23 Mayıs 2009, Cumartesi 05:27:41

Sarhoş yolculara yüklü ceza geliyor

Rusya'nın St. Petersburg şehrinden Türkiye'ye giden uçakta olay çıkaran sarhoş yolculara St. Petersburg kent mahkemesi görülmemiş bir ceza verdi.
  • St. Petersburg mahkemesi sayesinde devlet köşe olacak desenize. Bu rus'ların yarısı ayyaş, kalan yarısı da "fuhuş emekçisi"dir. Anlayacağınız, rus'lardan bi cacık bile olmaz...
  • Hangi yolla olursa olsun muhakkak bu zararri tanzim etmelidir.Yolcular,sirket tarafindan magdur edilince cezalandiriliyorda,bunu yolcu isleyince neden 0lmuyor bizde?Petersburg Mahkemesi örnek bir karar vermis.Insallah bizim hakimler bunu örnek olarak,sadece kisilerin degil,tüzel kisilerinde hakkini verirler.
  • önce sarhoş yolcular degilde sarhoş pilotlara gelsin büyük cezalar zaten eninde sonunda sarhoş yolcuyu sakinleştirecek birileri olur ama pilota ne demeli soruyorum size kimseye belli etmeden uçagı kaldırabilir isterse...
  • bizdeki ceza ne biliyormusunuz?eğer uçuş ekibi uçağa kabul etmezse uçak gittiği meydana ininceye kadar poliste bekletiliyor sonra serbest.eğer olay uçakta olup biryere divert edilirse yabancı ülkeye divert edildiğinde oranın kanunlarına göre ;eğer divert türkiyede ki bir meydana ise öncelikle uçuş ekibi şikayetçi olması bekleniyor.eğer ekip şikayetçi olursa(ifade işlemleri ve diğer işlemler için en az dört saat karakolda beklemeyi göze alabilirlerse)şahıslar hakkında dava açılıyor.sonuç mu palavra hikaye.ben yaşadım da oradan biliyorum.olay beş yıl önce oldu dava devam ediyor.bilginize!!!!!!!
  • Sarhoşlar kabin ekibini canından bezdiriyor. Daha uçağa binmeden tespit edilirse uçağa alınmamalılar. Olay çıkartıp uçağın zorunlu iniş yapmasına neden oluyorlarsa hem havayolunun hem de gecikmler nedeniyle yolculara ödenen/ödenecek giderlerin tazmini gerekir. Bence 10000 dolar bile az. Çünki bir sonraki uçuşları da etkileyecek.

Şimdiye kadar 5 dolar ceza ve on günlük hapisle kurtulan sarhoş yolcuları artık yüklü cezalar bekliyor. Mahkeme iki yolcuya toplam 10 bin dolar ceza kesti.

Olay 2007 Temmuz ayında yaşanmıştı. St. Petersburg'dan Türkiye'ye gitmek üzere havalanan uçakta sarhoş iki yolcunun kavga etmesi sonucu uçak Pulkova havalimanına geri dönmek zorunda kalmıştı. Pulkova havalimanında gözaltına alınan yolcular, mahkemeye sevk edildimişti.

Diğer yolcular gecikmeli olarak yeniden Türkiye'ye uçarken, mahkeme uçakta olay çıkaran iki sarhoş yolcuya on gün hapis cezası vermişti. Mahkemenin kararına itiraz eden hava yolu şirketi zararlarının tazminini istedi. Bunun üzerine yeniden görülen mahkemede iki Rus holigana 10 bin dolarlık ağır ceza geldi.

Rusya sarhoş yolcuların uçaklarda çıkardıkları olaylarla sıkça gündeme geliyor. Sadece 2008 yılında yaklaşık 50 olay gerçekleşti. Şubat ayında Rusya ulaşım güvenlik birimi sarhoş yolcuların uçağa alınmaması konusunda bir karar alınmıştı.

Sarhoş yolculara yüklü ceza geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 13 yıl önce
St. Petersburg mahkemesi sayesinde devlet köşe olacak desenize. Bu rus'ların yarısı ayyaş, kalan yarısı da "fuhuş emekçisi"dir. Anlayacağınız, rus'lardan bi cacık bile olmaz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hangi yolla olursa olsun muhakkak bu zararri tanzim etmelidir.Yolcular,sirket tarafindan magdur edilince cezalandiriliyorda,bunu yolcu isleyince neden 0lmuyor bizde?Petersburg Mahkemesi örnek bir karar vermis.Insallah bizim hakimler bunu örnek olarak,sadece kisilerin degil,tüzel kisilerinde hakkini verirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
önce sarhoş yolcular degilde sarhoş pilotlara gelsin büyük cezalar zaten eninde sonunda sarhoş yolcuyu sakinleştirecek birileri olur ama pilota ne demeli soruyorum size kimseye belli etmeden uçagı kaldırabilir isterse...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bizdeki ceza ne biliyormusunuz?eğer uçuş ekibi uçağa kabul etmezse uçak gittiği meydana ininceye kadar poliste bekletiliyor sonra serbest.eğer olay uçakta olup biryere divert edilirse yabancı ülkeye divert edildiğinde oranın kanunlarına göre ;eğer divert türkiyede ki bir meydana ise öncelikle uçuş ekibi şikayetçi olması bekleniyor.eğer ekip şikayetçi olursa(ifade işlemleri ve diğer işlemler için en az dört saat karakolda beklemeyi göze alabilirlerse)şahıslar hakkında dava açılıyor.sonuç mu palavra hikaye.ben yaşadım da oradan biliyorum.olay beş yıl önce oldu dava devam ediyor.bilginize!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sarhoşlar kabin ekibini canından bezdiriyor. Daha uçağa binmeden tespit edilirse uçağa alınmamalılar. Olay çıkartıp uçağın zorunlu iniş yapmasına neden oluyorlarsa hem havayolunun hem de gecikmler nedeniyle yolculara ödenen/ödenecek giderlerin tazmini gerekir. Bence 10000 dolar bile az. Çünki bir sonraki uçuşları da etkileyecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000