07 Nisan 2018, Cumartesi 10:32:20

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda rekor büyüme

Türkiye’nin en fazla yolcu trafiğine sahip ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, 2018 yılının ilk 3 ayında yolcu sayısını yüzde 18 artırarak, yaklaşık 7.8 milyon yolcuya ev sahipliği yaptı.
  • Bi "Çıkış" tabelası bile astırmak için yıllarca bekle, aprona habire yama çek, dış hat transit güvenlik yetersiz sabah gelişlerde, tuvaletler pislik içinde sabun yok, pisti söylemiyorum zaten, uçaklar dip dibe girmiş. İnsanları koyun gibi sıraya sokuyorsunuz güvenliklerde yetersiz, kuyruk almis basini gitmis peeehhh... buyuyorsunzda bilincsizle
  • Ah bir de şu rezil pist düzeltilse...
  • ''Clear to land '' demeye korkar hale geldik. Her gelen ekip inşallah bizde patlamaz dualarıyla bord alıyor. Yeni havalimanı yapıldı ama oradan daha önce başlanan yeni pist hala ortada yok. Harika bi kule projesi vardı feshedilip Dhmi tarafından asansör motoru kulenin içinde olan dahiyane bir aklın ürünü olan berbat bir kuleye geçilecek. Sayın başmüdür yardımcımız saolsun bizleri haklı görmekle birlikte yapacak birşey yok diyor.. vs vs. Dhmi işte aynı tas aynı hamam.
  • '''' özveri ile çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ''' !!! E.G. :))
  • Bu rakamlara bu pist yakismiyor.
  • İyi güzelde konfor arttırıcı önelmler neler. Göremiyoruz
  • Yorumu siz değerli okuyuculara bırakıyorum . Bu havalimanını yaptıran hükümetin başbakanı yüce divanda yargılandı ve aklandı. Ve şimdi Sabiha Gökçen havalimanı nın be kadar gerekli önemli ekonomiye katkısı olduğu ortada . Ve bu hali ile ihtiyaca cevap veremiyor. İkinci pist yapılıyor terminaller büyütülecek . Yeri konumu o kadar güzel yerdeki Bursa Yalova Adapazarı Kocaeli gibi çevre illerde kullanıyor . Körfez köprüsü açıldıktan sonra Bursa ile Yalova dahada yakınlaştı.
  • Allah gostemesin ucak inerken pistin bozuk olmasindan dolayi bir kaza olursa o zaman ovunmeyi gorursunuz. Ayrica ne halti basardinizda. Ucak pusbag olduktan 45 dakika sonra kalkabiliyor. Siz bunu cozun.
  • pist yap yoksa avmden farkın kalmayacak
  • Pist durumu içler acısı

Türkiye’nin en fazla yolcu trafiğine sahip ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, 2018 yılının ilk 3 ayında yolcu sayısını yüzde 18 artırarak, yaklaşık 7.8 milyon yolcuya ev sahipliği yaptı.

2017 yılında 31.3 milyon yolcuya ev sahipliği yapan ve bir önceki yıla göre % 6 yolcu artışı elde eden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, 2018 yılının ilk çeyreğinde de rekor bir büyüme oranına imza atarak bu yılki hızlı büyüme ivmesini korumuş oldu. Ocak-Mart ayında toplam 7 milyon 792 bin 802 yolcuya ev sahipliği yapan İstanbul Sabiha Gökçen’de ilk 3 aylık yolcu artışı % 18 olarak gerçekleşti. Yılın ilk 3 ayında 2.5 milyon dış hat yolcusu uçuş yaparken, dış hat yolcu artışı % 18 oldu. Aynı dönemde iç hat yolcu sayısı ise 5.3 milyon olarak gerçekleşirken, iç hat yolcu sayısındaki artış % 19’a ulaştı.

Öte yandan sadece Mart ayında uçan yolcu sayısı ise 2 milyon 722 bin 542 olarak açıklandı. Yolcu sayısı Mart ayında geçen yılın Mart ayına oranla % 15 oranında arttı. Mart ayında dış hat ve iç hat yolcu sayıları da yine geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 15’er oranında artış elde etti.

