01 Aralık 2020, Salı 15:50:09

Rusların Türkiye'ye ilgisi artarak devam ediyor

Türkiye'de Covid-19 vakalarındaki hızlı artış ve kısıtlamaların sıkılaştırılmasının henüz Rus turistleri çok fazla korkutmadığı belirtildi. Kasım ayında Türkiye'ye tur satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 arttı.
  • Rusya’ya uçuşlar kapatılmalı, çevremizde hele kı Güney Ege sahıllerınde umurrrrlarında ! degıl hastalık, resmen ülkemiz tehdıt altında bu vazgecılemeyen ! rus ınsanlarından, ağzı acık bır de mal mal bakmaları yok mu ? Takdıre şayan gerçekten
  • Pandemi ilk başladığında, yaz sezonu öncesi uluslararası uçuşlar başlarken Türkiye’nin pandemi tedbirlerinin dünyanın en iyisi olduğu ve halkımızınsağlığının birinci planda olduğu söyleniyordu. Hatta Türkiye yurtdışından gelecek yolcuların hepsine havalimanında test yapılacağı ve daha sonra ülkeye giriş yapılacağı söylemiyordu ve bunun için havalimanlarında birçok örnek alma kabini kuruldu. Ama bir kişi bile test edilmedi, nereden gelirse gelsin her yolcu sadece uyduruk bir cihazla ateşi ölçülerek ve doğruluğu belli olmayan yolcu bilgi formları doldurarak ülkemize giriş yaptı. Bu kadar önlemsiz ve ciddiyetsiz başka bil ülke olmamıştır. En rahat giriş yapılabilen ülke Türkiye. Bu nedenle başka ülkelerin kabul etmediği herkes buraya geliyor. Sonuçlarını da biz çekiyoruz.
  • Pcr testi yaptırmiyorlar gerek yok sanırım

Türkiye'de Covid-19 vakalarındaki hızlı artış ve kısıtlamaların sıkılaştırılmasının henüz Rus turistleri çok fazla korkutmadığı belirtildi.

TürkRus'un Kommersant'tan aktardığı habere göre Rusya’dan uçulabilen destinasyon azlığı karşısında, kasım ayında Türkiye'ye tur satışlarının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 arttı, ancak ayın son haftasında yeni önlemlerin ve istatistik güncellemelerinin devreye girmesinin ardından talebin gerilediği kaydedildi.

"Türkiye'deki karantina riskleri ve zorlu epidemiyolojik durum henüz Rus turistleri korkutmadı” diyen gazete, Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze’nin "Kasım ayında Türkiye’ye yapılan rezervasyonlar yaklaşık yüzde 15 arttı. Covid-19 vakalarındaki artış ve yeni kısıtlamalar Rus turistleri hiçbir şekilde etkilemedi. Talep yüksek olmaya devam ediyor ve Türkiye uluslararası satışlarda yine başı çekiyor” sözlerini aktardı.

Lomidze, Türkiye’nin ardından uçuş imkanı nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri, Maldivler ve Zanzibar’ın sıralandığını belirtti.

Uzmanlara göre Rusya’da kasım ayı sonu için böyle bir tablo alışılmadık bir durum. Çünkü geleneksel olarak bu dönemde turistler Asya destinasyonlarına, özellikle Tayland'a yöneliyordu.

Bu arada yılbaşı turlarında İstanbul’a olan talebin son önlemler nedeniyle biraz gerilediği ancak yine de bir önceli yıla kıyasla yüzde 25 daha fazla olduğu belirtildi.

Biletix’e göre kasım ayından salgındaki artışa rağmen Türkiye'nin bilet satışlarındaki payı yüzde 49’a yükseldi.

Rusların Türkiye'ye ilgisi artarak devam ediyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Özellikle ! ~ 2 ay önce
Rusya’ya uçuşlar kapatılmalı, çevremizde hele kı Güney Ege sahıllerınde umurrrrlarında ! degıl hastalık, resmen ülkemiz tehdıt altında bu vazgecılemeyen ! rus ınsanlarından, ağzı acık bır de mal mal bakmaları yok mu ? Takdıre şayan gerçekten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolgeçen hanı ~ 2 ay önce
Pandemi ilk başladığında, yaz sezonu öncesi uluslararası uçuşlar başlarken Türkiye’nin pandemi tedbirlerinin dünyanın en iyisi olduğu ve halkımızınsağlığının birinci planda olduğu söyleniyordu. Hatta Türkiye yurtdışından gelecek yolcuların hepsine havalimanında test yapılacağı ve daha sonra ülkeye giriş yapılacağı söylemiyordu ve bunun için havalimanlarında birçok örnek alma kabini kuruldu. Ama bir kişi bile test edilmedi, nereden gelirse gelsin her yolcu sadece uyduruk bir cihazla ateşi ölçülerek ve doğruluğu belli olmayan yolcu bilgi formları doldurarak ülkemize giriş yaptı. Bu kadar önlemsiz ve ciddiyetsiz başka bil ülke olmamıştır. En rahat giriş yapılabilen ülke Türkiye. Bu nedenle başka ülkelerin kabul etmediği herkes buraya geliyor. Sonuçlarını da biz çekiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaslı 737 fo ~ 2 ay önce
Aynen yol geçen hanı nijeryaya böyle kolay girilmiyor bilin istedim
Duvar ahmet ~ 2 ay önce
Pcr testi yaptırmiyorlar gerek yok sanırım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000