01 Şubat 2019, Cuma 08:11:48

Rus uçakları altın operasyonu mu yaptı?

Rusya basını, Venezuela’ya ait altınların Rusya’ya ait 2 uçakla Dubai’de nakit paraya çevrilerek ülkeye geri getirildiğini iddia etti.
  • Boeing 757, tabi ki Rusya'dan (olasılıkla Moskova!dan) Dubai'ye uçar ama Dubai'den ara iniş/yakıt ikmali yapamadan Caracas'a uçamaz. En azından Dakar gibi bir Afrika kıyı meydanına teknik iniş yapması gerekir.
  • Yok votka taşınmıştır maduro biraz alem yapıcak galiba.
  • İşin bitti artık. Halkını sefalete sürükledin,döneminde petrolden kazanılan 900 milyar dolar ortada yok,bizim gibi petrolünden medet umanlar hariç her ülke gitmeni istiyor,bu işin buraya geleceğini Nusret'de et yerken, sefa sürerken, birilerine dostum derken düşünecektin.

Venezuela'da yaşanan yönetim krizi devam ederken Rus basını ilginç bir iddia ortaya attı. Rus gazetesi 'Novaya Gazeta' tarafından ortaya atılan iddiaya göre, Rusya'ya ait Boeing 757 tipindeki iki yolcu uçağı, Dubai'ye uğradıktan sonra Venezuela'nın başkenti Karakas'a büyük miktarda nakitle iniş yaptı.

Haberde Dubai'ye inen altın yüklü Rus uçaklarının Birleşik Arap Emirliği Merkez Bankası'na bağlı zırhlı araçlar ve bir grup yetkili tarafından karşıladığı ve ardından uçaklara büyük miktarda nakit para yüklendiği öne sürüldü. İddiaların sahibi Novaya Gazeta, bu altınların Rusya Federasyonu Merkez Bankası'nda saklanan Venezuela altınları olduğunu yazdı.

Haberde ayrıca uçağın Dubai’den kalkmasıyla, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun "Ülkeye bir milyar euro tahsis ediyorum" açıklamasının eşzamanlı olduğunu ve tesadüf olamayacağı belirtildi.

Ayrıca gazete, Venezuela’dan Rusya’ya altın götürme teşebbüslerinin Venezuela parlamentosunda da tartışıldığını hatırlattı.

Rus uçakları altın operasyonu mu yaptı?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

mafaky ~ 2 yıl önce
Boeing 757, tabi ki Rusya'dan (olasılıkla Moskova!dan) Dubai'ye uçar ama Dubai'den ara iniş/yakıt ikmali yapamadan Caracas'a uçamaz. En azından Dakar gibi bir Afrika kıyı meydanına teknik iniş yapması gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plastik osman ~ 2 yıl önce
Yok votka taşınmıştır maduro biraz alem yapıcak galiba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Borç yiğidin kamçısıdır!!! ~ 2 yıl önce
Bizimde altınların %80 i İngiltere de rehinde. Bizede 500 milyar usd dünya piyasalarına olan borç ödenmedikçe geri ödemeyecekler!
Eyyy madurooo ~ 2 yıl önce
İşin bitti artık. Halkını sefalete sürükledin,döneminde petrolden kazanılan 900 milyar dolar ortada yok,bizim gibi petrolünden medet umanlar hariç her ülke gitmeni istiyor,bu işin buraya geleceğini Nusret'de et yerken, sefa sürerken, birilerine dostum derken düşünecektin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aslansın ~ 2 yıl önce
Yaman trölsun delikanlı

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000