02 Ocak 2023, Pazartesi 11:41:02

SAW'a inemeyen uçaklar İstanbul Havalimanı'na indi

İstanbul'da etkili olan sis nedeniyle uçak seferleri de olumsuz yönde etkilendi. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda operasyon durma noktasına gelirken çok sayıda uçak başka meydanlara yönlendirildi.
  • SAW dediğiniz yer uçak uçmayan yere alışan havalimanı değil mi... Bak yine haklı çıktı uçak uçmayan yere havalimanı yapıyorlar, tuz gölüne alabalık çiftliği bile açar bunlar
  • İstanbul havalimanında cat3 sistemi yok mu ? Uçaklar neden divert ediyor. Bilen biri yazabilir mi ?
  • Pilotlukta ne varki ucak zaten kendi ucuyo diyenler bugun mutlaka ucmaliydı. Sabah yeni havaalanina indigimizi tekerlegin piste degme sesini duymasak anlayamamistim. Köruge geldigimizde bile gözgözu gormuyordu. Pilotlarimiz iyiki varsiniz, aldiginiz para son kurusuna kadar helal.

İstanbul'da etkili olan sis nedeniyle uçak seferleri de olumsuz yönde etkilendi. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda (SAW) operasyon durma noktasına gelirken çok sayıda uçak başka meydanlara yönlendirildi.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; sabah saatlerinden bu yana Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yapması beklenen uçaklardan birçoğu İstanbul Havalimanı'na yönlendirildi.

İGA EN YÜKSEK DIVERT UÇUŞ SAYISINA ULAŞTI

50'nin üzerinde uçak İstanbul Havalimanı'na iniş yapmak zorunda kalırken, Pegasus'un Cidde, Ed Dammam, Beyrut, Gaziantep, Abu Dabi, Hurgada ve Tel Aviv'den gelen uçakları ise İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na divert etti.

Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yapamayıp İstanbul Havalimanı inen uçakların sayısının bugüne kadarki en yüksek divert sayısına ulaştığı ifade edildi.

ONLARCA UÇUŞ İPTAL EDİLDİ

Öte yandan Sabiha Gökçen Havalimanı varışlı toplam 47 sefer iptal edilirken, yine aynı meydandan kalkış yapması planlanan 41 uçuş iptal edildi.

(Güncelleme 12:10)  

Sisin etkisini kaybetmesinden sonra Sabiha Gökçen Havalimanı'nda iniş trafiği yeniden başladı.

©AirportHaber.com

SAW'a inemeyen uçaklar İstanbul Havalimanı'na indi

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Havalimanı ~ 1 yıl önce
SAW dediğiniz yer uçak uçmayan yere alışan havalimanı değil mi... Bak yine haklı çıktı uçak uçmayan yere havalimanı yapıyorlar, tuz gölüne alabalık çiftliği bile açar bunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sude ~ 1 yıl önce
Bunlardan kaldı mı hâlâ o havalimanlarına laf edecek kadar cahil.
Gökyüzü sevdalısı ~ 1 yıl önce
İstanbul havalimanında cat3 sistemi yok mu ? Uçaklar neden divert ediyor. Bilen biri yazabilir mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilotsuz ucak ~ 1 yıl önce
Ucaklar zaten istanbul havaalanina indi. Orda da sifir gorus vardi hani şu pilotsuz yolcu ucagi isteyen aveller var ya bugun onlari ucakta gormek isterdim. Pilotlar sifir goruste cat5 ile indiler.
Cat3B ~ 1 yıl önce
İga da bütün pistler CAT IIIB sistemi mevcut.
Bir dost ~ 1 yıl önce
İstanbul havalimanında var o sistem ama haber İstanbul havalimanına uçak inemedi demiyorki
Pilotsuz ucak ~ 1 yıl önce
Pilotlukta ne varki ucak zaten kendi ucuyo diyenler bugun mutlaka ucmaliydı. Sabah yeni havaalanina indigimizi tekerlegin piste degme sesini duymasak anlayamamistim. Köruge geldigimizde bile gözgözu gormuyordu. Pilotlarimiz iyiki varsiniz, aldiginiz para son kurusuna kadar helal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 1 yıl önce
Sisli havada kaptanlar oto pilot ile de iniş yapabiliyor şartlara kuleye ve kaptanın lisansına göre kararına bağlı bu durum

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000