23 Eylül 2015, Çarşamba 07:45:23

Sahte pasaportlu yolcular tutuklandı

Biri Suriyeli diğeri Lübnanlı iki kişinin, Larnaka Havaalanı’ndan İlgiltere’ye gitmek isterken, sahte pasaport ibraz ettikleri gerekçesiyle tutuklandıkları haber verildi.
  • Benzerlik hususunda yapılan tespitlerin değerlendirilmesi için pasaportun orginal sahibini belgeleyen bir evrakın konsolosluk tarafından Pasaport Polisine gönderilmesi gerekir. Kural böyle, kanunlara tabi olanlardan, toplum yararına bile olsa kanun dışı bir hamle beklemek sizlere hayal kırıklığı yaratır.
  • Polis İstanbulda nerede ve kim tarafından sahte pasaport yapıldığını çok iyi biliyor ama nedense bir türlü yakalamıyor. Sahte pasaportu İstanbulda yaptıran herkes Aksaraydaki adamı ve adresi veriyor ama orayı bir tek polis bulamıyor!!!!
  • bodrum'da alenen satiliyor o bahsedilen can yelekleri,bot vs iyi de devletin polisi goruyor,biliyor kimin ne sattigini kaca sattigini ne yaptigini niye ses cikarmiyor peki ? koyun birinde millet denize giriyor bunlar da botla kacmaya calisiyorlar herkes goruyor killari kipirdamiyor ! ayrica gidin aksaray'a istediginiz ulke pasaportunu ucretini odeyerek alin! bununla ilgili tv programlari yapildi ama hala ayni adamlar ayni yerlerde bu isi yapiyorlar ve is yetistiremiyorlar ve kimse cit cikarmiyor! almanya,turkiye'de gri pasaport alanlarin cogunun ulkesinde kacak yasadiklarini ve bu konu cozume kavusmazsa gri ile yesil pasaporta vize koyacagini belirtiyor(insallah koyar!) koskoca devlet kendi eliyle ilgili,ilgisiz davulcuya,borazanciya,folklorcuye,es,dost,hisima vs vizesiz gezsinler diye gri pasaport dagitiyor sonra adamlar sahte pasaportlari turkiye'den aldik deyince nasil olur diyoruz ! herseyimiz curumus,kokusmus,rezil haldeyiz !!!
  • umutlarından cıkar saglayan pisliklerin hainlikte sınır tanımıyorlar, bahsi gecen konu ile alakalı degil ama; bir tatil beldemiz de can yelegi diye satilanları gordum iclerine sunger doldurulmus sözüm ona can yelekleri ve bunları kadın,cocuk demeden satiyorlar hem de orjinalin den pahalı... bağzıları için insanlık gercekten ölmüş yaşasın para:(

Biri Suriyeli diğeri Lübnanlı iki kişinin, Larnaka Havaalanı’ndan İlgiltere’ye gitmek isterken, sahte pasaport ibraz ettikleri gerekçesiyle tutuklandıkları haber verildi.

Alithia, Mammoud Calvin (E/31) ve Ammar Bsiki (E/37) isimli kişilerin pasaport kontrolü için ibraz ettikleri ve sahte olduğu anlaşılan Alman pasaportlarını Türkiye’den satın aldıklarını iddia etti.

Habere göre, dün mahkemeye çıkartılarak haklarında 4’er gün tutukluluk emri alınan şahıslara “ülkeye işgal bölgelerinden yasadışı yollardan girmek” suçlaması da yapıldı.

Gazete ,yaşları 20-25 arasında değişen 5 Iraklı’nın da Paris’e gitmek isterken Larnaka Havaalanı’nda sahte pasaport ibraz ettikleri gerekçesiyle tutuklandığını yazdı. Habere göre, tutuklanan ve bugün mahkeme huzuruna çıkarılacak kişiler pasaportları Irak’tan 5’er bin dolar ödeyerek aldıklarını söylediler. (Gündem Kıbrıs)

Sahte pasaportlu yolcular tutuklandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Polis ne yapsın ~ 5 yıl önce
Benzerlik hususunda yapılan tespitlerin değerlendirilmesi için pasaportun orginal sahibini belgeleyen bir evrakın konsolosluk tarafından Pasaport Polisine gönderilmesi gerekir. Kural böyle, kanunlara tabi olanlardan, toplum yararına bile olsa kanun dışı bir hamle beklemek sizlere hayal kırıklığı yaratır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vecihi ~ 5 yıl önce
Polis İstanbulda nerede ve kim tarafından sahte pasaport yapıldığını çok iyi biliyor ama nedense bir türlü yakalamıyor. Sahte pasaportu İstanbulda yaptıran herkes Aksaraydaki adamı ve adresi veriyor ama orayı bir tek polis bulamıyor!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
! ~ 5 yıl önce
bodrum'da alenen satiliyor o bahsedilen can yelekleri,bot vs iyi de devletin polisi goruyor,biliyor kimin ne sattigini kaca sattigini ne yaptigini niye ses cikarmiyor peki ? koyun birinde millet denize giriyor bunlar da botla kacmaya calisiyorlar herkes goruyor killari kipirdamiyor ! ayrica gidin aksaray'a istediginiz ulke pasaportunu ucretini odeyerek alin! bununla ilgili tv programlari yapildi ama hala ayni adamlar ayni yerlerde bu isi yapiyorlar ve is yetistiremiyorlar ve kimse cit cikarmiyor! almanya,turkiye'de gri pasaport alanlarin cogunun ulkesinde kacak yasadiklarini ve bu konu cozume kavusmazsa gri ile yesil pasaporta vize koyacagini belirtiyor(insallah koyar!) koskoca devlet kendi eliyle ilgili,ilgisiz davulcuya,borazanciya,folklorcuye,es,dost,hisima vs vizesiz gezsinler diye gri pasaport dagitiyor sonra adamlar sahte pasaportlari turkiye'den aldik deyince nasil olur diyoruz ! herseyimiz curumus,kokusmus,rezil haldeyiz !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aksaray ~ 5 yıl önce
Yıllardır aksaraydayım, dahte pasaport yapanla karşılaşmadım. Ayrıca sahte evrak her ülkede işlenen bir suç
asfdasf ~ 5 yıl önce
COK DOGRU SOYLUYORSUNUZ REZILLIK YOLSUZLUK ADAM KAYIRMACILIK DIZ BOYU!!
insanların ~ 5 yıl önce
umutlarından cıkar saglayan pisliklerin hainlikte sınır tanımıyorlar, bahsi gecen konu ile alakalı degil ama; bir tatil beldemiz de can yelegi diye satilanları gordum iclerine sunger doldurulmus sözüm ona can yelekleri ve bunları kadın,cocuk demeden satiyorlar hem de orjinalin den pahalı... bağzıları için insanlık gercekten ölmüş yaşasın para:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Guvenlik ~ 5 yıl önce
Buda habermi simdi ! Istanbulda hergun yuzlercr tespit ediliyor. Polis cani isterde aliyor yolcuyu. Aldiklarinida ifade alip birakiyor. Sadece dokumana el koyuyor. Hele yolcu baskasina ait pasaportla geliyorsa, polis; benzerlik benim alanima girmiyor diyor ve yolcuyu saliyoruz. Gun icinde calistigim 3farkli firmanin avrupa ucusuna ayni yolcunun ayni pasaportla, deneme yaptigini biliyorum.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000