19 Temmuz 2022, Salı 11:24:19

Rusya'da Schengen vizesi bekleme süresi uzadı

Rusya’da son dönemde Schengen vizesi almak isteyen kişilerin sayısında büyük artış yaşanıyor. Vize merkezlerinde Schengen için bekleme süresi 1,5 aya kadar çıktı.
  • Medeniyet görmemiş, eğitimsiz kaba saba insanlar. Ben olsam ben de ülkeme sokmam bunları. Gitsinler rusyadaki mağaralarında yaşasınlar.

Rusya’da son dönemde Schengen vizesi almak isteyen kişilerin sayısında büyük artış yaşanıyor. Vize merkezlerinde Schengen için bekleme süresi 1,5 aya kadar çıktı.

Rus medyasında yer alan habere göre, Rusya’daki İspanya vize merkezi ülke genelinde Schengen için günde 500-600 kişiye randevu veriyor. Moskova’da ise yaklaşık 300 kişi kabul ediliyor.

Fransa’dan vize almak isteyenlerin 1,5 aya kadar beklemeleri gerektiği, ek ücret karşılığında VIP hizmet seçeneğinin de kaldırıldığı belirtiliyor.

Panteon adlı tur operatörünün müdürü Anatoliy Garkuşin, Yunanistan konolosluğunun günde 150 vize için başvuru kabul ettiğini aktararak, “”Temmuz için kotaları doldu, artık randevu alınamıyor. Ağustos için yakında kota açmaları bekleniyor, ama o da hızla dolacak” dedi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği CEO’su Mayya Lomidze, Fransa vize merkezinde ise Schengen vizesi için yeni başvuru kabul edilen en yakın tarihin ağustos olduğu bilgisini verdi.

Avrupa Komisyonu verilerine göre, Rusya vatandaşları 2019 yılında Schengen vizesi alabilmek için yaklaşık 4 milyon başvuruda bulundu. Bu rakam, toplam başvuruların yüzde 23,5’ini oluşturuyor.

Salgının gölgesinde geçen 2020 yılında Rusya vatandaşlarına 635 bin 300 Schengen vizesi verildi. (TürkRus)

Rusya'da Schengen vizesi bekleme süresi uzadı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

gayet normal ~ 20 gün önce
Medeniyet görmemiş, eğitimsiz kaba saba insanlar. Ben olsam ben de ülkeme sokmam bunları. Gitsinler rusyadaki mağaralarında yaşasınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogru degil ~ 20 gün önce
Uzaya ilk cikmis insanlara dediginiz cok komik olmus. Rusya da yillarca memnun bir sekilde yasadim, cogu ulkeden daha medeni. Hollywood yalanlarina kanmayin derim. Hem 1.5 ay geyet iyi turklere onu da vermiyorlar ozaman biz ne oluyoruz ? 10 milyon kacagi ulkemize kasitli dolduran shengen ulkeleri mi medeni ?
Yok yaniliyorsun ~ 19 gün önce
Teknolojinuretenilen, endustriai gelismis her ulke batilidir; Ruslar batilidir, sen ben ise o istenmeyen ve dusuk gorulen medeniyet kuramamis ortadogulu biat tarikat ulkesindeniz
ARAPKIZI ~ 19 gün önce
Gazi keserlerse kiciniz donar ama . Arabistana git sen o zaman.
Gıcık adam ~ 19 gün önce
Türklere 3 ay sonrasına gün veriyorlar , bazı ülkelerde transit uçuşlara bile vize isteniyor. Ruslar savaşta olmasına rağmen bizden iki kat daha insan muamelesi görüyorlar, onlar insansa biz neyiz?
Ceyhun ~ 19 gün önce
Siz kiminle tanıştınız da bu kadar kaba saba olduğunu söyleyebiliyorsunuz? %100 okuma seviyesi, neredeyse tamamının en azından öğretim çağında spor veya başka bir dalla(müzik resim vs) uğraştığı bir ülkenin insanlarına bu şekilde "giydiremezsiniz!". Unutmayın ki! Kadının el üstünde tutulduğu Türkiye ye göre çok daha özgür bir ülkedir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000