01 Mayıs 2011, Pazar 12:43:10

SAĞ DİKMESİ KIRILAN UÇAK PİSTTEN ÇIKTI

Aeroswit�in alt firması olan Dniproavia Havayolları�na ait Embraer-145 tipi yolcu uçağı, Moskova�ya inişi sırasında kaza geçirdi.
  • normal şartlarda uçakların uçuş kumandalarına zaten çok az kumanda verilir .hareketin yavaş olması isteniyorsa az kumanda yeterlidir.Az kumanda da dikkatlice bakılmazsa görülmesi zordur.kötü havalarda daha çok kuvvet gerekleri hesaplanarak dizayn edilen uçaklar için normal şartlar hafif gelir.
  • tekerleğin üstüne zayıf adam oturttun:)
  • Uçakların pistten teker kesip havalanmalarının nasıl gerçekleştiği konusundaki bilgiler, uçakların kuyruktaki yatay unsurların yukarı kalkmasıyla burunlarının yukarı dikildiği ve uçağın böylece havalandığı şeklindedir. Ancak, havalanan yolcu uçaklarını yakından izlediğimiz zaman, hemen pissten ayrılıp yükselmeye başladıklarında kuyruklarındaki yatay unsurlarda hiçbir hareket görülmüyor. Bu halde, modern yolcu uçaklarının pissten teker kesmesi için pilot ne yapıyor, uçak hangi mekanizmayla burnunu yukarı dikiyor ve havalanıyor? Teşekkürler.
  • AHL de pistten çıkan uçağın kuyruk tescili DNE idi uk kardeşim. yanlış hatırlıyorsun
  • herkes pilot olursa böyle şeyler de olur...bunların aynısı ülkemizde de görülecek..zamanla...bu kadar ucuz olmamalı bazı şeyler..
  • Rus'lar loadsheet kullanmazsa böyle olur :)
  • aynı uçak ist pisten çikmişti.h.yda aynıydı.
Cuma akşam saatlerinde yaşanan olay şöyle gerçekleşti; Dniproavia Havayolları’na ait VV505 sefer sayılı, UR-DNK kuyruk tescilli Embraer 145 tipi uçak, 40 yolcusu ile Moskova Havaalanı’na iniş yaptığı sırada sağ arka dikmesi kırıldı.

Yaşanan kazanın ardından pistten çıkan uçak, pist kenarındaki toprak alana saplandı.

Yolcuların sağ salim kurtulduğu olayda, UR-DNK tescilli uçak ağır hasar aldı.

İşte olayın ardından AirportHaber'e gönderilen kareler...©AirportHaber.com / Rusya

SAĞ DİKMESİ KIRILAN UÇAK PİSTTEN ÇIKTI

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
normal şartlarda uçakların uçuş kumandalarına zaten çok az kumanda verilir .hareketin yavaş olması isteniyorsa az kumanda yeterlidir.Az kumanda da dikkatlice bakılmazsa görülmesi zordur.kötü havalarda daha çok kuvvet gerekleri hesaplanarak dizayn edilen uçaklar için normal şartlar hafif gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
tekerleğin üstüne zayıf adam oturttun:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Uçakların pistten teker kesip havalanmalarının nasıl gerçekleştiği konusundaki bilgiler, uçakların kuyruktaki yatay unsurların yukarı kalkmasıyla burunlarının yukarı dikildiği ve uçağın böylece havalandığı şeklindedir. Ancak, havalanan yolcu uçaklarını yakından izlediğimiz zaman, hemen pissten ayrılıp yükselmeye başladıklarında kuyruklarındaki yatay unsurlarda hiçbir hareket görülmüyor. Bu halde, modern yolcu uçaklarının pissten teker kesmesi için pilot ne yapıyor, uçak hangi mekanizmayla burnunu yukarı dikiyor ve havalanıyor? Teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
AHL de pistten çıkan uçağın kuyruk tescili DNE idi uk kardeşim. yanlış hatırlıyorsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
herkes pilot olursa böyle şeyler de olur...bunların aynısı ülkemizde de görülecek..zamanla...bu kadar ucuz olmamalı bazı şeyler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Rus'lar loadsheet kullanmazsa böyle olur :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
aynı uçak ist pisten çikmişti.h.yda aynıydı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000