01 Nisan 2020, Çarşamba 09:25:04

Rusya'dan Türkiye açıklaması

Rus sivil havacılık ajansı Rosaviatsiya, Türkiye’nin tüm uluslararası uçuşları durdurması nedeniyle yabancı havayolu şirketlerinin bu ülkeye uçuş seferlerinin Türk makamların vereceği özel izinle yapılacağını bildirdi.
  • tesekkurler aeroflot. Kendi devletimiz bizi yurtdisinda bosverdi; sizin sayenizde sevdiklerimizin yanina gelebildik.
  • Patron putin o ne derse o şimdi Dağılın

Rus sivil havacılık ajansı Rosaviatsiya, Türkiye’nin tüm uluslararası uçuşları durdurması nedeniyle yabancı havayolu şirketlerinin bu ülkeye uçuş seferlerinin Türk makamların vereceği özel izinle yapılacağını bildirdi.

Ajansın açıklamasında, Türkiye’nin tüm uluslararası uçuşları durdurması nedeniyle yabancı havayolu şirketlerinin bu ülkeye uçuş seferlerinin Türk makamlarının vereceği özel izne tabi olacağı belirtildi.

Açıklamada, "Uluslararası uçuşların durdurulması nedeniyle yabancı havayolu şirketlerinin ileride Türkiye Cumhuriyeti’ne uçuşları özel izinlerle gerçekleştirilecek. İzin almak için, planlanan uçuş zamanına en az 48 saat kala Rusya’nın Türkiye Büyükelçiliği üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na talepte bulunulmalı" denildi.

Açıklamada ayrıca izin talebine belirli formata uygun olarak doldurulmuş dilekçenin eklenmesi, ‘uçuşun amacı’ hanesinde ‘Türkiye’de bulunan Rus vatandaşlarının dönüşlerinin sağlanması’ ifadelerinin yer alması gerektiği kaydedildi.

Rosaviatsiya daha önce Pobeda havayolu şirketinin Türkiye’den yapacağı 2 sefer için verilen izni geri çekmiş, Rus şirket Antalya’dan Moskova’ya iki seferini ertelemek zorunda kalmıştı. Daha sonra ajans Pobeda'nın Antalya'dan Moskova'daki Vnukovo Havalimanı yerine Şeremetyevo Havalimanı’na uçuş yapmaya yönelik taleplerini de reddetti. Şirketin basın dairesi, bu nedenle 400 kişinin evlerine dönüşünün sağlanamadığını duyurmuştu.

Daha önce Rusya, yurtdışından dönen vatandaşlarının sayısında sınırlamaya gidildiğini, Moskova’ya dönen yolcuların sadece Şeremetyevo Havalimanı’ndan ve bir gün içinde en fazla 500 kişinin giriş yapabileceğini açıklamıştı. Diğer kentlere dönüş yapan yolcuların sayısı ise günde 200 kişi olarak açıklanmıştı.

Rusya'dan Türkiye açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

tesekkurler ~ 2 ay önce
tesekkurler aeroflot. Kendi devletimiz bizi yurtdisinda bosverdi; sizin sayenizde sevdiklerimizin yanina gelebildik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selim ~ 2 ay önce
Senin devletin gereğini yaptı bu durumda otursaydin gotunun üstünde bak biz 20 günden beri evimizden çıkmıyoruz bebe
Duvar ahmet ~ 2 ay önce
Sende iban varmı? Ben rteye 10 tl yolucam
Mk ~ 2 ay önce
Fetöcü muhalif var yakalayın.. Kendi devletini sevmeyen burada ekmek yiyemez.senin sevdiğin ülkelerin hepsinde yaşadım ben. Hiçbiri Türkiye nin tırnağı olamaz..
Bmx ~ 2 ay önce
Ne zaman geldiniz 29 martta türk yolcuları almadı uçuşlarını iptal etti.
Tuncay ~ 2 ay önce
Satılmış olmasın bir insan... yazıklar olsun...
Barış ~ 2 ay önce
Eğlenmeye para kazanmaya yurt dışına gidin, sıkışınca Türkiye ye gelin..
155i ararıınn bahh ~ 2 ay önce
Mart25 veya 26ya kadar thy gitti geldi moskovaya o zamana kadar nerdeydiniz dönseydiniz madem o kadar vatan aşkıyla yanıyordunuzda.
Sisi ~ 2 ay önce
Patron putin o ne derse o şimdi Dağılın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000