10 Ekim 2018, Çarşamba 11:12:22

Sabiha Gökçen'de rekor artış

Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, bu yılın ilk 9 ayında yolcu sayısını geçen yıla göre % 11 oranında artırarak, toplam 25.9 milyon kişiye ev sahipliği yaptı.
  • nouvel aır tunus-saw,sun experess izmir-saw ve antalya-saw,germanwins almanyadan saw a uçtugu tüm noktaları kapattı talep yetersizliginden.
  • Aynen artik s gokcene ucarim yeni havalimani kabus . En guzelli goztepeye eve ne isim olur kabus yerle
  • Ikinci pist olayi tam bir fiyasko. IGA gibi gorkemli bir havalimanini bu kadar kisa surede acilisa hazirlayan hukumet SAW ikinci pistte cuvalladi.
  • Ve o 25 milyon yolcu cikistaki ufacikkk daracik beton bloklarla örtulu yerden tepiserek cikmaya calisiyor. Daha metrosu bile yok ama 25.milyon yolcudan bahsediliyor.
  • Pist, toplu ulaşım ve otopark sıkıntısı, pis tuvaletler.
  • Ataturk havalimani kapandiktan sonra, avrupa yakasindaki yolcularin bir bolumu bile artik Sabiha Gokceni kullanicaktir. Ocaktan sonra SAW da ki bilet fiyatlarinda buyuk bir artis bekliyorum. Ikinci pist cok gec kaldi. Gereksiz yerlere havalimanlarini iki senede yapan hukumet, sabiha gokcene bir pisti yapamadi. Yaziklar olsun!

Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, bu yılın ilk 9 ayında yolcu sayısını geçen yıla göre % 11 oranında artırarak, toplam 25.9 milyon kişiye ev sahipliği yaptı.

Yolcu sayısı açısından Türkiye’nin en büyük 2’nci, Avrupa’nın ise en büyük 13’üncü  havalimanı konumunda olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, bu yıl boyunca yakaladığı çift haneli büyüme oranını ilk 9 ayın sonunda da devam ettirdi. Geçen yılın Ocak-Eylül döneminde yaklaşık 23.4 milyon yolcunun geçiş yaptığı İstanbul Sabiha Gökçen’den bu yılın aynı döneminde 25.9 milyon yolcu geçiş yaptı. Buna göre ilk 9 ayda yolcu artışı % 11 oldu. Bu yılın ilk 9 ayında dış hat yolcu sayısı geçen yıla göre % 12 artışla yaklaşık 8.7 milyon olurken, iç hat yolcu sayısı da % 10 oranında artarak yaklaşık 17.2 milyon oldu. Aynı dönemde havalimanından iniş ve kalkış yapan uçak sayısı ise % 7 oranında artarak, 168.360 olarak gerçekleşti.

Öte yandan sadece Eylül ayında ise İstanbul Sabiha Gökçen’i toplam 3 milyon 66 bin 403 kişi kullandı. Eylül ayında yolcu artışı geçen yıla göre % 4 oldu. Bu artış yine sadece Eylül ayında dış hat yolcularında % 7, iç hat yolcularında ise % 3 olarak gerçekleşti.

İlk 9 aylık yolcu rakamları hakkında açıklamalar yapan Sabiha Gökçen Havalimanı işletmecisi İSG’nin CEO’su Ersel Göral, şunları söyledi: “2018 yılına girerken hedefimiz bu yılı çift haneli büyüme rakamı ile tamamlamaktı. Yılın ilk 3 çeyrek rakamlarına baktığımız zaman bu hedefimize ulaşmış olduğumuzu görüyoruz. Bizi mutlu eden bir başka gelişme de dış hat yolcu sayımızda ilk 9 ayda elde ettiğimiz yüzde 12’lik büyüme. Yoğun yaz sezonunu başarıyla geride bıraktık. Amacımız bu ivmeyi yılın geri kalan bölümünde de korumak ve 2018 yılı hedeflerimize ulaşmak.”

Sabiha Gökçen'de rekor artış

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

saw ~ 4 yıl önce
nouvel aır tunus-saw,sun experess izmir-saw ve antalya-saw,germanwins almanyadan saw a uçtugu tüm noktaları kapattı talep yetersizliginden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Wuppertalli turk ~ 4 yıl önce
Aynen artik s gokcene ucarim yeni havalimani kabus . En guzelli goztepeye eve ne isim olur kabus yerle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ikinci pist ~ 4 yıl önce
Ikinci pist olayi tam bir fiyasko. IGA gibi gorkemli bir havalimanini bu kadar kisa surede acilisa hazirlayan hukumet SAW ikinci pistte cuvalladi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sabihali ~ 4 yıl önce
Ve o 25 milyon yolcu cikistaki ufacikkk daracik beton bloklarla örtulu yerden tepiserek cikmaya calisiyor. Daha metrosu bile yok ama 25.milyon yolcudan bahsediliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 4 yıl önce
Pist, toplu ulaşım ve otopark sıkıntısı, pis tuvaletler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ataturk havalimani ~ 4 yıl önce
Ataturk havalimani kapandiktan sonra, avrupa yakasindaki yolcularin bir bolumu bile artik Sabiha Gokceni kullanicaktir. Ocaktan sonra SAW da ki bilet fiyatlarinda buyuk bir artis bekliyorum. Ikinci pist cok gec kaldi. Gereksiz yerlere havalimanlarini iki senede yapan hukumet, sabiha gokcene bir pisti yapamadi. Yaziklar olsun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sürücü ~ 4 yıl önce
Kesinlikle doğru tespit. Daha öncede yazdım, ben her ay Hindistan'a gidiyorum. 2-3 seferden 1'inde eğer uçak full ise, business'e mil veya para ile upgrade yapıyorum. Bu seferler yeni havalimanına geçince, doğru dürüst ulaşım sağlanana kadar, SAw'dan Emirates veya Katar ile gideceğim. Indigo'nun SAW'a planladığı seferleri de dört gözle bekliyorum. THY'nin yapması gereken, ulaşım sorunu çözülmeden seferlere başlamaması olmalı. Saygılar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000