İlk 3 aylık yolcu rakamları hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı işletmecisi İSG’nin CEO’su Ersel Göral, yılın ilk çeyreğinde elde edilen yüzde 18’lik yolcu artışının önemine dikkat çekerek, şunları söyledi: “2018 yılına yüksek oranda bir yolcu artışıyla başladık. Bu artışın yılın ilk çeyreğinde de yüzde 18 oranında bir büyüme ile devam etmesi bizi oldukça mutlu etti ve yıl sonu hedefimiz için bizleri daha da umutlandırdı. 2018 yılı için en önemli hedefimiz, yolcu sayımızdaki artışı yıl sonunda çift hanelerde tutabilmek olacaktır. Rakamsal verilerin yanı sıra terminal içinde yolcularımızın konforunu ve memnuniyetini artırıcı bir dizi önlemler de alıyoruz. Yeni ticari alanları hizmete sokmak ve yeni havayollarını bünyemize katmak da diğer önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu vesileyle, bizi tercih eden tüm misafirlerimize, değerli iş ortaklarımıza ve özveri ile çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda rekor büyüme

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Sifteri53 ~ 4 yıl önce
Bi "Çıkış" tabelası bile astırmak için yıllarca bekle, aprona habire yama çek, dış hat transit güvenlik yetersiz sabah gelişlerde, tuvaletler pislik içinde sabun yok, pisti söylemiyorum zaten, uçaklar dip dibe girmiş. İnsanları koyun gibi sıraya sokuyorsunuz güvenliklerde yetersiz, kuyruk almis basini gitmis peeehhh... buyuyorsunzda bilincsizle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pist ~ 4 yıl önce
Ah bir de şu rezil pist düzeltilse...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atc ~ 4 yıl önce
''Clear to land '' demeye korkar hale geldik. Her gelen ekip inşallah bizde patlamaz dualarıyla bord alıyor. Yeni havalimanı yapıldı ama oradan daha önce başlanan yeni pist hala ortada yok. Harika bi kule projesi vardı feshedilip Dhmi tarafından asansör motoru kulenin içinde olan dahiyane bir aklın ürünü olan berbat bir kuleye geçilecek. Sayın başmüdür yardımcımız saolsun bizleri haklı görmekle birlikte yapacak birşey yok diyor.. vs vs. Dhmi işte aynı tas aynı hamam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekmi ? ~ 4 yıl önce
'''' özveri ile çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ''' !!! E.G. :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
N ~ 4 yıl önce
Bu rakamlara bu pist yakismiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lll ~ 4 yıl önce
İyi güzelde konfor arttırıcı önelmler neler. Göremiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Musti ~ 4 yıl önce
Yorumu siz değerli okuyuculara bırakıyorum . Bu havalimanını yaptıran hükümetin başbakanı yüce divanda yargılandı ve aklandı. Ve şimdi Sabiha Gökçen havalimanı nın be kadar gerekli önemli ekonomiye katkısı olduğu ortada . Ve bu hali ile ihtiyaca cevap veremiyor. İkinci pist yapılıyor terminaller büyütülecek . Yeri konumu o kadar güzel yerdeki Bursa Yalova Adapazarı Kocaeli gibi çevre illerde kullanıyor . Körfez köprüsü açıldıktan sonra Bursa ile Yalova dahada yakınlaştı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aa ~ 4 yıl önce
Allah gostemesin ucak inerken pistin bozuk olmasindan dolayi bir kaza olursa o zaman ovunmeyi gorursunuz. Ayrica ne halti basardinizda. Ucak pusbag olduktan 45 dakika sonra kalkabiliyor. Siz bunu cozun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mal müdürü ~ 4 yıl önce
pist yap yoksa avmden farkın kalmayacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737NG ~ 4 yıl önce
Pist durumu içler acısı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pist ~ 4 yıl önce
Heaş ın canım
Ersel beyin ~ 4 yıl önce
Gelmesiyle ISG atılım yapacaktır arkadaşlar, enkaz devraldık lafı nekadar doğruysa burada o geçerlidir. Önceki yönetimin izlerini silmek mevcut durumu kurtarmak bu kadar kısa sürede yaptıklarınız takdire şayan. Başarılar. Personel sizinle.
tanimadiginiz belli ~ 4 yıl önce
Onu hic tanimadiginiz belli :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000