16 Ekim 2020, Cuma 09:47:24

Rusya'dan "Kıyamet Günü Uçağı" Hamlesi

Rusya nükleer savaş veya büyük bir felaket senaryosuna hazırlık yapıyor. Rusya'nın yeni Komuta Kontrol Uçağı olarak da bilinen yeni hava indirme komuta merkezi, uzun menzilli Il-96-400M geniş gövdeli bir yolcu uçağı temelinde inşa edilecek.
  • Savaş bitince ne halt edecek? Nereye inecek? Her yer bombalanmış düşün ki !
  • Her nefis ölümü tadacaktır ve yeryüzünde öleceğini bilen tek varlık insanoğludur,geriye kalan hic bir canlı öleceğini bilmez,öleceğimizi bile bile neden ölüme meydan okurlar...
  • Bunlar çok bilimkurgu filmi izliyor galiba.

Rus haber ajansı TASS'a göre, Rusya'nın yeni Komuta Kontrol Uçağı, Il-96-400M uzun menzilli geniş gövdeli bir platform temelinde inşa edilecek. Komuta Kontrol Uçağı, nükleer savaş ya da büyük bir felaket yaşanması halinde, karargahın kullanılamaması durumunda devreye girmek üzere geliştiriliyor. Il-96-400M'nin kullanılması, hava komuta merkezinin havada daha uzun süre kalmasına ve birliklerin kapsama alanını artırmasına izin verecek.

"KIYAMET GÜNÜ" OLARAK ADLANDIRILAN SÜRE NEDİR?

ABD'nin "kıyamet günü" olarak isimlendirdiği bugünde, karargahın belli bir süre kendi güvenliğini de sağlayarak uçabilir olması gerekiyor. Bu uçaklar, nükleer savaş ya da büyük bir felaket yaşanması halinde, ordu karargahlarının kullanılamaması durumunda devreye giriyor ve havada uzun saatler kalarak iletişimi sağlıyor.

UÇAKLAR HAVADA KARARGAH GÖREVİNİ ÜSTLENİYOR

Uçağın hem felaket bölgesinden uzaklaşmayı sağlayacağı hem komuta etmeye ve durumsal farkındalığa olanak sağlayacağı belirtildi. Bu amaçla uçağın tüm altyapısında nükleer bir patlamada ortaya çıkacak elektromanyetik patlamadan etkilenmeyecek malzemeler kullanılarak özel yöntemlerle koruma altında tutuluyor. Bununla uçağın kumandası, güç sistemleri ve haberleşme sistemlerinin kesintisiz çalışması hedefleniyor.

ENVANTERE GİRMESİ ZAMAN ALACAK

Şu anda Rus Havacılık ve Uzay Kuvvetleri, 1992'den beri faaliyette olan dört Il-80 kontrol uçağını içeriyor. Uzun menzilli ve geniş gövdeli Il-96-400M, Il-96 serisi modelin modern bir modifikasyonudur. Yeni model daha uzun bir gövdeye ve daha iyi motorlara sahip olacak. Ayrıca, uçağın daha hafif, güçlü, güvenli ve operasyonda ekonomik olmasını sağlamak için yapımında yenilikçi malzemelerin uygulandığı bildirildi. IL temsilcileri yeni "kıyamet günü" uçağının yakın zamanda hizmete girme ihtimalinin düşük olduğunu, sertifikasyon testlerinin 2021'de başlayacağını belirtti. (Star)

Rusya'dan "Kıyamet Günü Uçağı" Hamlesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Doğrucu Davut ~ 1 ay önce
Savaş bitince ne halt edecek? Nereye inecek? Her yer bombalanmış düşün ki !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hanzala ~ 1 ay önce
Her nefis ölümü tadacaktır ve yeryüzünde öleceğini bilen tek varlık insanoğludur,geriye kalan hic bir canlı öleceğini bilmez,öleceğimizi bile bile neden ölüme meydan okurlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Myt ~ 1 ay önce
Ne saçmalıyorsun sen?islam kafir karşısında kendini ezdir mi diyor?sen esas biz niye üretmiyoruz kafirlere muhtacız diye sor
Edo ~ 1 ay önce
Bunlar çok bilimkurgu filmi izliyor galiba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir ~ 1 ay önce
Bir halt olmaz hepsi uyduruk ve kopya
umit ~ 1 ay önce
etrafina bak bence. bilim kurgu izlerken o oyle degil diyoruz artik
Hirsiz kabinde ~ 1 ay önce
Hirsiz kabin memurları atılsın artik uçakta alkol ve business kiti birakmadilar

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000