16 Şubat 2024, Cuma 11:36:01

Rusya'ya seyahat edeceklere önemli uyarı

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği, ülkede uluslararası ödeme sistemlerine bağlı kartların çalışmaması nedeniyle yabancı turistlerin ödeme sorunları yaşadığına dikkat çekti.
  • Dünyadaki ana sorunların başında Amerika geliyor. Bunu gören göz görmedim diyorsa insan olup olmadığını sorgulasın önce. Rusya için de günahsız diyemiyecem. 1991 yılından 2007 yılına kadar yaşamış biri olarak ve ailemden dolayı bağım devam etmektedir. Ama gelin görün evleneneli tam 30 yıl oldu Rusya ya hala vize ile gidiyorum. 3 çocuğumda çifte vatandaş. Torunlarımız var. Ben Rusya ya gitmek istediğim de vize almak zorundayım. Rusya nın sorunu kendine olan inancı güveni zayıf.
  • Turkiye'de yasayanlar Rusyaya acıyor, komik sadece... Bir de dunya gormus insanlarsiniz, az analiz yapin yahu, hayat otellerden ibaret degil...
  • Rusya'nin sonu hic iyi degil. Finans-Ekonomi ve her alanda gercekten buyuk bir kaoslar karsi karsiya.yedek parca deseniz yok,ucaklar devamli ariza yapiyor. Tayland-Cine giden ucaklar geri donemiyor ariza yaptiklarindan dolayi. Her sey cok pahali. Tek adam duzenine sahip ulkelerin geldigi sonuclar.
  • Rusya da petrol doğal gaz ve madenler den başka bir halt yok. Kullandıkları tüm teknoloji veya başka ürünler tamamen ülke dışından geliyor. Asya ülkeleri ile arası iyi olmasa tamamen bitik bir ülke.
  • Ne yaparsan yap kapitalist batıya ve bankalarına,kredi kartı,applepay gibi icatlarına muhtaçsın...

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği, ülkede uluslararası ödeme sistemlerine bağlı kartların çalışmaması nedeniyle yabancı turistlerin ödeme sorunları yaşadığına dikkat çekti.

Açıklamada, bu nedenle turistlerin son dönemde Rusya’ya daha fazla nakit para getirdikleri ve döviz bozdurarak ruble ile ödeme yaptıkları belirtildi.

Ekonomik Kalkınma Bakanlığı yetkilisi Nikita Kondratyeva, Rusya'daki yabancıların elektronik ödeme planının yasal olarak onaylandığını, bankaların bunun için finansal bir ürün oluşturması gerektiğini söyledi.

"Mir Privilegiy" bankası danışmanı Yuriy Melnikov ise kart sorununu çözmenin üç yolu olduğunu belirterek, “Birincisi, dost bir yabancı banka aracılığıyla ‘Mir’ kartı vermek. İkincisi, Rus havaalanlarına varışta kart almak. Üçüncüsü, Çinliler için uygulanan Alipay ve WeChat gibi, Apple Pay benzeri elektronik cüzdanları kullanmak” dedi. 

