31 Temmuz 2022, Pazar 16:21:49

Rusya imha edilen hava aracı sayısını açıkladı

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus askeri birliklerinin Ukrayna'daki askeri eylemleriyle ilgili bilgi verdi.
  • Rusya kuyruğu dik tutmaya çalışıyor fakat ukraynada fena batağa battı. İlerleme kaydedemiyor, eğer geri çekilirse kağıttan kaplan olduğunu dünyaya ilan etmiş olacak. O yüzden umutsuzca saldırmaya devam ediyor.
  • Ukrayna'da bu kadar uçak sayı yoktur. rusya, her zaman gibi yalan söylüyor.
  • Batı Rusya nın ne yapabileceğini test ediyor. Askeri stratejisi, hava kuvvetlerini kullanma şekli, teknolojik hassasiyeti nasil aktif kullandığı, kara unsurlarının hareket kabiliyeti vs Rusya aslında işi bir an önce bitirmeliydi. Uzatarak kendi kusurlarını ifşa ediyor.

usya ve Ukrayna arasında 24 Şubat'ta başlayan savaş hız kesmeden devam ediyor.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus askeri birliklerinin Ukrayna'daki askeri eylemleriyle ilgili bilgi verdi.

Son veriler paylaşıldı

Ukrayna'nın Donetsk bölgesinde Ukrayna ordusunun 72. Mekanize Tugayı'nın geçici olarak konuşlandığı merkeze yönelik yüksek hassasiyetli silahlı saldırıda 50 kadar asker, "Msta-B" obüs sistemi ile 10 askeri aracın yok edildiğini belirten Konaşenkov, Harkiv bölgesindeki saldırıda da "Kraken" grubuna ait yaklaşık 350 üyesinin etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Rus ordusunun Ukrayna'daki askeri unsurlara yönelik saldırılara devam ettiğini belirten Konaşenkov, son 24 saatte Ukrayna ordusuna ait 13 yönetim merkezi ile 4 mühimmat deposunun imha edildiğini aktardı.

261 UÇAK VE 145 HELİKOPTER İMHA EDİLDİ

Konaşenkov, "Bugüne kadar Ukrayna'ya ait 261 uçak, 145 helikopter, 1649 insansız hava aracı, 361 hava savunma füze sistemi, 4 bin 195 tank ve zırhlı araç, 773 çok namlulu roketatar, 3 bin 220 obüs ve havan topu, 4 bin 619 özel askeri araç imha edildi." dedi.

Rusya imha edilen hava aracı sayısını açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar

umutsuz ~ 12 gün önce
Rusya kuyruğu dik tutmaya çalışıyor fakat ukraynada fena batağa battı. İlerleme kaydedemiyor, eğer geri çekilirse kağıttan kaplan olduğunu dünyaya ilan etmiş olacak. O yüzden umutsuzca saldırmaya devam ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalan ~ 12 gün önce
Ukrayna'da bu kadar uçak sayı yoktur. rusya, her zaman gibi yalan söylüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt ~ 13 gün önce
Batı Rusya nın ne yapabileceğini test ediyor. Askeri stratejisi, hava kuvvetlerini kullanma şekli, teknolojik hassasiyeti nasil aktif kullandığı, kara unsurlarının hareket kabiliyeti vs Rusya aslında işi bir an önce bitirmeliydi. Uzatarak kendi kusurlarını ifşa ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000