22 Ağustos 2015, Cumartesi 16:17:23

Rusya'dan Mig-31 yalanlaması

Rusya’da askeri uçak üreten kamu şirketi RSK “MiG” Başkanı Sergey Korotkov, Suriye’ye MiG-31 tipli savaş uçağı göndermediklerini ifade etti.
  • Biraz Türkçe lütfen.
  • .........................
  • Rusya suriye halkina karsi kullanilmak icin ucak degil ine bile verse bu suça ortaktir .zaten pkk nin elindeki silahlar hep rus mali.neyseki avrupa ekonimik ambargoyla o mazlum halkalrin kanindan kazandiginiz paranin kat be katini sizden cikartiyor

Kurumun basın sözcüsü, Mısır’a yönelik uçak satışı kontratı ile ilgili haberleri de yalanladı.

Moskova’da basına konuşan Korotkov, Rusya’nın Suriye krizi öncesi imzalanan anlaşmalar çerçevesinde Suriye’ye 6 adet MiG-31 savaş uçağı gönderdiği ile ilgili iddiaları yalanladı. Korotkov, “Suriye’ye savaş uçakları göndermedik ve onları orada kullanmak gibi planımız da yok.” dedi.

Rus yetkili, şu anda kurumun sipariş portföyünün yaklaşık 4 milyar dolar olduğunu da söyledi. Korotkov, “RSK “MiG” kurumunun geleceği ile iyimserim. Sipariş portföyümüz yaklaşık 4 milyar dolar. Üretim kapasitesi de artıyor. Bu yıl Rusya Savunma Bakanlığı ve yurtdışı siparişçilerimiz için 32 uçak göndereceğiz. Örneğin Hindistan. Oraya sözleşme gereği 8 uçak gönderiyoruz.” şeklinde konuştu.

Öte yandan RSK “MiG” basın sözcüsü Anastasiya Kravçenko, Mısır’a yönelik MiG-29 savaş uçaklarının satışı ile ilgili kontratlarının bulunmadığını da belirtti. Basında çıkan iddiaları yalanlayan Kravçenko, “Bu dedikodular çok abartılı ve spekülasyondan başka bir şey değildir.” dedi. (Yeni Asya)

Rusya'dan Mig-31 yalanlaması

Facebook Yorum

Yorumlar

Türkçe ~ 6 yıl önce
Biraz Türkçe lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Remzi nerdesin ~ 6 yıl önce
.........................

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 6 yıl önce
Rusya suriye halkina karsi kullanilmak icin ucak degil ine bile verse bu suça ortaktir .zaten pkk nin elindeki silahlar hep rus mali.neyseki avrupa ekonimik ambargoyla o mazlum halkalrin kanindan kazandiginiz paranin kat be katini sizden cikartiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000