09 Şubat 2023, Perşembe 17:18:06

Rusya: "Savaş uçağı tedariğinin sonuçları olur!"

Rusya’nın Londra Büyükelçiliği, İngiltere’yi Ukrayna’ya savaş jetleri tedarikinin sonuçları olacağı konusunda uyardı.
  • Lütfen bu oyunu gör. ABD'nin küresel politikalarına alet oluyorsun farkına bile varmadan. Bir tek ABD askerinin burnu bile kanamadan, masum Ukraynalılar'ın kanıyla ABD kazanıyor yine. ABD ve İngiltere her zamanki gibi omuz omuza, bu seferki yem sensin anla artık.
  • ABD pkk taşini oynayarak yıllarca maddi manevi ülkemizi yordu. Şimdi de kazanamayacagi bir savasta Ukrayna'yı piyon yapip Rusya'yı yoruyor.
  • Dünya büyük bir tiyatrodur, evet Sn. Zekenskiy bir tiyatrocu olarak dersini çok iyi almış ama gerçek dünya gerçekten açıyı hissedirir.

Rusya’nın Londra Büyükelçiliği, İngiltere’yi Ukrayna’ya savaş jetleri tedarikinin sonuçları olacağı konusunda uyardı.

Rus Büyükelçiliği'nin konuya ilişkin yorumunda, İngiliz savaş uçaklarının Kiev rejimine teslim edilmesinin tüm dünya için askeri ve politik sonuçlara yol açacağı belirtildi.

Açıklamada, “Londra'ya, böyle bir senaryoda bir sonraki gerilim dalgasının ‘kanlı hasadının’ ve onun Avrupa kıtası ve tüm dünya için yol açacağı askeri ve politik sonuçların kendi vicdanına ait olacağını hatırlatmak isteriz” ifadelerine yer verildi.
Sputnik'te yer alan habere göre; Büyükelçilik, Batı’nın askeri uçaklarının Ukrayna'ya teslim edilmesi halinde Rusya’nın koruması altındaki DHC (Donetsk Halk Cumhuriyeti), LHC (Lugansk Halk Cumhuriyeti), Herson ve Zaporojye bölgelerinde yer alan şehirlerin yerleşim bölgelerine yönelik hava saldırılarında da kullanılmaya başlayacağını kaydetti.

‘Rusya, İngiltere'nin her türlü düşmanca hamlelerine verilecek yanıt bulacak’

Rusya’nın, Ukrayna’ya savaş jetlerinin tedariki de dahil olmak üzere İngiliz tarafının her türlü düşmanca hamlesine verilecek yanıt bulacağına dikkat çekilen açıklamada ayrıca eski İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine yapılan askeri teslimatın Avrupa'nın gelecekteki güvenliğine yönelik ‘büyük bir avans’ olduğu yönündeki açıklamalarının, Ukraynalıların ABD ve NATO tarafından Rusya'ya karşı açılan ‘hibrit savaşa’ katılarak diğerlerinin stratejik çıkarları için topluca öldüğünü’ bir kez daha doğruladığı vurgulandı.

Rusya: "Savaş uçağı tedariğinin sonuçları olur!"

Yorumlar

Lütfen Ukrayna ~ 1 yıl önce
Lütfen bu oyunu gör. ABD'nin küresel politikalarına alet oluyorsun farkına bile varmadan. Bir tek ABD askerinin burnu bile kanamadan, masum Ukraynalılar'ın kanıyla ABD kazanıyor yine. ABD ve İngiltere her zamanki gibi omuz omuza, bu seferki yem sensin anla artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abd yıprat taktigi ~ 1 yıl önce
ABD pkk taşini oynayarak yıllarca maddi manevi ülkemizi yordu. Şimdi de kazanamayacagi bir savasta Ukrayna'yı piyon yapip Rusya'yı yoruyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumcu ~ 1 yıl önce
Dünya büyük bir tiyatrodur, evet Sn. Zekenskiy bir tiyatrocu olarak dersini çok iyi almış ama gerçek dünya gerçekten açıyı hissedirir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000