04 Şubat 2015, Çarşamba 11:50:15

SAVAŞ UÇAKLARINA YENİ RADAR SİSTEMİ GELİŞTİRECEK

Euroradar konsorsiyumunun üyesi olan İspanya'nın lider Avrupa'nın önde gelen çokuluslu danışmanlık ve teknoloji devi Indra, Eurofighter savaş uçakları için yeni Captor-E radar sistemini geliştirmek üzere 90 milyon €’luk anlaşmaya imza attı.
  • Yabancı dilden bire bir yapılmış berbat bir tercüme. Ya da ana şirkette çalışan Türkçesi kıt gurbetçi mühendis bir vatandaş yazmış şu metni. Ya kardeşim bari Türkçeyi az çok iyi bilen, konuya da yabancı olmayan birine yazdırsanıza şu tercüme metinleri. . Şirketlerin medyaya gönderdiği ruhsuz basın bültenlerine iyi bir örnek.

Euroradar konsorsiyumunun üyesi olan İspanya'nın lider Avrupa'nın önde gelen çokuluslu danışmanlık ve teknoloji devi Indra, Eurofighter savaş uçakları için yeni Captor-E radar sistemini geliştirmek üzere 90 milyon €’luk anlaşmaya imza attı.

Geçtiğimiz Kasım ayında Eurofighter konsorsiyumuna üye dört ülkenin (İngiltere, Almanya, İtalya ve İspanya) savunma bakanları adına NETMA, dünyanın en ileri teknoloji radar sistemini geliştirmek ve entegre etmek üzere Avrupa sanayinden temsilcilerle bir anlaşma imzaladı.

Sistemin teknolojisi, aktif elektronik taramalı dizi radarı (AESA) ve antenin hareket etme kabiliyeti sayesinde Eurofighter Typhoon piyasadaki rakiplerine göre çok daha geniş görüş alanına sahip olacak. Bunun yanı sıra radar; aynı anda birçok işlevi yerine getirebilmek gibi geniş bir kapasite ve özellikler yelpazesine sahip olacak şekilde geliştirilme potansiyeli de taşıyor. Dolayısıyla, Avrupalı uçağın operasyonel yeteneklerinde kalite açısından önemli artış sağlanacak.

Indra'nın bu anlaşmada çok ilgili bir rolde ve ileri düzeyde teknolojik kapasitede yer alması, yüksek endüstriyel getiri sağlayacak. Ayrıca, 100’den fazla mühendisten oluşan bir ekibin gelecek birkaç yıl boyunca inovasyon ve geliştirme çalışmalarını yürütmesi gerekecek. Bunların yanı sıra şirket bu tür teknolojilerin öncüsü olmaya ve güçlü konumunu korumaya devam edecek.

Indra, sistemin Eurofighter üyesi ülkelerin ve platformun ihraç edilebileceği diğer ülkelerin uçaklarında kullanılmak üzere gelecekte üretiminde yer almak açısından da ideal bir konumda bulunuyor. Bu yeni teknolojinin sisteme eklenmesi, ihraç edilme şansını büyük oranda artırıyor: Captor-E'nin teknolojisi, bugünün endüstrisinde önemli unsurlardan biri.

Indra, Eurofighter için uçuş donanımı ve sistemleri sağlayan üçüncü büyük tedarikçi olmanın yanı sıra en büyük İspanyol sağlayıcı. Aynı zamanda önde gelen bir test ve simülasyon donanımı ve bakım çözümleri sağlayıcısı. Indra’nın bu projede yer alması, programın başlıca tedarikçilerinden biri olarak konumunu güçlendirirken, platformun geliştirilmesine katkıda bulunmasını da sağlayacak.

Indra, Yönetim Kurulu Başkanı Javier Monzón’un önderliğinde, dünyanın en büyük çokuluslu danışmanlık ve teknoloji şirketlerinden biri olmanın yanı sıra Avrupa’da ve Latin Amerika’da lider konumda bulunuyor ve gelişmekte olan diğer pazarlarda genişlemesini sürdürüyor. Sürdürülebilirliğe ve müşteriye odaklı faaliyetlerinin temel taşını inovasyon oluşturuyor. Indra, araştırma, geliştirme ve inovasyon alanına son üç yılda yaptığı 570 milyon Euro’yu aşan yatırımlarıyla Avrupa’da sektör liderlerinden biri haline gelmiş bulunuyor. Yaklaşık 3 milyar € cirosu olan şirket, 43.000 çalışanıyla 138’den fazla ülkedeki müşterilerine hizmet veriyor.

SAVAŞ UÇAKLARINA YENİ RADAR SİSTEMİ GELİŞTİRECEK

Yorumlar

biraz özen ~ 9 yıl önce
Yabancı dilden bire bir yapılmış berbat bir tercüme. Ya da ana şirkette çalışan Türkçesi kıt gurbetçi mühendis bir vatandaş yazmış şu metni. Ya kardeşim bari Türkçeyi az çok iyi bilen, konuya da yabancı olmayan birine yazdırsanıza şu tercüme metinleri. . Şirketlerin medyaya gönderdiği ruhsuz basın bültenlerine iyi bir örnek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000