları ve kuvvetli suç şüphelerinin bulunduğu gerekçeleriyle tutukluluk hallerinin devamını istedi.

Duruşma, tutuklu sanıkların avukatlarının tahliye taleplerinin alınmasıyla devam ediyor. (Hürriyet)

(Güncellendi) Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısıyla ilgili davada 6 sanık hakkında tahliye kararı verildi.

Savcı 6 sanığa tahliye istedi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

LAFA BAK ~ 5 yıl önce
"Kahru perişan eyle" bu lafı söyleyen birine herşey müstehak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazıklar olsun ~ 5 yıl önce
Tahliye mi?!!!! Daha nedenir ki !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tahliye ~ 5 yıl önce
GAzeteci olsa çıkamazdı içeriden yıllarca
Yaralı ~ 5 yıl önce
Sanık tarafının birsürü avukatı vardı ama biz yaralı ve ölenlerin birtane bile avukatı yoktu sanki orada biz sucluyduk onlar masum ne Şirketler avukat gönderdi ne devlet avukat gönderdi yapılırmı bu bize

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reis ~ 5 yıl önce
BiZim müşteki avukatı toplam 3 tane sanıkların 10 kişi nerden baksan her duruşmada tahliye çıkar bu nasıl adalet

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000