05 Nisan 2018, Perşembe 08:35:46

Samsun-Arabistan seferleri başlıyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Arabistan ile Samsun arasında direkt uçuş seferleri için çalışmalara başladıklarını söyledi.
  • Samsundaki turizmciler trabzonda yapilan hatalari yapmazsalar kazanirlar yoksa kalite duser ve geldikleri gibi giderler.
  • Karadenizin bu arap merakı ülkemizin sonunu getirecek. Batırdılar karadenizi hala farkında değil bizimkiler. Uyanın be kardeşim uyanın artık. Karadenize Türk turist gelmiyor farkında mısınız ?
  • su araplar ulkeden gıtsın baska bır sey ıstemıyorum.
  • Yemege baslamislar
  • Avrupa ya Turist olarak gidenlerin cogu da Arap ; adamlar takim elbise giyip gidiyor ,Ve THY bu pazari Türkiye ye cekmek istiyor , Savunma sanayii de zaten onlara bircok sey satiyoruz ,Bunu yapabilmek icin diger ülkeler herseyi göze aliyor , Biz ne yapiyoz onlari kovuyoruz :)
  • Osmanlı tebaası olanlara bak hele
  • Arabistan ne alaka? Kıbrıs seferi istiyoruz. Zaten ülke de arap dolu. Bir de sizin getirmeye calısmanız komik
  • Son akşam yemeği tablosu gibi..
  • ABD Fransa İsviçre varken ne işimiz var Suudi Arabistan insanıyla

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Arabistan ile Samsun arasında direkt uçuş seferleri için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun ile Suudi Arabistan arasında ticari ve turistik faaliyetlerin ve direkt uçuşların başlatılması için fikir alışverişinde bulunmak üzere Samsun’da bulunan Arabistanlı turizm acenteleri temsilcileri ile bir araya geldi. Samsun’un Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olduğunu ve gelişime her zaman açık olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak uluslararası ulaşımın kolaylaştırılması için büyük hedeflerimiz var. Krasnodar ile Samsun arasında başlattığımız seferler bunun bir meyvesidir. Bu direkt uçuşlar iki ülke arasındaki ticari ve turistik faaliyetleri olumlu olarak etkileyecek. Şimdi de Samsun ile Suudi Arabistan arasındaki mesafeleri kısaltmak için çabalıyoruz. Arabistan’a yapacağımız direkt uçuşlar başta turizm olmak üzere ticari hedeflerimizi de olumlu olarak etkileyecektir. Arabistan’ın Medine ve Yanbu kentinden gelen sizler Samsun'un potansiyelini fark etmiş olmasınız ki gelip görerek, araştırarak buralara belki yatırım dahi yapmayı düşünüyorsunuz. Karşılıklı ilişkilerimizi sıkı tuttuğumuz sürece bu düşüncelerimiz en kısa zamanda vücut bulacaktır. Suudi Arabistan'ın Medine ve Yanbu illerinden gelen turizm acentelerinin temsilcileri ile bir araya geldik. İki ülke arasında turizm ve ticaretin geliştirilmesi için, özellikle de karşılıklı uçuşların başlatılması için gerekli altyapı çalışmalarını hızlandırıyoruz” diye konuştu.

Yaptıkları turistik faaliyetler hakkında bilgiler veren Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği üyesi Soner Dursun, “Suudi Arabistan’ın Medine ve Yanbu illerinin üst düzey tur operatörleri, gazetecileri ve sosyal medya fenomenleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret için Samsun’a geldi. Karşılıklı istişareler sonucunda Riyad ve Medine’den Samsun’a direkt uçuş çalışmalarına hız verileceği anlaşması THY temsilcileri ile yapıldı. Medine THY Pazarlama Direktörü Asım Rayyan, Suudi Arabistan'dan Samsun’a direkt uçuşların başlaması için Arabistan’daki tur operatörlerinden bir tanesinin kendi kiralayacağı uçakla Salı ve Cumartesi günleri 150 kişilik turist kafilesiyle Samsun’a turist atağının başlayacağını ifade etti. Samsun’un uluslararası alanda bilinirliğini arttırmak için çok önemli olan bu çalışmanın devamını her ay düzenleyeceğini ifade ettiler. Belki de her ay 10 uçuş düzenleyeceğiz. Arabistan’daki üst düzey insanları Samsun’a getireceğiz. Bu insanlar Samsun’da gördüklerini kendi ülkelerindeki insanlara anlatarak Samsun’un tanıtımını yapacaklar. Biz bu programları Cidde, Demmam’da da yapacağız. Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 vilayetinden de buraya her ay ekipler getireceğiz. Samsun’un potansiyelini herkesin görmesini sağlayacağız. Bu seferki programımız 3 gün sürecek. İlçeleri gezip, gördüklerimizi Arabistan’daki vatandaşlara anlatacağız” şeklinde konuştu. 

Samsun-Arabistan seferleri başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Ali ~ 5 yıl önce
Samsundaki turizmciler trabzonda yapilan hatalari yapmazsalar kazanirlar yoksa kalite duser ve geldikleri gibi giderler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merak ~ 5 yıl önce
Karadenizin bu arap merakı ülkemizin sonunu getirecek. Batırdılar karadenizi hala farkında değil bizimkiler. Uyanın be kardeşim uyanın artık. Karadenize Türk turist gelmiyor farkında mısınız ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hayrı ~ 5 yıl önce
su araplar ulkeden gıtsın baska bır sey ıstemıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Baslamislar ~ 5 yıl önce
Yemege baslamislar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 5 yıl önce
Avrupa ya Turist olarak gidenlerin cogu da Arap ; adamlar takim elbise giyip gidiyor ,Ve THY bu pazari Türkiye ye cekmek istiyor , Savunma sanayii de zaten onlara bircok sey satiyoruz ,Bunu yapabilmek icin diger ülkeler herseyi göze aliyor , Biz ne yapiyoz onlari kovuyoruz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zamanında ~ 5 yıl önce
Osmanlı tebaası olanlara bak hele

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arap Faik ~ 5 yıl önce
Arabistan ne alaka? Kıbrıs seferi istiyoruz. Zaten ülke de arap dolu. Bir de sizin getirmeye calısmanız komik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Leonardo ~ 5 yıl önce
Son akşam yemeği tablosu gibi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SZF arff ~ 5 yıl önce
ABD Fransa İsviçre varken ne işimiz var Suudi Arabistan insanıyla

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000