15 Eylül 2020, Salı 15:17:41

Sabiha Gökçen Havalimanı Duty Free işletmesi Dufry'ye geçti

İstanbul’un şehir havalimanı ve aynı zamanda dünyaya açılan kapısı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda, duty free işletmesinde kan değişimi yaşanıyor.
  • kendine isim olarak !îsimlerini yazanlara! seçmiş kişi, şuna eminim ki sen o arkadaşları tanıyorsun ve onlarla konuşurken yalakalık dediğin şeyin daha fazlasını yapıyorsun! ama sen ismini yazamayacak kadar korkaksın.
  • bizim oraya gelmemiz herkes açısından iyi olacak, görüşmek üzere
  • Böyle cahilane yalakalık olmaz. Ben yönetim olsam sizleri işten çıkartırdım. Ayıptır ya. Ülkede yalakalık moda olmuş bunlarda uymuş. Hiç mi utanmadınız
  • Böyle bir dünya markasını Sabiha Gökçen havaalanında görmek gurur verici. Emeği geçen bütün herkesi tebrik ediyorum.
  • Anlaşma için çok sevindim.Sabiha Gökçen gelişmeye devam eden bir havalimanı, Dufry ile birlikte ne kadar iddalı olduğunu bir kez daha görmüş olduk.Emeği geçenlere teşekkürler
  • Bu harika gelişmeden dolayı Dufry yönetimini de , Sabiha Gokcen yönetimi de kutlarım.
  • Sabiha Gokcen Havalimanı gelişmeye devam ediyor. Dufry gibi uluslararası bir firma ile anlaşma yapılması çok güzel bir gelişme. Emeği geçen herkese teşekkürler
  • Dufry gibi bir firma ile böyle bir anlaşma yapılması çok yerinde olmuş. Sabiha Gökçen Yönetimini bu kararları sebebi ile kutluyorum.
  • Havalimanını sürekli kulanan biri olarak ulusal ve uluslararası yeni markaları havalimanında görmek gerçekten harika
  • Sabiha Gökçen yönetimini kutlarım, böyle büyük bir markayı getirmeleri müthiş bir başarıdır. Böyle firmaları getirip hava limanının kimliğini değiştiriyorlar, işim dolayısı ile çok Seyehat ediyorum. Yurt dışında çokça gördüğüm bir marka Dufry, bir dünya devrini İstanbul'a getirmişler. Bence Sabiha ya kalite katacaktır.

İstanbul’un şehir havalimanı ve aynı zamanda dünyaya açılan kapısı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda, duty free işletmesinde kan değişimi yaşanıyor. Seyahat perakendeciliğinde dünyanın önde gelen markası Dufry, Sabiha Gökçen Havalimanı terminal binası içinde yer alan toplam 3.900 metrekare duty free alanını 2032 yılına kadar işletecek. İşletme imtiyaz sözleşmesi Sabiha Gökçen Havalimanı işletmecisi İSG ile Dufry firmaları arasında
14 Eylül 2020 tarihinde imzalandı.

Türkiye’nin ikinci, Avrupa’nın ise 12’nci büyük havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın (İSG), terminal binası içinde yer alan toplam 3.900 metrekare duty free (gümrüksüz mağazacılık) alanını 2032 yılına kadar İsviçre merkezli Dufry işletecek. İşletme imtiyaz sözleşmesi Sabiha Gökçen Havalimanı terminal işletmesi İSG ile Dufry firmaları arasında 14 Eylül 2020 tarihinde imzalandı. Söz konusu imtiyaz giden yolcu katında yer alan 2.800 metrekarelik duty-free alanları ile gelen yolcu katındaki 1.100 metrekarelik mağaza alanının işletilmesini kapsıyor. Yine aynı imtiyaza göre Dufry, terminal binasında en iyi hizmeti vermek için Kasım 2020 itibariyle mevcut sekiz mağazayı da devralacak ve söz konusu perakende alanını sektördeki yeni trend ve ihtiyaçlara göre yenileyecek.

