11 Eylül 2016, Pazar 08:52:35

SAS da o yasağa katıldı; Uçağa almayacaklar

İskandinavya Havayolları (SAS) Samsung'un yeni yakıllı telefonu olan Galaxy Note 7 ile hiçbir şekilde uçağa binilemeyeceğini açıkladı. Note 7'nin bataryasındaki problemden dolayı yangın riskine karşı alınan önlemin, yolcular tarafından anlayışla karşılanması gerektiği de belirtildi.

İsveç, Danimarka ve Norveç’in ortak havayolları olan İskandinavya Havayolları (SAS) Samsung'un piyasaya çıkardığı yeni akıllı telefonu Galaxy Note 7 ile uçağa binilmesine yasak getirdi.

Bataryasındaki hatadan kaynaklı olarak şarj sırasında yaşanan bazı patlamalar nedeniyle Galaxy Note 7 için yasak getirdiklerini duyuran SAS Basın Müdürü Fredrik Henriksson'un yaptığı açıklamada, Samsung Galaxy Note 7 kullanıcılarının cihazlarıyla birlikte uçağa hiçbir şekilde binmemesi ve uçak altı bagaja vermemesi gerektiğini belirtti.

Henriksson, bu uygulamanın uçağın yangın riskine karşı alınan tedbir olduğunu kaydederek, yolcuların güvenliği için böyle karar aldıklarını ve yolcuların kendilerini anlayacağını umduğunu ifade etti.

SAS Havayollarının ardından Norveç Havayolları da yolcuların Samsung Galaxy Note 7 ile uçağa binilmesini yasakladı.

SAS da o yasağa katıldı; Uçağa almayacaklar

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000