30 Ekim 2013, Çarşamba 07:45:09

RUSYA'DA HELİKOPTER DÜŞTÜ!

Rusya’nın başkenti Moskova’nın Julebino bölgesinde test uçuşu yapan Ka-52 tip helikopter düştü. Kazada 2 pilot yaralı olarak kurtarıldı...

Rusya’nın başkenti Moskova’nın Julebino bölgesinde test uçuşu yapan Ka-52 tip helikopter düştü. Kaza sonrasında 2'si pilot 4 kişi yaralı olarak kurtarıldı.

Rusya Acil Durum Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada kazanın “teknik arıza” ya da “pilotaj hatasından” kaynaklanabileceğini söyledi.

Açıklamada, “Helikopter modernize ediliyordu ya da yeni silahlarla donatılmıştı. Teknik arıza olma ihtimali yüksek…” denildi.

Interfax’a konuşan kaynak, helikopterin şirketin test alanından uzak olmayan bir bölgeye düştüğünü, pilotların yanı sıra iki kişinin daha yaralandığını söyledi.

Helikopterin düşüşünde meydana gelen patlamalarla ilgili açıklamada bulunan yetkililer, “Helikopter silah taşımıyordu. İlk belirlemelere göre patlama yakıt tankından kaynakladı…” dedi.

Helikopterin enkazına apartmanların uzağında bir bölgede ulaşıldı.

Rusya Savunma Bakanlığı da helikopterlerin test aşamasında olduğunu, kendi envanterlerinde bu helikopterin kaydının olmadığını belirtti. (Star)

RUSYA'DA HELİKOPTER DÜŞTÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000