05 Temmuz 2016, Salı 08:45:09

Rusya-Antalya uçuşlarında yüzde 30 artış

Yedi ay sonra Türkiye turları satışı yasağının kaldırılmasından sonra Türkiye, Rusya'da üç gün içerisinde en popüler tatil rotası oldu. Cuma günü Türkiye turları bütün satışların %6,7'sini oluştururken rakam, Cumartesi günü %38,8, Pazar günü ise %35,6 oldu.
  • Şu Türk turiste burun kıvıran, yüksek fiyat veren ama Rus turiste ucuz fiyat veren ve dört gözle bekleyen şark kurnazı turizmcilerin burnu sürtünecek diye mutlu olmuştum ama iş yine eski hesaba dönecek gibi duruyor. 7 ay değil 17 ay azdır bunlara da neyse. Hayırlısı olsun ne diyelim.
  • Şahtı şahbaz oldular. N'oldu da birden döndü bunlar? Hani Van münüt, hani dik duruş? Para di mi yine... Gözünü sevdiğimin ekonomik gücü. Siyasi ve askeri başarılar diyor bin yılın dahisi, ekonomik başarılar ile desteklenmez ise kısa sürede sönerler. Bunların pabuç asrının liderinin dahiliği de bu kadar işte. Dün tükürür bu gün yalarlar. Dün van münüt, bu gün ben ettim sen etme. Siz de zannedin ki başarı kazandık. Bir öğün kemik daha "bu yaz için" kurtardınız sırtlanlar.
  • Evet DEVLETİN kazancı artabilir ama yani rus diye alırsınız bi bakarsınız işid yani . olurmu olur çok gördük boyle..
  • Sure!
  • Ruslarla aramiz duzeliyor aman ne kadar çok turist gelirse o kadar iyidir. Çalişma zamanidir..iranlilar da geliyor israilden de gelecek..

Yedi ay sonra Türkiye turları satışı yasağının kaldırılmasından sonra Türkiye, Rusya'da üç gün içerisinde en popüler destinasyon oldu. Uçak bileti arama motorları verilerine göre Moskova - Antalya uçuşları için talepte % 30 artış fark edildi. Tur operatörlerini bekleyen en büyük sorun ise daha önce müşterilerinin rezervasyonlarını yaptıkları diğer destinasyonları, Türkiye ile değiştirme isteği olarak gösteriliyor.

Türkiye'ye tur satışlarına yönelik yasağın kaldırılmasının duyurulmasından sonra ertesi gün Türkiye tur paketleri satışa çıktı. Ardından Rus arama motoru Yandex'in seyahat arama hizmeti veren Yandeks.Puteshestviya verilerine göre kısa bir süre sonra Türkiye en popüler destinasyon oldu.

Tur firması temsilcisi İgor Blinov, Kommersant'a yaptığı açıklamada yasağın kalktığı günün ertesi Cuma günü Türkiye turları bütün satışların %6,7 iken Cumartesi günü %38,8 ve Pazar günü %35,6 olarak gerçekleşti.

Tutu.ru verilerine göre Türkiye turlarını yeniden satışa çıkaranlar, Anex Tour, Tez Tour, Biblio Globus ve Pegas Touristik oldu. Pegas Touristik Genel Müdürü Anna Podgornaya, şirketin haftada iki uçağın tamamını ve günlük bazda Türk Havayolları'ndan blok koltuk satın alınacağını belirtti. Podgornaya, turlara ilgi olduğunun da altını çizdi.

Türkiye destinasyon olarak Rusya'da yasaklanmadan önce en fazla Rus turistin gittiği destinasyon konumundaydı. Federal Turizm Ajansı verilerine göre Rusya'dan yabancı ülkelere tatile giden turistlerin %10'u yani 3,46 milyon turist 2015'te Türkiye'ye gitti.

Charter uçuşları

Henüz teknik anlamda tam olarak önü açılmayan ancak yakın bir tarihte tekrar Türkiye'ye uçuşların başlayacağı ve turizmin asıl taşıyıcısı konumundaki olan charter seferleri için geri sayım başladı.

Tur operatörlerinin charter seferlerini çok çabuk organze ederek sefere sokabileceğinin altını çizen Pegas Touristik Genel Müdürü Anna Podgornaya, bunun ancak Rosavia'nın kararından sonra olabileceğini belirtti. AZUR Air havayolu temsilcisi Anastasia Matyushina'da aynı fikride olduğunu belirtirken, şirketin ilk olarak Moskova, St. Petersburg ve üç bölgesel şehirden daha Türkiye'ye uçuş koymayı planladıklarını söyledi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), turların şu anda tarifeli uçaklar ile gerçekleştirilmesinden dolayı fiyatların yüksek olduğunu ancak charter seferlerinin başlaması ile fiyatların düşeceğini ve asıl talebin o zaman artacağını ve Rusların charter seferlerini beklediğini bildirdi. (Aljazeera)

Rusya-Antalya uçuşlarında yüzde 30 artış

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

~ 4 yıl önce
Şu Türk turiste burun kıvıran, yüksek fiyat veren ama Rus turiste ucuz fiyat veren ve dört gözle bekleyen şark kurnazı turizmcilerin burnu sürtünecek diye mutlu olmuştum ama iş yine eski hesaba dönecek gibi duruyor. 7 ay değil 17 ay azdır bunlara da neyse. Hayırlısı olsun ne diyelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şahbaz ~ 4 yıl önce
Şahtı şahbaz oldular. N'oldu da birden döndü bunlar? Hani Van münüt, hani dik duruş? Para di mi yine... Gözünü sevdiğimin ekonomik gücü. Siyasi ve askeri başarılar diyor bin yılın dahisi, ekonomik başarılar ile desteklenmez ise kısa sürede sönerler. Bunların pabuç asrının liderinin dahiliği de bu kadar işte. Dün tükürür bu gün yalarlar. Dün van münüt, bu gün ben ettim sen etme. Siz de zannedin ki başarı kazandık. Bir öğün kemik daha "bu yaz için" kurtardınız sırtlanlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
# ~ 4 yıl önce
Evet DEVLETİN kazancı artabilir ama yani rus diye alırsınız bi bakarsınız işid yani . olurmu olur çok gördük boyle..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fo ~ 4 yıl önce
ozaman kimseyi almayalim yani oyle mi
Selim ~ 4 yıl önce
Sure!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camarothy ~ 4 yıl önce
Ruslarla aramiz duzeliyor aman ne kadar çok turist gelirse o kadar iyidir. Çalişma zamanidir..iranlilar da geliyor israilden de gelecek..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000