10 Ağustos 2020, Pazartesi 17:30:35

Rusya'dan Antalya'ya ilk gün 23 bin yolcu bekleniyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Rusya'dan Antalya'ya bugün 23 bin Rus turistin gelmesini beklediklerini söyledi.
  • Sözde gelişmiş,kalkınmış,kimseye ihtiyacı olmayan,Almanya'nın kıskandığı Türkiye, Antalya’ya şu kadar uçakla şu kadar turist geldi gün içinde şu kadar daha gelecek diye neredeyse göbek atacak hale geldi…
  • oldu ağustosun yarısı, geçti yazdan 3 ay- 123 bin gelsede sezon kayıp
  • Pandemi geliyor
  • Ülkenin düştüğü acı duruma bakın. Havayolu Şirketleri, Turizm şirketleri, Oteller neredeyse yağmur duasına çıkar gibi Rus Turist dussına çıkacaklar. Hadi o da karşılasa neyse, ancak 3-5 ayı belki kurtarır.
  • Hoşgeldin koronaov

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Bugün itibarıyla Türkiye’nin ana pazarlarında başı çeken Rusya’dan ilk charter uçuşlar gerçekleşmeye başladı. İlk bir saatte 11 uçak Antalya Havalimanı’na indi. Rusya’dan Antalya’ya bugün 23 bin Rus turist bekleniyor." dedi.

Türkiye, geçen yıl ağırladığı yaklaşık 7 milyon Rus turistle, Rus vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer aldı.

Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşlar, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle mart ayında durdurulmuştu. Rusya'dan Antalya, Dalaman ve Bodrum'a tarifeli ve charter uçuşlar bugün itibarıyla başladı.

"Antalya'ya bugün 12 ülkeden toplamda 35 bin civarında turist gelecek"

Rusya'nın Türkiye ile uçuşların karşılıklı olarak 1 Ağustos’ta başlayacağını duyurmasından itibaren Rusya pazarında çalışan Türk tur operatörlerinin Türkiye’ye yönelik paket tur satışlarının hız kazandığını anımsatan Firuz Bağlıkaya, bugün itibarıyla Türkiye’nin ana pazarlarında başı çeken Rusya’dan ilk charter uçuşların gerçekleşmeye başladığını söyledi.

İlk bir saatte 11 uçağın Antalya Havalimanı’na indiği bilgisini veren Bağkaya, “Rusya’dan Antalya’ya bugün 23 bin Rus turist bekleniyor. Antalya’ya Almanya, İsviçre, İsveç, Fransa, Avusturya, Danimarka, Rusya, Ukrayna, Belarus, Makedonya, Moldova ve Sırbistan olmak üzere toplam 12 ülkeden bugün 35 bin civarında turist gelecek." diye konuştu.

"Rusya’dan günlük düzenli turist akışı turizmcilere moral veriyor"

Muğla bölgesini tercih edenler için yine bugün Dalaman Havalimanı’na charter seferlerin düzenlenmeye başladığını açıklayan Firuz Bağkaya, "Farklı kapasitelerdeki uçaklarla bugün bin 100 Rus turist gelmesi bekleniyor. Ekim sonuna kadar Dalaman Havalimanı’na 735 charter sefer planlandığı bilgisini aldık." dedi.

Rusların ilgi gösterdiği üçüncü tatil bölgesinin Bodrum olduğuna işaret eden Bağlıkaya, şunları kaydetti: "Milas Havalimanı’na Moskova’dan günde 2-3 sefer düzenlenecek. Ayrıca St. Petersburg ve Rostov kentlerinden de hafta da 3 charter sefer olacak. Geçen yıl Rusya’dan 7 milyon kişiyi ağırladık. Bu yıl pandemi nedeniyle bu rakamları yakalamamız zor. Seyahat acenteleri ve turizm sektörü uçuş ve seyahat engelleri nedeniyle pandemiden en çok yara alan sektörlerden oldu. İngiltere, Almanya ve Rusya gibi ana pazarlarımızdan ağustos ayı itibarıyla gelişler hız kazandı. Rusya’dan günlük düzenli turist akışı olması turizmcilere moral veriyor."

Rusya'dan Antalya'ya ilk gün 23 bin yolcu bekleniyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Hey gidi ~ 1 ay önce
Sözde gelişmiş,kalkınmış,kimseye ihtiyacı olmayan,Almanya'nın kıskandığı Türkiye, Antalya’ya şu kadar uçakla şu kadar turist geldi gün içinde şu kadar daha gelecek diye neredeyse göbek atacak hale geldi…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tarih ~ 1 ay önce
oldu ağustosun yarısı, geçti yazdan 3 ay- 123 bin gelsede sezon kayıp

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyvah eyvah ~ 1 ay önce
Pandemi geliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acı durum ~ 1 ay önce
Ülkenin düştüğü acı duruma bakın. Havayolu Şirketleri, Turizm şirketleri, Oteller neredeyse yağmur duasına çıkar gibi Rus Turist dussına çıkacaklar. Hadi o da karşılasa neyse, ancak 3-5 ayı belki kurtarır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 1 ay önce
Hoşgeldin koronaov

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000