29 Haziran 2020, Pazartesi 17:26:42

Rusya'dan vizelerle ilgili iki önemli karar

Rusya, koronavirüs salgını sebebiyle ülkeye gelemeyen yabancı yolcular için önemli bir karar aldı.
  • 50 dolar ve yurtdışı çıkış harç bedeli akpnin gotune girsin
  • Rusya'ya hala vize kalkmadı.Kağıt vize elektronik vize adı ne olursa olsun vize var.Rus pasaport sahipleri Türkiye'ye giriş yaparken pasaportlarını taşımak haricinde hiçbir şey yapmıyorlar.Bu çifte standart uygulamanın kısa zamanda düzeltilmesini lazım. Ben çok istediğim halde Rus vatandaşları ile aynı koşullara tabi olmadığım için Rusya'ya gitmiyorum.
  • Akp rus savaş uçağını düşürdü rusya vize koydu akp elçi karlovu öldürdü rusya vize kalkmayacak akp Suriye'ye girdi rusya bize tav oldu.

Rusya, koronavirüs salgını sebebiyle ülkeye gelemeyen yabancı yolcular için önemli bir karar aldı. Salgın sebebiyle iptal edilen uçak seferleri yüzünden Rusya'ya gidemeyenlere 'Ücretsiz vize yenileme' imkanı tanınacak. Bu haktan yararlanmak için vize belgelerinin yeniden sunulması gerekecek.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Yevgeni İvanov, konuyla ilgili Kommersant gazetesine demeç verdi. İvanov Mart ayı ortasında vizeleri düzenlenen ama ülkeye gelemeyen yabancılar için bu hakkı vereceğini açıkladı.

Yevgeni İvanov, “Rusya yasaları, düzenlenen ama kullanılmayan vizelerin süresinin uzatılmasına izin vermiyor. Bu sorunu görmezden gelmek doğru olmazdı. Ancak yasaları da dikkat alarak çözüm bulmak gerekiyordu” dedi.

Buna göre, kullanılamadan süresi dolan Rusya vizeleri, ülkeye giriş yasağı kalktıktan sonra altı ay içinde ücretsiz olarak yenilenebilecek. Ancak bunun için belgelerin yeniden verilmesi gerekecek.

Türkiye dahil 113 ülkenin vatandaşları kağıt vize olmadan girebilecek

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Yevgeniy İvanov, 2021'in başından itibaren 113 ülkenin vatandaşlarının kağıt vizeye gerek kalmadan Rusya’ya giriş yapabileceklerini de duyurdu.. Türkiye vatandaşları kısa seyahatler için elektronik vizeden yararlanacak

Rusya’da şu anda 60 ülkeye vize uygulanmazken, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, Türkiye, Hindistan, Çin gibi 53 diğer ülke, 16 güne kadar kısa süreli seyahatler için elektronik ortamda vize oluşturabilecek.

Sputnik'in haberine göre, Rusya Dışişleri Bakanlığı, vizenin elektronik ortamda oluşturulmasında kolaylık amacıyla sitesindeki ara yüzü değiştirdi ve konaklama hesaplayıcısı ekledi. Başvurularda yapılan hatalardan dolayı iptal edilen vize sayısının azaltılması içinse siteye ek veri doğrulama uyarısı eklendi. İleride de vize başvurularının kolayca yapılabileceği bir uygulamanın geliştirilmesi planlanıyor.

Daha önceki düzenlemede Rusya’ya sadece Vladivostok, Uzak Doğu Federal Bölgesi, Kaliningrad Bölgesi, St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi gibi pilot bölgeler üzerinden giriş yapılabilirken yeni kısa süreli vize, ülke genelinde seyahatlerde geçerli olacak. Vizenin tutarı ise yaklaşık 50 dolar olacak. (TürkRus)

Rusya'dan vizelerle ilgili iki önemli karar

Facebook Yorum

Yorumlar

Haneda ~ 3 gün önce
50 dolar ve yurtdışı çıkış harç bedeli akpnin gotune girsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vize ~ 3 gün önce
Rusya'ya hala vize kalkmadı.Kağıt vize elektronik vize adı ne olursa olsun vize var.Rus pasaport sahipleri Türkiye'ye giriş yaparken pasaportlarını taşımak haricinde hiçbir şey yapmıyorlar.Bu çifte standart uygulamanın kısa zamanda düzeltilmesini lazım. Ben çok istediğim halde Rus vatandaşları ile aynı koşullara tabi olmadığım için Rusya'ya gitmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mursi ~ 3 gün önce
Akp rus savaş uçağını düşürdü rusya vize koydu akp elçi karlovu öldürdü rusya vize kalkmayacak akp Suriye'ye girdi rusya bize tav oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000