22 Haziran 2021, Salı 09:36:57

"Rusya-Türkiye uçuşları iki haftada tam kapasiteye ulaşır"

Coral Travel Halkla İlişkiler Birimi Şefi Marina Makarkova, Rusya'dan Türkiye'ye ilk charter seferlerin 22 Haziran'da (bugün) kısıtlamalar kalktıktan hemen sonra başlayacağını ancak tur operatörlerinin tam kapasiteli taşımalara iki hafta içinde başlayabileceğini söyledi.
  • İyi ki ülkemizin kimseye ihtiyacı yoktu,herkes bize gıpta ediyordu,kıskanıyordu, ekonomimiz çok iyiydi. Rusya uçuşlara başlıyor diye millet göbek atacak neredeyse. Döviz ve hastalık potansiyeli yüksek turiste deli gibi ihtiyacımız varmış demek.
  • Rusya delta varyasyonunda dünyada bir numara. Sırf para kazanmak için bu insanları ellerini kollarını sallaya sallaya ülkemize gelmeleri anlaşılmaz bir olaydır
  • TK bu durumu çok iyi değerlendirmeli. Acil Antalya base açılıp yerdeki uçaklar Antalya'ya kaydırılmalı. Kasıma kadar İstanbul havalimanı kadar uçuş yapar. Böyle fırsat kaçmaz. Antalyadaki pasta sadece charter şirketlere bırakılmayacak kadar büyük.
  • Her uçakta 20 vaka yoksa bir şey bilmiyorum. Yazıyorum buraya.
  • Uçuş olsun ömrümün yarıdan fazlasının geçtiği ayt havalimanı ne kadar stresli olsada güzel anılar kalıyor hava limaninda

Coral Travel Halkla İlişkiler Birimi Şefi Marina Makarkova, Rusya'dan Türkiye'ye ilk charter seferlerin 22 Haziran'da kısıtlamalar kalktıktan hemen sonra başlayacağını ancak tur operatörlerinin tam kapasiteli taşımalara iki hafta içinde başlayabileceğini söyledi.

Rus basınına demeç veren Makarkova, "Moskova ve Yekaterinburg'da Antalya'ya ilk uçakları salı günü göndermeye hazırız. 23 Haziran'dan itibaren, uluslararası taşımacılığa izin verilen diğer kentlerden uçuşlara başlamayı planlıyoruz. Royal Flight havayolu şirketinin uçaklarıyla uçacağız. Tam kapasiteli taşımacılığı geçiş için yaklaşık iki haftaya ihtiyaç var" dedi.

Intourist firması da, 22 Haziran'da Kazan'dan Antalya'ya ilk uçuşlarını gerçekleştirmeyi planlıyor. Şirketin açıklamasına göre 23 Haziran'da Moskova, Yekaterinburg, Ufa, Nijniy Novgorod ve Mineralnıye Vodı'dan uçuşlar başlayacak. Bu uçuşlar Red Wings havayolu şirketi tarafından gerçekleştirilecek. Intourist müşterileri, diğer kentlerden Azur Air'le uçaçak, sefer programı daha sonra açıklanacak.

Intourist, Antalya'nın yanı sıra Dalaman'a da seferler düzenleyeceklerini belirtti.

TUI Russia firması, 22 Haziran'da uçuşlara başlayacağını ve Rusya Sivil Havacılık Kurumu'ndan (Rosaviatsiya) uçuş yapılacak kentlerle ilgili kararını beklediklerini açıkladı.

TEZ Tour ise, seferlere kısıtlamalar kalktıktan 5-7 gün sonra başlamayı planlıyor.

Rusya, Kovid-19 pandemisi nedeniyle alınan önlemler kapsamında nisan ayı ortalarından itibaren Türkiye’ye olan uçuşları durdurmuştu.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova cuma günü yaptığı açıklamada, Türkiye’yi ziyaret eden Rus uzman heyetinin hazırladığı rapor temelinde, Türkiye’ye tüm uçuşların 22 Haziran itibarıyla tekrar başlatılması kararı alındığını belirtmiş, Türkiye’de hizmet sektöründeki tüm çalışanlara yönelik aşılama kampanyasının organize edildiğini ve otel çalışanlarında aşılananların oranının yüzde 60 ila 90’a vardığını ifade etmişti.

"Rusya-Türkiye uçuşları iki haftada tam kapasiteye ulaşır"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Vay be ~ 1 ay önce
İyi ki ülkemizin kimseye ihtiyacı yoktu,herkes bize gıpta ediyordu,kıskanıyordu, ekonomimiz çok iyiydi. Rusya uçuşlara başlıyor diye millet göbek atacak neredeyse. Döviz ve hastalık potansiyeli yüksek turiste deli gibi ihtiyacımız varmış demek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Russian ~ 1 ay önce
Rusya delta varyasyonunda dünyada bir numara. Sırf para kazanmak için bu insanları ellerini kollarını sallaya sallaya ülkemize gelmeleri anlaşılmaz bir olaydır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Belki de tk'nın kurtuluşu ~ 1 ay önce
TK bu durumu çok iyi değerlendirmeli. Acil Antalya base açılıp yerdeki uçaklar Antalya'ya kaydırılmalı. Kasıma kadar İstanbul havalimanı kadar uçuş yapar. Böyle fırsat kaçmaz. Antalyadaki pasta sadece charter şirketlere bırakılmayacak kadar büyük.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gelsin gelmesine de ~ 1 ay önce
Her uçakta 20 vaka yoksa bir şey bilmiyorum. Yazıyorum buraya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Değişik ~ 1 ay önce
Valla mı
Havaci ~ 1 ay önce
Uçuş olsun ömrümün yarıdan fazlasının geçtiği ayt havalimanı ne kadar stresli olsada güzel anılar kalıyor hava limaninda

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000