18 Şubat 2021, Perşembe 10:04:59

Rus ve Fransız uçakları karşı karşıya geldi

Rusya'ya ait iki Su-27 avcı uçağının Fransız savaş uçakları grubuna Karadeniz üzerinde önleme yaptığı belirtildi.
  • Fransa’nın ne bk işi var Karadeniz de?Biz de gidelim Fransa hava sahasına yaklaşalım taciz edelim...
  • Karadeniz’de Fransız savaş uçakları be tanker. Bunu bizim de sorgulamamız lazım. NATO’nun Romanya veya Bulgaristan’da; belki Gürcistan’da bir tatbikatı mı var, ikili anlaşmayla mı gelmişler, Ermenistan kaynaklı mı, bir bakmak lazım.
  • Rus Hava Kuvvetleri'nden bahsedip Ukrayna Hava Kuvvetleri'nin uçağını haberinize koyuyorsunuz. İnternet çağında tesciline göre uçak bile bulunur.
  • Ne geziyo Karadeniz semalarında...
  • Isgalci Fransa karadenize bagli degil derhal defolsun. bomba patlarsa fransizlar timsah gozyaslari gosterirler,guclu olmak ayri suclu olmak ayri. Onlarin yUzunden dunyada savas var.

Rusya Ulusal Savunma İdare Merkezi'nin açıklamasına göre Rus ve Fransız savaş uçakları bugün Karadeniz'de karşı karşıya geldi.

Rus radar sistemlerinin Karadeniz'deki uluslararası suların semalarında Rusya sınırlarına yaklaşan hava hedefleri tespit ettiğini belirten merkez, "Hava hedeflerinin tanımlanması ve Rusya sınırlarının ihlal edilmesinin önüne geçilmesi için iki Su-27 avcı uçağı harekete geçirildi" dedi.

Merkez, Su-27 mürettebatının hava hedeflerinin KS-135 yakıt ikmal uçağı ile Mirage-2000 tipi iki taktik uçağından bir Fransız uçak grubu olduğunu belirlediğini kaydederek Rus avcı uçaklarının Fransız uçaklarına önleme yaptığını ve Karadeniz semalarında refakat ettiğini vurguladı.

Yabancı savaş uçaklarının Rusya sınırlarından uzaklaşması üzerine Su-27'lerin üslerine döndüğünü aktaran merkez, Rusya sınırlarının ihlal edilmesine izin verilmediğinin altını çizdi.

Merkez, Rus mürettebatın uçuşları uluslararası hava sahası kullanma kurallarına kati biçimde bağlı kalarak gerçekleştirdiğini ekledi.

Rus ve Fransız uçakları karşı karşıya geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Karadeniz ~ 3 yıl önce
Fransa’nın ne bk işi var Karadeniz de?Biz de gidelim Fransa hava sahasına yaklaşalım taciz edelim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FW ~ 3 yıl önce
Karadeniz’de Fransız savaş uçakları be tanker. Bunu bizim de sorgulamamız lazım. NATO’nun Romanya veya Bulgaristan’da; belki Gürcistan’da bir tatbikatı mı var, ikili anlaşmayla mı gelmişler, Ermenistan kaynaklı mı, bir bakmak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AVRAM ~ 3 yıl önce
Rus Hava Kuvvetleri'nden bahsedip Ukrayna Hava Kuvvetleri'nin uçağını haberinize koyuyorsunuz. İnternet çağında tesciline göre uçak bile bulunur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fanustaki balık olmamak lazım ~ 3 yıl önce
Fransız uçağının Karadeniz’de dolanması değil de fotoğraf mı dikkatini çekti? Güzel, detaylar dikkatinden kaçmıyor ama büyük resim farklı bir şeyler söylüyor. Fanusa dışarıdan da bakmak lazım.
Bu Fransız şerefsizler ~ 3 yıl önce
Ne geziyo Karadeniz semalarında...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fransa vs karadeniz ~ 3 yıl önce
Isgalci Fransa karadenize bagli degil derhal defolsun. bomba patlarsa fransizlar timsah gozyaslari gosterirler,guclu olmak ayri suclu olmak ayri. Onlarin yUzunden dunyada savas var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000