15 Eylül 2015, Salı 08:04:33

Rusya Suriye'de pist inşa ediyor

İngiltere'de yayınlanan Times gazetesinde Rusya'nın Suriye'de yeni bir iniş pisti inşa ettiği belirtiliyor.
  • usd bugün 3.07-3.08 arasında yeni rekor deneyebilir borsa 70.000 altı görürse 65,000 e kadar iner, borca girmey,n
  • EYYYY rusya Eyyyy Suriye siz enden pist inşa ediyorsunuz, gelin bizim incirlği kullanın!!! EYYYYY uçaklar oraya gitmey,in

Suriye'deki muhalif gruplara yakın Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne dayandırılan habere göre pist Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'a bağlı birliklerin kalelerinden Lazkiye'de inşa ediliyor.

Pistin büyük kargo uçaklarının inişi için yapıldığı ve diğer iki havaalanındaki pistlerin de genişletildiği haberde aktarılan detaylar arasında.

Haber şöyle devam ediyor:

"Pist ülkenin en önemli ikinci hava üssü olan Humaymim'de inşa ediliyor. Bu hava üssü daha önce de zaten askeri üs olarak kullanılıyordu ve muhalif güçlerin saldırılarına maruz kalmıştı."

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden Rami Abdülrahman "Ağır silahlı Rus güvenlik güçleri sivil ve askeri personeli inşaat alanından uzak tutuyor. Kaynaklarımız ayrıca inşaat işçilerinin aceleyle asfalt pistin inşa ettiğini gördü. Ayrıca dev depolar inşa etmeye başladılar" diyor.

Obama: Hata yapıyorlar

Haberde ABD'li yetkililerin Rusya’nın Suriye'ye gelişmiş SA-22 uçaksavar füzeleri verdiği ve yüzlerce Rus deniz piyadesinin de Lazkiye'ye yollandığını söylediği belirtiliyor.

Rusya'nın ise yardımın Irak Şam İslam Devleti'yle (IŞİD) mücadele çerçevesinde yapıldığını savunduğu vurgulanıyor.

Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un da "Askeri yardımlar yapıldı, devam ediyor ve sürecek. Kaçınılmaz olarak Rus uzmanlar da bu silahların nasıl kullanılacağını Suriyeli personele öğretmek için silahlarla birlikte gidiyor." dediği belirtiliyor.

ABD ise Rusya'nın Şam yönetimine askeri destek vermesini eleştiriyor.

Geçen hafta konuşan ABD Başkanı Barack Obama, "Şu anda izledikleri strateji, Esad rejimine desteği artırma kararı bence bir hata" demişti. (BBC Türkçe)

Rusya Suriye'de pist inşa ediyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

usd ~ 5 yıl önce
usd bugün 3.07-3.08 arasında yeni rekor deneyebilir borsa 70.000 altı görürse 65,000 e kadar iner, borca girmey,n

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EURO ~ 5 yıl önce
Neden borca girmeyelim hele bir onu anlat. İşte dolar artıyor, ev fiyatları düşüyor. Düşük fiyattan alsak sorun ne? Neden insanları yanlış yönlendiriyorsun. Dolarla değil, TL ile alıyoruz.
Borç ~ 5 yıl önce
Yüksek dolar, yatırımları durduracak, üretim yavaşlayacak, işsizlik ve işten çıkarmalar başlayacak. Kredi taksiti öderken işsiz kalmayın diyor. bu yüzden borca girmeden önce 2 kere düşünün diyor. Kötü bir şey söylememiş arkadaş. Doğru demiş. Borca girmeden ev alacaksan, bozdur dolar al evini. Ona bir şey diyen yok.
euro ya ~ 5 yıl önce
sen hangi dünyada yasıyorsun usd arttıkça otomatikman maliyetler artıyor ve ev ve araba fiyatları artıyor!! ayrıca banka faizleride artıyor yani istesende fiyatlar düşmez!
EYYYY ~ 5 yıl önce
EYYYY rusya Eyyyy Suriye siz enden pist inşa ediyorsunuz, gelin bizim incirlği kullanın!!! EYYYYY uçaklar oraya gitmey,in

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000