20 Eylül 2022, Salı 09:53:49

Rusya KKTC'ye direkt uçacak

Rusya’dan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) doğrudan uçuşlar başlıyor.
  • Kktc rusya dan savaş uçağı ve s-400 alsın
  • KKTC ile ilgili haberler hep havacılık ile alakalı lanse edilerek sunuluyor; daha önce İngiltere’nin sıkıştığımız zamanlarda imdadımıza yetiştiği olmuştu. Bu haber ile Rusya KKTC’nin uluslararası statüsünü farklı bir noktaya getireceği aşikar. Gazamız mübarek olsun...
  • KKTC yi tanımış gibi olsa da yetmez
  • Helal olsun Putin
  • İşte bu imkansız. Rusya artık daha fazla tepkiyi kaldıramaz. Hayal görmekten öte değil. Her yıl konuşulur bunlar
  • Kuzey Kıbrıs'ı tanısana, tam zamanı şimdi.
  • Cok iyi olur,su an muttefik dedigimiz ulkeler etrafimizi cevirdu
  • uluslararasi arenada Kıbrıs'ın tanınması, silah amborgosunun kalkmasina karşılık 2 dünya devinden birinin müslüman diplomat ataması. Kıbrıs'ta kartlar asıl simdi yeniden dağıtılıyor. şimdi yunan iti düşünsün bakalim rum kesiminde ne yapacaklar :):):)')')
  • Mutlu olurum … KKTC’nin ekonomik gelişimi için de çok güzel atılım olur.
  • Başta Rusya olmak üzere İnşallah Şhangay Birliği üyeleri de KKTC’yi bağımsız bir ülke olarak tanır. Bu durum silahlanma yarışına giren Rum ve Yunan politikacılara iyi bir cevap olur.

ABD’nin Güney Kıbrıs’a yönelik silah ambargosunu kaldırmasının ardından Türkiye ve KKTC’den diplomatik bir atılım haberi geldi. Rusya’dan KKTC’ye doğrudan uçuşların başlayacağı, ilk uçuşun da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yeni Ercan Havalimanı’nın 15 Kasım’daki açılışına yetiştirilmeye çalışıldığı öğrenildi.

Rusya’dan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) doğrudan uçuşlar başlıyor. Diplomatik kaynakların paylaştığı bilgiye göre, Rus ticari uçuşları çok yakın zamanda doğrudan Rusya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasında, muhtemelen bir tur operatörü aracılığıyla gerçekleştirilecek ve Rusya hükümetinin de bu konuya olur verdiği öğrenildi. Türkiye ile Rusya tarafları arasında henüz görüşmelerin devam ettiği de öğrenilen bilgiler arasında. Kaynaklara göre, KKTC ve Türkiye için diplomatik bir zafer olarak algılanan gelişmenin, önümüzdeki günlerde duyurulması bekleniyor. Bununla birlikte, KKTC’nin tanınması yönünde önemli bir mihenk taşı olan gelişmeyle, Rusya’dan KKTC’ye ilk uçuşun, yeni Ercan Havalimanı’nın 15 Kasım’da gerçekleştirilmesi planlanan açılışına yetiştirilmesine çalışıldığı da öğrenildi.

İlk defa Müslüman büyükelçi

Söz konusu gelişmenin KKTC’nin uluslararası arenada resmi olarak tanınmasının yolunu açması umut edilirken, Ukrayna’daki savaştan sonra Rus turistlerin tercih noktasının Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye kaydığı da aktarıldı. Geçtiğimiz günlerde ABD, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne uyguladığı silah ambargosunu kaldırmış, ABD’nin bu kararı hem Türkiye hem de KKTC tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Rusya’nın KKTC konusunda uluslararası arenadaki stratejisini değiştirdiği yorumları yapılırken, böyle bir kararın diplomatik kaynaklar tarafından teyit edilmiş olması dikkat çekti. Bununla birlikte, geçtiğimiz günlerde Rusya’nın Güney Kıbrıs’a Putin’e yakınlığı ile bilinen Müslüman bir büyükelçi olan Murat Zyazikov’u ataması da dikkatlerden kaçmadı. Güney Kıbrıs medyası, Zyazikov’un atanmasını “Putin’den Erdoğan’a hediye” olarak yorumlarken, Rus Büyükelçinin KKTC ile ilişkilerde olumlu adımları atması ve hatta KKTC’yi “muhatap alması” endişesi dile getirildi. (Milliyet)

Rusya KKTC'ye direkt uçacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Kktc ~ 11 gün önce
Kktc rusya dan savaş uçağı ve s-400 alsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Diplomatik Zafer ~ 11 gün önce
KKTC ile ilgili haberler hep havacılık ile alakalı lanse edilerek sunuluyor; daha önce İngiltere’nin sıkıştığımız zamanlarda imdadımıza yetiştiği olmuştu. Bu haber ile Rusya KKTC’nin uluslararası statüsünü farklı bir noktaya getireceği aşikar. Gazamız mübarek olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rusya ~ 11 gün önce
KKTC yi tanımış gibi olsa da yetmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahsan ~ 11 gün önce
Helal olsun Putin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kktc ~ 11 gün önce
İşte bu imkansız. Rusya artık daha fazla tepkiyi kaldıramaz. Hayal görmekten öte değil. Her yıl konuşulur bunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi Putin ~ 11 gün önce
Kuzey Kıbrıs'ı tanısana, tam zamanı şimdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2.sinif vatandas ~ 11 gün önce
Cok iyi olur,su an muttefik dedigimiz ulkeler etrafimizi cevirdu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vaayy ~ 11 gün önce
uluslararasi arenada Kıbrıs'ın tanınması, silah amborgosunun kalkmasina karşılık 2 dünya devinden birinin müslüman diplomat ataması. Kıbrıs'ta kartlar asıl simdi yeniden dağıtılıyor. şimdi yunan iti düşünsün bakalim rum kesiminde ne yapacaklar :):):)')')

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ay hadi inş. ~ 11 gün önce
Mutlu olurum … KKTC’nin ekonomik gelişimi için de çok güzel atılım olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırlısıyla ~ 11 gün önce
Başta Rusya olmak üzere İnşallah Şhangay Birliği üyeleri de KKTC’yi bağımsız bir ülke olarak tanır. Bu durum silahlanma yarışına giren Rum ve Yunan politikacılara iyi bir cevap olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000