Türkiye'de 1993 yılından beri faaliyet gösteren Dufry, dünyanın en eski ve en büyük duty free işletmecisi konumunda. Genel merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Dufry, seyahat perakendeciliği alanında dünyada havalimanları, deniz ve cruise limanları, kara sınırları, tren garları, vb. 400’den fazla noktada hizmet veriyor. Halihazırda Türkiye'de Antalya, Kayseri ve Kütahya Zafer havalimanlarında yer alan duty-free alanlarını ve mağazalarını işleten Dufry, Sabiha Gökçen Havalimanı ile birlikte Türkiye’de hizmet verdiği havalimanı sayısını da dörde çıkarmış olacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Sabiha Gökçen Havalimanı işletmesi İSG’nin CEO’su Ersel Göral şöyle konuştu: “Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı işletmecisi olarak en önemli terminal hizmetlerimizden biri duty free. Bu yeni girişimle, seyahat perakendeciliği alanında dünyanın önde gelen kuruluşu Dufry ile uzun soluklu ve güven odaklı bir işbirliğine imza atıyoruz. Dufry’nin dünya çapında sahip olduğu deneyim, İstanbul'un ve Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olan Sabiha Gökçen Havalimanı için önemli bir avantaj sağlayacak. Dufry ile olan ortaklığımız 2024 yılında açmayı planladığımız yeni terminal binamızla birlikte daha da farklı bir boyut kazanacağı için çok heyecanlıyız. Öte yandan yaklaşık 11 yıldır terminalimizde duty free işletmesini yürüten Setur firmasına da yapmış oldukları hizmetler için teşekkür ediyorum."
Dufry Group Türkiye Genel Müdürü Cengiz İman ise yaptığı açıklamada, “Dufry Group, Türkiye'de bu yeni ve önemli imtiyazı elde etmiş olmaktan gurur duyuyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki yolculara gücünü son teknolojiden alan bir alışveriş deneyimi sunarak, ortaklarımız olan Malaysia Airports Holdings Berhad (MAHB) ve İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın (ISG) bize duyduğu güveni boşa çıkarmayacağız. Hedeflediğimiz yeni alışveriş deneyimi en son dijital teknolojinin entegre edildiği ve yepyeni bir tasarıma sahip olacak mağazalarımızın yer alacağı ikinci terminal binasının 2024 yılında hizmete açılmasıyla daha da gelişecek“ dedi.

Sabiha Gökçen Havalimanı Duty Free işletmesi Dufry'ye geçti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

ant ~ 9 ay önce
kendine isim olarak !îsimlerini yazanlara! seçmiş kişi, şuna eminim ki sen o arkadaşları tanıyorsun ve onlarla konuşurken yalakalık dediğin şeyin daha fazlasını yapıyorsun! ama sen ismini yazamayacak kadar korkaksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ant ~ 9 ay önce
bizim oraya gelmemiz herkes açısından iyi olacak, görüşmek üzere

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsimlerini yazanlara ~ 9 ay önce
Böyle cahilane yalakalık olmaz. Ben yönetim olsam sizleri işten çıkartırdım. Ayıptır ya. Ülkede yalakalık moda olmuş bunlarda uymuş. Hiç mi utanmadınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet can soylu ~ 9 ay önce
Böyle bir dünya markasını Sabiha Gökçen havaalanında görmek gurur verici. Emeği geçen bütün herkesi tebrik ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Burak Esen ~ 9 ay önce
Anlaşma için çok sevindim.Sabiha Gökçen gelişmeye devam eden bir havalimanı, Dufry ile birlikte ne kadar iddalı olduğunu bir kez daha görmüş olduk.Emeği geçenlere teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eren Özdemir ~ 9 ay önce
Bu harika gelişmeden dolayı Dufry yönetimini de , Sabiha Gokcen yönetimi de kutlarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dilara Koksal ~ 9 ay önce
Sabiha Gokcen Havalimanı gelişmeye devam ediyor. Dufry gibi uluslararası bir firma ile anlaşma yapılması çok güzel bir gelişme. Emeği geçen herkese teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayse Durak ~ 9 ay önce
Dufry gibi bir firma ile böyle bir anlaşma yapılması çok yerinde olmuş. Sabiha Gökçen Yönetimini bu kararları sebebi ile kutluyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hande Özer ~ 9 ay önce
Havalimanını sürekli kulanan biri olarak ulusal ve uluslararası yeni markaları havalimanında görmek gerçekten harika

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hasan Kılınç ~ 9 ay önce
Sabiha Gökçen yönetimini kutlarım, böyle büyük bir markayı getirmeleri müthiş bir başarıdır. Böyle firmaları getirip hava limanının kimliğini değiştiriyorlar, işim dolayısı ile çok Seyehat ediyorum. Yurt dışında çokça gördüğüm bir marka Dufry, bir dünya devrini İstanbul'a getirmişler. Bence Sabiha ya kalite katacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000