12 Ağustos 2020, Çarşamba 10:26:53

Rusya'da uçak bileti fiyatları artabilir

Rus havalimanlarında artan uçak yakıtı fiyatlarının bilet fiyatlarına da yansıyabileceği kaydedildi.
  • Rusya'ya sık sık seyahat ederim fiyatların artması kötü olacak. En son gittiğimde en ucuz bileti biletall'da bulmuştum. Bakalım bu sefer nerede bulacağım.

Rus havalimanlarında uçak yakıtı (kerosen) fiyatları arttı.

Rus İzvestia gazetesinin haberine göre, Rusya Hava Taşımacılığı Operatörleri Birliği, Ulaştırma Bakanlığı'ndan Rusya havalimanlarındaki uçak yakıt fiyatlarıyla ilgili Enerji Bakanlığı ve Federal Tekelle Mücadele Servisi (FAS) ile ortak bir teftiş düzenlemesini istedi.

Gazete, Ulaştırma Bakanı Yevgeni Ditrih'e yazılan mektupa ulaştığını da iddia etti.

ORTALAMA YÜZDE 35,1 ARTIŞ VAR

Habere göre, havayolları şirketleri tarafından düzenlenen ihalelerin sonuçlarına göre, uçak yakıtı fiyatlarında Temmuz ayına göre artış şöyle oldu:

Koltsovo (Yekaterinburg) - yüzde 62.1,
Domodedovo -yüzde 33.4,
Jukovskiy -yüzde 36,
Pulkovo - yüzde 18,
Vladivostok -yüzde 20.4,
Blagoveşçhensk -yüzde 21.1,
Irkutsk - yüzde 28.1,
Krasnodar -yüzde 48.4,
Krasnoyarsk havalimanlarında -yüzde 48.6.

UÇAK BİLETLERİNE DE YANSIYABİLİR

İzvestia'nın hava taşımacılığı sektöründeki kaynakları, fiyat artışının uluslararası uçuşların açılmasıyla ilişkili olduğuna inanıyor: yakıt şirketleri, yolcu trafiği ve havayolu gelirlerinin arttığı yüksek sezonun başlamasıyla birlikte her yıl fiyatlarını artırıyor.

Gazete şöyle uyarıda da bulunuyor: Bu yıl, uçak yakıtı fiyatlarındaki artış, havayollarının yaz sezonundaki karlarını azaltacak ve 2020'nin sonunda mali durumlarını kötüleştirecek. Zira  bu nedenle de onlar için yine  zarara uğrayacak. Gelecekte bu, uçak bileti fiyatlarının artmasına neden olabilir. (Dikgazete)

Rusya'da uçak bileti fiyatları artabilir

Facebook Yorum

Yorumlar

Haydar Kürkçü ~ 1 ay önce
Rusya'ya sık sık seyahat ederim fiyatların artması kötü olacak. En son gittiğimde en ucuz bileti biletall'da bulmuştum. Bakalım bu sefer nerede bulacağım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000