25 Nisan 2019, Perşembe 12:02:40

Sabiha Gökçen'de kayıp eşyaya teknolojik çözüm

Sabiha Gökçen Havalimanı, kayıp eşya hizmetini dijital platforma taşıdı.
  • bu uygulamadan oturu sizi kutluyorum. bana bir konuda yardimci olursaniz da sevinirim. Bundan 14 sene evvel sawda bekleme salonunda 1 paket*10lu sigarami unuttum. nasil yaptim inanin bilmiyorum ama ucak kalkarken fark ettim. pist basina varmisti. kalktim hostesin yanina gitti, ol,az dedi/ ben pilotlar konusmaya israr ettim/ ozamanlar kokpit kitlenmiyordu. Bayagi mucadele verdi,m ama pist basimndan geri donemeyiz dediler israr ettiler. ozaman indirin beni dedim. oda olmaz dediler. maalesef 1 karton marlboram hlen kayoip. lutfen yardimci olun.dunyanin pararasini vermistim zamaninda p paraya kiyipp. paketlerimi geri gonderebilmeniz icin adresimi yaziyorum simdiden cok tesekkurler.allah razi olsun gonderenden. Mustafe sert gunes evler sitesi k2 d11 sehitkamil gaziantep telefoon 05324556775
  • Bu uygulama, AHL'de yıllardır zaten kullanılıyordu .

Sabiha Gökçen Havalimanı, kayıp eşya hizmetini dijital platforma taşıdı.

Sabiha Gökçen Havalimanı Bilgi İşlem Direktörü İsmihan Baysal Anderson, kayıp eşya hizmetlerini dijital platforma taşıdıklarını belirtti.

Anderson, böylece kayıp eşyaların bulunmasının kolaylaşacağını anlatarak, şu bilgileri verdi:

"Böylece dünyanın neresinde olursa olsun yolcularımızın bize bildirdikleri kayıp eşyalarını, havalimanımıza gelmelerine gerek kalmadan bulmalarına imkan sağlamaya çalışıyoruz. Yolcumuz bir eşyasını kaybettiği zaman İSG web sitesi ya da mobil uygulama kullanarak form yardımı ile bize bildirebilir. Burada verdikleri tanım doğrultusunda arkada akıllı bir algoritma var. Bu algoritma uygulamamıza girilen bilgiler doğrultusunda kayıp eşya deposunda bulunan eşyaları karşılaştırarak görevlilerimizin önüne bir eşleşme mesajı düşürmektedir. Görevlilerimiz bu eşleşme mesajı doğrultusunda yolcumuz ile iletişime geçerek kayıp eşyayı doğrulatıyor. Doğrulama gerçekleştikten sonra yolcumuz gelerek bizden eşyasını teslim alıyor.

İkinci aşamada ise yolcumuza kargo ile eşyasını göndermeyi planlıyoruz. Burada operasyonel maliyetlerimizi iyileştirecek ve geliştirecek çözümler üretmeye çalışıyoruz."

Sabiha Gökçen'de kayıp eşyaya teknolojik çözüm

Facebook Yorum

Yorumlar

tsk ~ 4 ay önce
bu uygulamadan oturu sizi kutluyorum. bana bir konuda yardimci olursaniz da sevinirim. Bundan 14 sene evvel sawda bekleme salonunda 1 paket*10lu sigarami unuttum. nasil yaptim inanin bilmiyorum ama ucak kalkarken fark ettim. pist basina varmisti. kalktim hostesin yanina gitti, ol,az dedi/ ben pilotlar konusmaya israr ettim/ ozamanlar kokpit kitlenmiyordu. Bayagi mucadele verdi,m ama pist basimndan geri donemeyiz dediler israr ettiler. ozaman indirin beni dedim. oda olmaz dediler. maalesef 1 karton marlboram hlen kayoip. lutfen yardimci olun.dunyanin pararasini vermistim zamaninda p paraya kiyipp. paketlerimi geri gonderebilmeniz icin adresimi yaziyorum simdiden cok tesekkurler.allah razi olsun gonderenden. Mustafe sert gunes evler sitesi k2 d11 sehitkamil gaziantep telefoon 05324556775

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hayret ~ 4 ay önce
Bu uygulama, AHL'de yıllardır zaten kullanılıyordu .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sana hayret ~ 4 ay önce
Kullanılmıyordu diyen var mı ?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000