13 Haziran 2011, Pazartesi 16:30:10

SADECE TÜRKİYE'DE OLMUYOR

İrkutsk şehrinde meydana gelen olay büyük bir skandala dönüştü. İrkutsk Bölge Valisi Dmitriy Mezentsev’in 748 sefer sayılı İrkutsk-Moskova uçağına geç kalınca uçağın kendisini beklemesi talimatını verdiği ve uçağın bir saat gibi gecikmeli kalkmasına neden olduğu öne sürüldü.
  • Benim " Batıda " yaşamamı isteyen arkadaşlara, beni batı kültürüne yakıştırdıkları için teşekkür ederim. Ama ben aynı şeyi onlar için söyleyemeyeceğim, çünkü kendi ana dillerinin imla kurallarını bile bilmekten acizler. Bence önce dilbilgisi öğrensinler ve sonra yorum ! yapsınlar.
  • laleli ve moscow lions nerdeler bu haber onlara göre :))
  • şehidine kelle , çiftçiye al ananı da git diyene, habur da törenle teröristleri karşılayana,zinayı ve domuz kesimini serbest bırakana, suç oranını tavan yaptırana,dünyanın en pahalı arabasını,benzinini,elektriğini,doğalgazını vatandaşına satana, oğlu rapor alıp askerden kaçana, diğer oğlu ehliyetsiz,aşırı hızla araba kullanırken ses sanatçısına çarpıp öldüren ve ceza almayan,çocukları gemicikler alıp kuyumcu dükkanları açana, yargılandığı bir sürü davadan dokunulmazlık zırhına bürünerek kurtulan daha sonra hakkında beraat kararı verenleri mevki,makam sahibi yapana ve daha birçok muhteşem!!! olaya imza atana oy verenler akıllıysa söylenecek bir şey yok çok hatlı yalaka,, yağcı....
  • Iyi o zaman sen git batida yasa,zorla tutan yok.
  • Merak etmeyin, Mr. Putin icabına bakar..
  • Şaşıracak ne var diyen arkadaşa;Japonya'da doğuda..Doğu -batı değilde kafa yapısı diyelim,rusların diğer ülkelere göre teknolojide ne kadar geliştikleride ortada,böle bir millet yaşam kalitesi ve hakları konusundada ancak bu kadar olur..
  • Haber Rusya'da geçiyor. Yani Doğu Kültüründe. İnsanların hasbel kader yetki alıp kötüye kullanmaktan zevk alan bölgede. Batı kültüründe böyle bir şey olmaz...olamaz da zaten. Kültürleri, saygıları buna müsaade etmez.
  • ne kadar bekletildi cok onemli
  • çok akıllıysan alırsın pasaportunu başkabir ülkede bu tip konuşmalarını yaparsın bi bakmıssın dingillide vali olmussun. sen kimsinde millete akılsız diyebiliyorsun bu miiletden neyin fazla hatsiz
  • dün sabah 07.00 deki istanbul - trabzon seferi de temel kotil ve hanımı geç uyandıklarından olsa gerek oy vermeye gidecekleri için bekletildi ve bunu herkse biliyor....ayrıca yıllar evvel de eski ulaştırma bakanının oğlu için de apronda taxi deki thy paris uçağı körüğe geri çektirilmişti girişimci!!! işadamı bakan oğlu uçağı kaçırmasın diye...hey gidi türkiye..bu kafalarla yönetiliyorsun ve hala akıllanmıyorsun...
Eho Moskvi’nın haberine göre, pilotlar havaalanı görevlilerinin beklemeleri talimatını başlangıçta kabul etmedikleri ama buna mecbur edildikleri bildirildi. Uçak İrkutsk Bölge Valisi’ni bekleyip onunla beraber bir saat geç kalkarken, pilot valinin gelmesinden sonra yolculara seslenerek, İrkutsk Bölge Valisi Dmitriy Mezetsev’in gecikmeden dolayı yolculardan özür dilediğini duyurdu.

Aeroflot Havayolu Şirketi’nin Halkla İlişkiler Müdürü Andrey Sorgin, yaptığı açıklamada bu konuyu doğrularken yolculardan hiçbirinin şikayette bulunmadığı da dikkati çekti.

Öte yandan, İrkutsk Valisi’nin makam arabasının Moskova’da da bir skandala karıştığı, sürücünün Leninskiy Prospekt’teki bir yaya geçidinde yayayı ezdiği, ancak kaza anında İrkutsk Bölge Valisi’nin araçta olmadığı ifade ediliyor.

(Gazetem.ru)
SADECE TÜRKİYE'DE OLMUYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 12 yıl önce
Benim " Batıda " yaşamamı isteyen arkadaşlara, beni batı kültürüne yakıştırdıkları için teşekkür ederim. Ama ben aynı şeyi onlar için söyleyemeyeceğim, çünkü kendi ana dillerinin imla kurallarını bile bilmekten acizler. Bence önce dilbilgisi öğrensinler ve sonra yorum ! yapsınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
laleli ve moscow lions nerdeler bu haber onlara göre :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
şehidine kelle , çiftçiye al ananı da git diyene, habur da törenle teröristleri karşılayana,zinayı ve domuz kesimini serbest bırakana, suç oranını tavan yaptırana,dünyanın en pahalı arabasını,benzinini,elektriğini,doğalgazını vatandaşına satana, oğlu rapor alıp askerden kaçana, diğer oğlu ehliyetsiz,aşırı hızla araba kullanırken ses sanatçısına çarpıp öldüren ve ceza almayan,çocukları gemicikler alıp kuyumcu dükkanları açana, yargılandığı bir sürü davadan dokunulmazlık zırhına bürünerek kurtulan daha sonra hakkında beraat kararı verenleri mevki,makam sahibi yapana ve daha birçok muhteşem!!! olaya imza atana oy verenler akıllıysa söylenecek bir şey yok çok hatlı yalaka,, yağcı....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Iyi o zaman sen git batida yasa,zorla tutan yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Merak etmeyin, Mr. Putin icabına bakar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Şaşıracak ne var diyen arkadaşa;Japonya'da doğuda..Doğu -batı değilde kafa yapısı diyelim,rusların diğer ülkelere göre teknolojide ne kadar geliştikleride ortada,böle bir millet yaşam kalitesi ve hakları konusundada ancak bu kadar olur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Haber Rusya'da geçiyor. Yani Doğu Kültüründe. İnsanların hasbel kader yetki alıp kötüye kullanmaktan zevk alan bölgede. Batı kültüründe böyle bir şey olmaz...olamaz da zaten. Kültürleri, saygıları buna müsaade etmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ne kadar bekletildi cok onemli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
çok akıllıysan alırsın pasaportunu başkabir ülkede bu tip konuşmalarını yaparsın bi bakmıssın dingillide vali olmussun. sen kimsinde millete akılsız diyebiliyorsun bu miiletden neyin fazla hatsiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
dün sabah 07.00 deki istanbul - trabzon seferi de temel kotil ve hanımı geç uyandıklarından olsa gerek oy vermeye gidecekleri için bekletildi ve bunu herkse biliyor....ayrıca yıllar evvel de eski ulaştırma bakanının oğlu için de apronda taxi deki thy paris uçağı körüğe geri çektirilmişti girişimci!!! işadamı bakan oğlu uçağı kaçırmasın diye...hey gidi türkiye..bu kafalarla yönetiliyorsun ve hala akıllanmıyorsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000