27 Nisan 2017, Perşembe 09:37:09

Rus turistlere görkemli karşılama

Moskova’dan Antalya Gazipaşa Havalimanına sezonun ilk charter uçuşu gerçekleşti.
  • Cahil arkadaslar var. Bir kez aciklayacagim. Bir meydana ilk kez gelen havayolu firmasina hosgeldin demek ve onu onurlandirmak icin bu ve benzeri organizasyonlar cok uzun yillardir tum dunyada gerceklestirilir. Evrensel ve cok nazik bir tavirdir. Bunlari aciklatmayin, edep yahu!
  • Ne kadar cahal bı millet oldunuz. Mesele Rus değil bir hava yolu firmasının Gazipaşa ya ilk düzenlediği sefer. Eski kayıt resimlerine bakarsanız bu partiler. THY, PGT, Anadolu Jet, Corendon vb. Gibi uçaklara yapılan törenleri görürsunuz. Oradaki insanlar yalakalık yapmıyor. Edep yahu.
  • eyyyyyyyyyyy rusyaaaaa...şapır şupur şapır şupur ...anladınız siz onu
  • Adamlar gittiğimiz köy meydanı gibi meydanlarında bile bize etmediği 3. Dünya ülkesi muamelesini bırakmıyor. Biz nerdeyse sırtımızda taşıyacağız!!! Neyin kafası, ne ezikilik! Kendisi fakirlikten şaşmış millete de bi umut bağlamışız ki! Yuh ki yuh! Vah ki vah halimize!
  • toplasan ucaktakılerın paralarını;suankı bakkala giderken cebimdeki paradan daha az çıkar...:):):)
  • Aynı haberi vermeyin anladım ekateringburgdan ulyanovsk ufadan bu haberin üstüne 60 tane uçak kalktı yeter da
  • resimdeki arkadaşlar mafya mı:)
  • Haberde gecen butun turistler bayan, butun ucak bayanlarla mi doluydu anlayalim. Neye hizmet ediyorsun airporthaber :)
  • Şu düştüğümüz hallere bak. Adamlar zaten bedavaya yakın ücretle geliyorlar. Bir de ballı börekli karşılama.
  • Her gelen Rus uçağına karşılama haberleri yayınlamaktan sıkılmadınız mi? Gelmişlerse gelmişler işte... gelen zaten fakir sefil kısım. Turizme hiç bir katkıları olmayacak zaten.

Moskova’dan Antalya Gazipaşa Havalimanına sezonun ilk charter uçuşu gerçekleşti. 189 yolcusu bulunan uçak su takıyla karşılandı.

Çoğunluğu Rus uyruklu olan kafileyi, Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ve Alanya Turizm Tanıtım Vakfı (ALTAV) yöneticilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda turizmci karşıladı. Gazipaşa Belediyesi uçaktan inen yolculara meyve ve çiçek ikramında bulundu.

Uçaktan inen ilk yolculardan İrina Krohina, Rusya'da Turizm şirketinde çalıştığını ve arkadaş grubuyla Alanya'ya tatil yapmak amacıyla geldiklerini söyledi. Yolculardan Arina Markaryan da ilk kez Türkiye'ye geldiğini ve Türkiye'yi çok sevdiğini söyledi. Türkiye'de bir hafta kalacağını belirten Markaryan, "Çok güzel bir uçuş geçirdim, Türkiye çok güzel ve korkmuyoruz. Ruslarla Türkler arasında bir sorun yok" dedi.

Ekaterina İvanova adlı yolcu ise Alanya'ya daha önce iki kez geldiğini ve çok sevdiğini belirterek, "Dinlenmek, yüzmek ve güneşlenmek için geldim. Bir ay süreyle buradayım. Alanya'yı çok seviyorum" diye konuştu.

ODEON Tours Yer Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ozan Somaklar, bu senenin Rusya'dan ilk charter uçuşunun gerçekleştiğini belirtti. İlk uçuşta 189 yolcunun bulunduğunu dile getiren Somaklar, "Bir ay boyunca her gün, 27 Mayıs'tan sonra ise günde iki kez olmak üzere sezon süresince Gazipaşa Alanya Havalimanına uçuş gerçekleştireceğiz. Tüm sezon boyunca 55 bin yolcuyu Gazipaşa'ya indirmeyi planlıyoruz. Bu da Antalya'ya indireceğimiz yolcunun yüzde 7'sine tekamül ediyor" dedi.

Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, Rusya'dan Popeda'dan sonra gelen ikinci uçağın sevindirici bir gelişme olduğunu kaydetti. Sırada Anex Tour ve Pegasus olduğunu belirten Başkan Çelik, "İnşallah dolu dolu bir sezon geçireceğiz. Buradan Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'na çok teşekkür ediyoruz. Türkiye'ye olan bu akımın artarak devam etmesini umuyorum" diye konuştu.

Karşılama törenine katılan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise, "Turizmcilerimiz sene başında umutsuzdular ancak bizler umudumuzu hiç kaybetmedik, iyi olacağını söyledik. Sayın Dışişleri Bakanımızın ve turizmcilerimizin girişimleriyle sürekli olarak umut tazeliyoruz. Bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili de bölgede bu yıl farklı bir Rus müşteri olacağını belirterek Gazipaşa Havalimanı'nın bölge ve müşteri memnuniyeti için son derece önemli olduğunu söyledi. Yolcuların inmesinin ardından protokol mensupları, turizmciler ve kabin ekibi birlikte pasta kesti.Rus turistlere görkemli karşılama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

havaci ~ 2 yıl önce
Cahil arkadaslar var. Bir kez aciklayacagim. Bir meydana ilk kez gelen havayolu firmasina hosgeldin demek ve onu onurlandirmak icin bu ve benzeri organizasyonlar cok uzun yillardir tum dunyada gerceklestirilir. Evrensel ve cok nazik bir tavirdir. Bunlari aciklatmayin, edep yahu!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cühela havacı'ya ~ 2 yıl önce
millete cahil diyen cühela , mesela thy, rusya'da o kadar hat açtı moskova ve st petersburg haricinde hangisinde böyle karşılama töreni yapmışlar bir sor öğren bakalım. ayrıca biz bunu sadece ilk defa ülkemize gelen bir firmaya yapmıyoruz,turist geldi para geldi yaşasın diye turizm sezonu başlangıcında hemen her yabancı firmaya yapıyoruz !
~ 2 yıl önce
Ne kadar cahal bı millet oldunuz. Mesele Rus değil bir hava yolu firmasının Gazipaşa ya ilk düzenlediği sefer. Eski kayıt resimlerine bakarsanız bu partiler. THY, PGT, Anadolu Jet, Corendon vb. Gibi uçaklara yapılan törenleri görürsunuz. Oradaki insanlar yalakalık yapmıyor. Edep yahu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gzpş ~ 2 yıl önce
eyyyyyyyyyyy rusyaaaaa...şapır şupur şapır şupur ...anladınız siz onu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlamsız ~ 2 yıl önce
Adamlar gittiğimiz köy meydanı gibi meydanlarında bile bize etmediği 3. Dünya ülkesi muamelesini bırakmıyor. Biz nerdeyse sırtımızda taşıyacağız!!! Neyin kafası, ne ezikilik! Kendisi fakirlikten şaşmış millete de bi umut bağlamışız ki! Yuh ki yuh! Vah ki vah halimize!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
toplasan ~ 2 yıl önce
toplasan ucaktakılerın paralarını;suankı bakkala giderken cebimdeki paradan daha az çıkar...:):):)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boğdu artik ~ 2 yıl önce
Aynı haberi vermeyin anladım ekateringburgdan ulyanovsk ufadan bu haberin üstüne 60 tane uçak kalktı yeter da

Yanıtla

Kalan karakter 1000
resim ~ 2 yıl önce
resimdeki arkadaşlar mafya mı:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
piston ~ 2 yıl önce
Haberde gecen butun turistler bayan, butun ucak bayanlarla mi doluydu anlayalim. Neye hizmet ediyorsun airporthaber :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aferin Sizi ~ 2 yıl önce
Şu düştüğümüz hallere bak. Adamlar zaten bedavaya yakın ücretle geliyorlar. Bir de ballı börekli karşılama.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abarttınız... ~ 2 yıl önce
Her gelen Rus uçağına karşılama haberleri yayınlamaktan sıkılmadınız mi? Gelmişlerse gelmişler işte... gelen zaten fakir sefil kısım. Turizme hiç bir katkıları olmayacak zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000