25 Kasım 2015, Çarşamba 14:14:49

Rusya vatandaşlarını Türkiye'den aldıracak

Türkiye ile Rusya arasında sınır ihlali gerekçesiyle düşürülen uçak, krize neden oldu.
  • sadece turizme 5 milyar dolardan fazla zararı var. binlerce insan sadece ruslar sayesinde istihdam ediliyor. defolsun demek ne kadar kolay. genel resme bakın ltf
  • tıpık ampul zıhnıyetı ekonomımız batıyor savaşa gıdıyoruz hala boş boş konuşuyorlar
  • Zaten 15-20.-usd ye hepsi dahil tatil yapıyorlardı.Çoğu acentanın antalyada oteli var paşa paşa geri gelecekler.Otelcilerde akıllansın bir dahaki geldiklerinde artık ucuz işi bıraksınlar.Zararlarını o zmaan çıkartırlar.Paşa paşa gelecekler....
  • Özellikle nataşalarınız alında ruslar yapsın bıktı artık türkler hepinizde ne ülkemde rus varsa ..... Olup gitsin :)
  • Hepsi defolsun gitsin ...
  • 3200 yatak satmistik hepsine iptal talebi geldi. Adamlar sicak havada sevismeye geliyor ona bile karisiyor devletler. Bu sacmaliga bir son vermeli. Birakin herkes istedigi yerde istedigi gibi sevissin. Savasmayin sevisin.
  • Sınır ihlalinde uyarıllması halinde yabancı bir uçağı vurmak bütün dünya ülkelerinin hakkıdır. Rusya şuan kız gibi trip atıyor. İyi ki o %49'5 içimdeyim şükürler olsun kimseden korkmadan saniyeler içerisinde halkını tehdit eden uçağı vurabilen ülkede yaşıyorum, rabbim başımızdan eksik etmesin bı iktidarı. Vah etceğimize dua edelim allah kalbinde olanların yanındadır elhamdülillah. Türkiye rusyaya mı kaldı allah aşkına!!
  • Görünen o ki bizim halk savaş istiyor.tabi savaşın nasıl bir yıkım olduğunu bilmeden kör cahil cesaretiyle ...merak etmeyin birgün anlayacak anyayi konya yi. El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanarmis.giderek cehalet ve vahsilik egemen hale geliyor.Allah sonumuzu hayiretsin.
  • En az harcayan rus bile sizden fazla harciyordur ey turistlere cakanlar Sen Istanbuldan 58 liraya gidip dönerken her rus ortalama 1200 euro bırakıyor... 1200 euro veren kusura bakmasn 58 liraya Antalyaya gidip dönenden daha degerlidir
  • Türkiye'de her kişi savaşa karar veriyor adeta. Saçma sapanlıklardan kurtulmak gerekir. Medya her şeye karar veren bir organ gibi davranıyor. Tahrik, tedhiş, korku, olumsuzluklar, abartı, gereksiz yere insanları yorma, büyük başlık içi boş içerik, sonuçsuz iddialar hep bizim medyamızda.... Daha bilimsel, daha gerçekçi haberlerle ilerlemek daha doğru olacaktır.

Türkiye ile Rusya arasında sınır ihlali gerekçesiyle düşürülen uçak, krize neden oldu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, açıklamaları ve Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un “Türkiye’ye gitmeyin” uyarısının ardından Rus devlet yetkililerinin acentelere bildiri gönderip rezervasyonları iptal ettirdiği ve Türkiye’deki Rus vatandaşlar için boş uçak gönderdiği bildirildi.
Gerilen ikili ilişkilerin ardından etkilenen turizm pazarını değerlendiren Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, 2016 yılından iyi yönde bir beklentilerinin olduğunu ancak yaşanan son olayla beklentilerinin kaybolduğunu söyledi. Kızıldağ, Rusya’daki tur operatörleri ile yaptığı görüşmede Rus devlet yetkililerinin tur operatörlerine bildiri gönderip rezervasyonları iptal ettirip sadece Türkiye’deki Rusları almak için boş uçakların gönderildiğini öğrendiğini söyledi.

CİDDİ BİR TEHLİKENİN İÇİNDEYİZ,SATIŞLAR DURDU

Krizden yılbaşı rezervasyonların da etkilediğinden söz eden Başkan Kızıldağ, “2015 pazarında Rus pazarında ciddi bir kaybımız var. Gelecek yıl bir toparlanma bekliyorduk ancak gelinen noktada bu yaşan olaydan sonra ciddi bir tehlikesinin içerisindeyiz. Bundan nasıl kurtuluruz ona bakmak lazım. Rus devlet yetkilileri bütün tur operatörlerine bildiri gönderip uçakların boş gönderilmesini sadece Rusya’ya dönecek turistleri almak için bir operasyon düzenleme kararı aldı. Rezervasyonların iptali için talimat verildi. Oradaki tur operatörleri de yapılmış rezervasyonların yolcularını uçurmayıp uçakları buraya boş gönderip buradaki yolcuları alacak. Satışlar kesinlikle durdu. Kış ayındayız Rus operasyonu özellikle bizim için yaz aylarında önemli. Oradaki faaliyet gösteren Türk tur operatörlerimiz bugüne kadar o pazarı sıfırdan başlatan operatörlerimiz ciddi şekilde tedirgin. Onlardan aldığımız bilgilere göre de her an onları bitirebilirler. Rusya’dan özellikle yılbaşında hemen her tur operatörünün uçuşları olurdu buraya. Ruslar sektöre en azından 10 günlük bir nefes aldırıyordu yıl başında. Şimdi bu durumda tehlikede” diye konuştu.

