22 Haziran 2021, Salı 09:25:24

Rusya'dan ilk uçak geldi

İki aylık uçuş kısıtlamasının kaldırılmasının ardından Rusya'dan 132 kişilik ilk turist kafilesi Antalya'ya geldi. Turistler yeniden Antalya'ya geldikleri için mutlu olduklarını söyledi.
  • Hani kimse guller ve havlula beklemiyor.Davul zurna nerde?
  • Hani Türkiye büyümüş,gelişmiş, zenginleşmişti herkes bize gıpta ediyordu,kıskanıyordu,kimseye ihtiyacımız yoktu, ne oldu da aleyhimize ne varsa yapan, pkk'ya resmi ofis ve kamp açma izni veren dünyadaki tek ülke olan Rusya'dan turistler gelmeye başladı diye seviniyoruz? Elin adamına ve dövizine bu kadar çok mu muhtaç haldeyiz?

İki aylık uçuş kısıtlamasının kaldırılmasının ardından Rusya'dan 132 kişilik ilk turist kafilesi Antalya'ya geldi. Turistler yeniden Antalya'ya geldikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Corona virüsü önlemleri kapsamında Rusya, Türkiye’ye olan uçuşlara 15 Nisan tarihinden itibaren kısıtlama getirdi. Türkiye’de alınan önlemlerle birlikte düşen vaka sayılarının ardından Rus hükümeti tedbirleri yerinde incelemek için geçen hafta Antalya’ya heyet gönderdi.

7 kişiden oluşan heyet, Antalya Havalimanı, Manavgat ve Belek bölgesindeki turizm tesislerinde incelemeler yaptı. Otellerde alınan tedbirlerin salgını kontrol altında tutma noktasında yeterli olduğunu düşünen Rus heyet, hazırladıkları olumlu raporu Rusya hükümetine 18 Haziran Cuma günü sundu ve kısıtlamalar kaldırıldı.

Bu karar turizm sektöründe sevinçle karşılandı. Her yıl ortalama 5-7 milyon arası Rus turistin geldiği Türkiye’ye kısıtlamanın kaldırılmasıyla birlikte yalnızca Antalya’ya günde ortalama 15-20 bin turistle sezon sonunda 5 milyon civarı Rus turistin gelmesi bekleniyor.

Kısıtlamanın kalkmasının ardından Rus tatilciler, bugün 2 aylık aranın ardından ilk kez Antalya’ya geldi. Moskova Vnukova Havalimanı’ndan kalkış yapan uçak, saat 05.40’te Antalya Havalimanı’na iniş yaptı. 132 Rus yolcu, havalimanında PCR test kontrol noktasından geçerken negatif test sonuçlarını gösterdi.

Vücut ısıları da termal kameralarla ölçülen Rus tatilciler daha sonra kendilerini bekleyen tur operatörlerine ait araçlarla konaklayacakları tesislere gitti. Antalya’ya yeniden gelmenin sevincini yaşadıklarını belirten Rus turistler, kısıtlamanın kaldırılmasına çok sevindiklerini söyledi

Rusya'dan ilk uçak geldi

Facebook Yorum

Yorumlar

Guebetci ~ 1 ay önce
Hani kimse guller ve havlula beklemiyor.Davul zurna nerde?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sevinç ! ~ 1 ay önce
Hani Türkiye büyümüş,gelişmiş, zenginleşmişti herkes bize gıpta ediyordu,kıskanıyordu,kimseye ihtiyacımız yoktu, ne oldu da aleyhimize ne varsa yapan, pkk'ya resmi ofis ve kamp açma izni veren dünyadaki tek ülke olan Rusya'dan turistler gelmeye başladı diye seviniyoruz? Elin adamına ve dövizine bu kadar çok mu muhtaç haldeyiz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yargiliyorsun ~ 1 ay önce
Bos bos muhabbet yapma sen mi vercen okadar ekmege muhtac insanin parasini herkez buralardAn ekmek yiyor hdi kimse calismasin o aklinla para ver senin gibi akil veren cok para veren yok nasil olcak ?
Yargılıyorsun yazana ~ 1 ay önce
Bu ülkeyi yönetenler kimseye ihtiyacımız yok,herkes bize gıpta ediyor,kıskanıyor masalları anlatıyor millet de inanıyor git onlara söyle ne söyleyeceksen !

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000