Rusya'ya seyahat edeceklere önemli uyarı

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Ramazan ~ 2 ay önce
Dünyadaki ana sorunların başında Amerika geliyor. Bunu gören göz görmedim diyorsa insan olup olmadığını sorgulasın önce. Rusya için de günahsız diyemiyecem. 1991 yılından 2007 yılına kadar yaşamış biri olarak ve ailemden dolayı bağım devam etmektedir. Ama gelin görün evleneneli tam 30 yıl oldu Rusya ya hala vize ile gidiyorum. 3 çocuğumda çifte vatandaş. Torunlarımız var. Ben Rusya ya gitmek istediğim de vize almak zorundayım. Rusya nın sorunu kendine olan inancı güveni zayıf.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Erman d. ~ 2 ay önce
Turkiye'de yasayanlar Rusyaya acıyor, komik sadece... Bir de dunya gormus insanlarsiniz, az analiz yapin yahu, hayat otellerden ibaret degil...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rusya'dan.(Amur) ~ 2 ay önce
Rusya'nin sonu hic iyi degil. Finans-Ekonomi ve her alanda gercekten buyuk bir kaoslar karsi karsiya.yedek parca deseniz yok,ucaklar devamli ariza yapiyor. Tayland-Cine giden ucaklar geri donemiyor ariza yaptiklarindan dolayi. Her sey cok pahali. Tek adam duzenine sahip ulkelerin geldigi sonuclar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cihangirnaci ~ 2 ay önce
RUSYA HAFIFE ALINACAK BIR DEVLET ULUS DEĞIL.AMBARGO BIRAZ KEYIFLERINI KACIRIR O KADAR! PETROL D.GAZ ORMAN URUNLERI TAHILLAR PLASTIK SANAYI CEVIZ BADEM KÖMÜR ALTIN DEMIR CELK OTOMOTİV URETIMIDE ILKLERDE YER ALAN BIR ÜLKE! RUSYA DÜNYADA EN BÜYÜK ARAZIYE VE EN ISE YARAMAZI DAHI MADENLERLE ZENGIN BIR ARAZIYE SAHIP RUSYANIN DERDI SINIRLARINDA NATO GÜCÜ GÖRMEK ISTENIYOR GUVENLI SERIT OLUSTURUYOR OSETYA ABHAZYA KIRIM VE EN SONDA DONBAS BOLGESI ! ALDIĞINI GERI VERMEZ. UKRAYNA BOŞA UGRASIYOR.
12can ~ 2 ay önce
Bir aydır Tayland dayız..yüzbinlerce Rus ..hergün vızır vızır Rus charter ları biri iniyor biri kalkıyor..Bkk..hkt..chang mai
Ayhan Erdoğan ~ 2 ay önce
Tek adam rejiminin eleştirilmesi haklı ve ayrı bir konu. Rusya’nın bugünkü ekonomik durumu ABD emperyalizminin Rusya kaynaklarına göz dikmesi ve nazi artığı Avrupalılarla birlikte Ukrayna’daki nazi Partisi ile Rusya’ya karşı açılan savaştır. Bu tezgah sonucunda konulan blokajlardır. Rusya’nın 600 milyar $ civarındaki parasına ABD hangi hakla el koydu sorabilir misin. Rusya’yı savunmuyorum ama dünyanın başına bela olan Amerika’dır bu da Rusya yönetimin demokratik olduğunu ifade etmez. Rusya’nın da demokratik bir yönetiminle yönetilmesi gerekir ama mevcut sorun Vahşi kapitalizmin askeri temsilcisi Amerika’dır
Ayhan Erdoğan'a ~ 2 ay önce
Rusya güçlü bir ülke olsa parasına kimse el koyamazdı,parasının değeri de güçlü olurdu. Onlar da bizim gibi birçok konuda dışa bağımlı,ambargo koyuldu halleri ortada. Thy bile bundan istifade ederek Airbus'tan A 350 aldı. Rusya'nın muazzam yer altı kaynakları var hepsi o ve Rusya ile oligarkları paralarını yurtdışında tutarak,oralarda yatırımlar yaparak vahşi kapitalizme hizmet etmiş olmuyorlar mı? Çin ile Rusya yuan ve ruble ile ticaret yapacağız dediler sonra yine dolara döndüler. Ayrıca tarihi iyi okuyun,Rusya ezelden beri Ukrayna ile sorunlu,o zaman da mı vahşi kapitalizm ve Abd vardı? Savaşın sorumlusu putin denen diktatördür,Abd de dünyadaki her sorunun başıdır...
TuRuS ~ 2 ay önce
Rusya da petrol doğal gaz ve madenler den başka bir halt yok. Kullandıkları tüm teknoloji veya başka ürünler tamamen ülke dışından geliyor. Asya ülkeleri ile arası iyi olmasa tamamen bitik bir ülke.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyyy rusyaaa ~ 2 ay önce
Ne yaparsan yap kapitalist batıya ve bankalarına,kredi kartı,applepay gibi icatlarına muhtaçsın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
patates ~ 2 ay önce
sadece kredi kartı mı? motor ve uçak olarakta bağımlılar ve patates oldular
Yusuf ~ 2 ay önce
Yanlış düşünüyorsunuz arkadaşlar Rusya'da yaşayan biri olarak rusya hafife alınacak bir ülke değil bu yüzden Avrupa'da olmayanı burada gorebilirsiniz
Sensin patates ~ 2 ay önce
Onca yaptırımlara rağmen Rusya’nın ekonomisi büyümeye devam ediyor. Araştır biraz istersen. Seçimden sonra asıl patatesi görürsün. Ruslar’ın neye muhtaç olduklarına değil senin nelere muhtaç olacağına kafanı yor. Tek derdimiz Ruslar’ın kredi kartları olsaydı
Ruski ~ 2 ay önce
Rusya patates midir et midir bilinmez ama Ukrayna ile olan savaş yüzünden ciddi sıkıntılar yaşadığı ortada. Avrupa,Abd ambargo koydu uçaklar yerde kaldı,seferler büyük oranda yapılamıyor,çoğu yahudi olan oligarkların Rusya dışındaki mal varlıklarına el kondu, uluslararası bankacılık yapılamıyor,Rusya ile ticarette güya dolar kullanmayalım diyen ama zarar edeceğini anlayınca vazgeçen Çin bile destek vermiyor, yer altı kaynakları muazzam,doğru ama parasının değeri yok,dünyaya patentli üretip de sattığı şeyler kısıtlı,batıya ve mali kaynaklarına, yatırımcısına,birçok şeyine bizim gibi muhtaç. Almanya makine,ekipman, teknoloji konusunda ambargo koyduğu için bir çok fabrikada üretim durdu bu da büyük sorunlara neden oldu, sanat,spor vs den men edildiler. Avrupa'nın ürettiği ama kullanmadığı şeyleri görmemiş Rusya'da görmenin anlamı da ortada. Tek adamın hesap vermeden,ben yaptım oldu kafasıyla 20 yıl yönettiği ülkelerden hiçbir şey olmaz,olmuyor da ama kimin umurunda?
Hacı Fırat ~ 2 ay önce
Sizin gibilerin itatkarligi yüzünden, tüm dünya sömürü altındadır, Türk dediğin haksızlığın yanında dimdik dumandır, tıpkı atalarımızın yaptığı gibi, Eğer sizde emperyalizmin sömürü düzenine tıpkı araplar gibi cikariniz için gikinizi cikarmayanlardansaniz,sözümüz yok, Türk boyun eğmeyen dimdik dumandır

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000