“BOŞ KONUŞMALARI BIRAKIN”

Yaşanan her krizin ardından her konuda bilgi sahibi olduklarını öne sürenlerin, televizyon kanallarına çıkarak açıklamalar yaptığını ve bunun da gerilimi tırmandırdığını söyleyen Kızıldağ, “Bu durumunun bir an önce düzeltilmesi ve gerginliğin yumuşatılması lazım. Doğalgaz alışverişinden tutun da Rusya’daki gıda, inşaat ve turizm şirketlerine kadar hatta Rusya’da yaşayan yerleşmiş Türkler’in de konumları var. Turizmciler olarak bu sorunun bitirilmesini bekliyoruz. Bir de her konuda bilgi sahibi olan insanların sürekli olarak televizyon kanallarına çıkıp konuşmalarını istemiyoruz. Turizm konusunu bari konuşmasınlar, turizmcilere bıraksınlar. Bizim ekonomik gelişmeye ihtiyacımız var savaşa ihtiyacımız yok. Bırakın boş konuşmaları herkes her konuda uzman olmuş. Vatandaş olarak bu türden konuların bilip bilmeyen herkesin konuşmasından sıkıldık” dedi.

Rusya vatandaşlarını Türkiye'den aldıracak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (61)

Boş konuşuyorsunuz ~ 5 yıl önce
sadece turizme 5 milyar dolardan fazla zararı var. binlerce insan sadece ruslar sayesinde istihdam ediliyor. defolsun demek ne kadar kolay. genel resme bakın ltf

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ampul ~ 5 yıl önce
tıpık ampul zıhnıyetı ekonomımız batıyor savaşa gıdıyoruz hala boş boş konuşuyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VAY VAY ~ 5 yıl önce
KARDAŞ 2015 YASIYOZ FARKINDAMISIN NE EKONEMİSİN 1000ASGARİ ÜCRET BUNDAN BETER DAHA NE OLABİLİR
okidoki ~ 5 yıl önce
Zaten 15-20.-usd ye hepsi dahil tatil yapıyorlardı.Çoğu acentanın antalyada oteli var paşa paşa geri gelecekler.Otelcilerde akıllansın bir dahaki geldiklerinde artık ucuz işi bıraksınlar.Zararlarını o zmaan çıkartırlar.Paşa paşa gelecekler....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Murat yılmaz ~ 5 yıl önce
Özellikle nataşalarınız alında ruslar yapsın bıktı artık türkler hepinizde ne ülkemde rus varsa ..... Olup gitsin :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ~ 5 yıl önce
Hepsi defolsun gitsin ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RusDiki ~ 5 yıl önce
3200 yatak satmistik hepsine iptal talebi geldi. Adamlar sicak havada sevismeye geliyor ona bile karisiyor devletler. Bu sacmaliga bir son vermeli. Birakin herkes istedigi yerde istedigi gibi sevissin. Savasmayin sevisin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Superisi ~ 5 yıl önce
Sınır ihlalinde uyarıllması halinde yabancı bir uçağı vurmak bütün dünya ülkelerinin hakkıdır. Rusya şuan kız gibi trip atıyor. İyi ki o %49'5 içimdeyim şükürler olsun kimseden korkmadan saniyeler içerisinde halkını tehdit eden uçağı vurabilen ülkede yaşıyorum, rabbim başımızdan eksik etmesin bı iktidarı. Vah etceğimize dua edelim allah kalbinde olanların yanındadır elhamdülillah. Türkiye rusyaya mı kaldı allah aşkına!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vahsi icgudu ~ 5 yıl önce
Görünen o ki bizim halk savaş istiyor.tabi savaşın nasıl bir yıkım olduğunu bilmeden kör cahil cesaretiyle ...merak etmeyin birgün anlayacak anyayi konya yi. El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanarmis.giderek cehalet ve vahsilik egemen hale geliyor.Allah sonumuzu hayiretsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hemde .. ~ 5 yıl önce
Rusya ile ....
İzmirli ~ 5 yıl önce
En az harcayan rus bile sizden fazla harciyordur ey turistlere cakanlar Sen Istanbuldan 58 liraya gidip dönerken her rus ortalama 1200 euro bırakıyor... 1200 euro veren kusura bakmasn 58 liraya Antalyaya gidip dönenden daha degerlidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 5 yıl önce
senin kaç euroluk değerin var?
Armagedon ~ 5 yıl önce
uçak düşürüldü falan filan bahane. Herkes büyük savaş için hazırlık ve tatbikat yapıyor. Rusya, füzeleri yerleştirebilmek için bundan daha iyi bir fırsat bulamazdı. Yakında haritada suriye denen birşey kalmayacak.
Kültürel ASİ ~ 5 yıl önce
Türkiye'de her kişi savaşa karar veriyor adeta. Saçma sapanlıklardan kurtulmak gerekir. Medya her şeye karar veren bir organ gibi davranıyor. Tahrik, tedhiş, korku, olumsuzluklar, abartı, gereksiz yere insanları yorma, büyük başlık içi boş içerik, sonuçsuz iddialar hep bizim medyamızda.... Daha bilimsel, daha gerçekçi haberlerle ilerlemek daha doğru olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000