13 Temmuz 2018, Cuma 08:50:32

Ryanair 30 uçuşu iptal etti

Merkezi İrlanda’da bulunan havayolu şirketi Ryanair, pilotların greve gitmesi nedeniyle 30 uçuşu iptal etmek zorunda kaldı.
  • keşke kokpit camiası olarak bizde ortak hareket edebilsek. 6000 kişi nasıl organize olamıyor inanılır gibi değil. 2 günlük dünya için dilsiz şeytan olanlara duyurulur.

Merkezi İrlanda’da bulunan havayolu şirketi Ryanair, pilotların greve gitmesi nedeniyle 30 uçuşu iptal etmek zorunda kaldı.

Ryanair, aynı zamanda İrlanda Pilotlar Derneği üyesi olan pilotların bir kısmının bir günlük greve gitmesi nedeniyle 30 uçuşun iptal edildiğini açıkladı.

İptallerden özellikle İngiltere ve İrlanda arasında yapılan uçuşların etkilendiği kaydedildi.

Geçen hafta, kabin görevlilerinin bağlı bulunduğu sendika olan Unite'den yapılan açıklamada, şirkette çalışan İtalya’daki kabin görevlilerinin 25 Temmuz'da 24 saatlik, İspanya, Portekiz ve Belçika’da çalışan kabin görevlilerinin de 25-26 Temmuz'da 48 saatlik greve gitme kararı aldığı bildirilmişti.

Ryanair 30 uçuşu iptal etti

Facebook Yorum

Yorumlar

Hakkını arayanlara helal olsun ~ 4 yıl önce
keşke kokpit camiası olarak bizde ortak hareket edebilsek. 6000 kişi nasıl organize olamıyor inanılır gibi değil. 2 günlük dünya için dilsiz şeytan olanlara duyurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F.o.p ~ 4 yıl önce
Türkiye de bu yemez.. iş korkusu var bizde.. kabinciler de gitse greve isten atilir diye korkuyorlar.. pilotlar da ayni sekilde..
Biat Kültürü değişmeli. ~ 4 yıl önce
Pilotları işten atmak mümkün değil. Yerine yetişmiş pilot bile koyman minumum 2 ay sürüyor. Organize olsalar her istediklerini alırlar. Tüm dünya genelinde bazı şeyler değişmeli uçuş saatleri çok fazla. Havacılık insanların sağlığını elinden alıyor artık. Yıllık limit 600 saat ile sınırlandırılmalı. Gece üstü gündüz , gündüz üstü gece uçuşları olmamalı. Uçuş güvenliği için bunlar şart.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000