14 Nisan 2021, Çarşamba 09:28:33

Rusya'dan SİHA açıklaması

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Türkiye yapımı insansız hava araçlarının Donbass’ta uçuş yaptığı şeklindeki haberlerden mutluluk duymadıklarını söyledi.
  • Silaha kesinlikle karşıyım ve tüm insanların birlikte yaşamanın formülünü bulup dünyanın artık kalıcı huzura kavuşmasından yanayım, aksi taktirde dünya ve insanlık yakın bir gelecekte yok olacak. Ancak şu soruyu da sorayım; Rusya dünyanın en çok silah üretip satan ülkelerinin başında geliyor. Biz kendisine neden silah sattığını sorduğumuzda Rusya bize cevap veriyor mu? Nerede terörist bir oluşum varsa elindeki silah çoğunlukla Rus yapımı. E o zaman?

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Türkiye yapımı insansız hava araçlarının Donbass’ta uçuş yaptığı şeklindeki haberlerden mutluluk duymadıklarını söyledi. Ayrıca Ryabkov, söz konusu iddiaların, Türkiye ile ikili görüşmeleri için değerlendirdiklerini ifade etti.

Ukrayna parlamentosunun Ulusal Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Yuriy Mısyagin, Ukrayna ordusunda yer alan Türkiye yapımı bir silahlı insansız hava aracının (SİHA) Donbass üstünde uçuş gerçekleştirdiği açıklamasını yapmıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Rusya, duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

"İlişkilerimizi etkileyebilir"

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Ryabkov, Ukraynalı yetkililerin, SİHA'ların Donbass’ta kullandıklarına ilişkin açıklamaları sorulunda şunları söyledi: “Türkiye ile çok yönlü normal ilişkilerimiz var fakat kolay değiller. Tüm konular çalışma görüşmelerimizde ele alınıyor. Türk ürünlerinin ihracı, başka ülkelere tedariki, ciddi bir mesele. Kimi şeyleri bizden alıyorlar, kendi üretimi olan kimilerini satıyorlar, ihracat denetimi dahil bununla ilişkili belirli prosedürler mevcut, tüm bunlar ele alınıyorİkili iletişim kanallarımız üstünden benzer konuları ele alıp değerlendiriyoruz, bunu yapmaya devam edeceğiz de. Türk SİHA’ larının Donbass’ta görüldüğüne dair söylenenler bizde pek mutluluk uyandırmıyor” vurgusunu yaptı. (yenişafak)

Rusya'dan SİHA açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar

Hadi be... ~ 2 yıl önce
Silaha kesinlikle karşıyım ve tüm insanların birlikte yaşamanın formülünü bulup dünyanın artık kalıcı huzura kavuşmasından yanayım, aksi taktirde dünya ve insanlık yakın bir gelecekte yok olacak. Ancak şu soruyu da sorayım; Rusya dünyanın en çok silah üretip satan ülkelerinin başında geliyor. Biz kendisine neden silah sattığını sorduğumuzda Rusya bize cevap veriyor mu? Nerede terörist bir oluşum varsa elindeki silah çoğunlukla Rus yapımı. E o zaman?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000