24 Ekim 2021, Pazar 13:30:50

Rus turistler Türkiye'ye akın edecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in onayıyla hükümet tarafından Rusya’da ilan edilen ve iş dünyasını olumsuz etkileyebilecek zorunlu tatil günleri, Türk turizmcilerinin yüzünü güldürdü.
  • antalyanin plajlari cok guzel, seneye ege bolgesine gitmeyi planliyorum
  • Gelirler tabii, Papua Yeni Gine'den bile daha ucuz bir ülke kim gelmez ki... Paket tatil 2 kişi uçak bileti otel transferi her şey dahil 5 yıldızlı otel 300dolar keşke bizim olsa
  • Vaka ve vefat sayılarının arttığı,bize her türlü hainliği yapan bir ülkeden nasıl turist kabul ediyoruz diyeceğim de bu kadar çok borç olunca,döviz kuru rekor kırınca ne virüs ne de vefat önemli hamdolsun.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in onayıyla hükümet tarafından Rusya’da ilan edilen ve iş dünyasını olumsuz etkileyebilecek zorunlu tatil günleri, Türk turizmcilerinin yüzünü güldürdü.

Türkiye ve Mısır tur başvurularında yüzde 30 artış

Gazetem.Ru’da yer alan habere göre Ulusal Seyahat Acenteleri Ağı temsilcisi İgor Blinov, ülkede 30 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında zorunlu tatil ilanı sonrası Türkiye ve Mısır tur başvurularında yüzde 30’luk artış kaydedildiğini açıkladı.

Ekim'de rezervasyonların yüzde 49'u Türkiye'ye

Level.Travel seyahat acentesi tarafından yapılan açıklamada, ekim ayındaki rezervasyonların çoğunun yüzde 49 ile Türkiye olduğu, Mısır tatil turlarına olan taleplerde ise yüzde 24 oranlarına ulaşıldığı ifade edildi.

Uzmanlar, şu anda talep seviyesinin 2019’a karşılık geldiğini vurgularken, Rusya’daki turların genellikle rezervasyonların yalnızca yüzde 5’ini oluşturduğunu da belirtiyor.

Travelata.ru CEO’su Stanislav Satsuk, mevsimsel koşullara göre deniz ve plaj tatiline daha uygun olan Mısır’a tatil taleplerinde büyük artış yaşandığını söylerken, ekim ayında Mısır’a yapılan turlarda ortalama fiyatın 102 bin ruble olduğunu, Türkiye turlarının da 80 bin ruble olduğunu ekledi.

Blinov, kasım tatillerinde yurtdışı destinasyonlarına olan talebin gerçek rezervasyonlara dönüşüp dönüşmeyeceğini tahmin etmek için henüz çok erken olduğuna işaret ederken, buna rağmen, Mısır tatil beldelerinde zaten oda sıkıntısı meydana geldiğini, bazı otellerin Kasım tatillerine denk gelen tarihler için boş oda sunamadığını da bildirdi.

20 Ekim’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümet üyeleriyle yaptığı toplantıda coronavirüs enfeksiyonunun yayılmasıyla ilgili durum nedeniyle ülkede 30 Ekim- 7 Kasım tarihlerini tatil ilan etmişti.

Bölge yönetimlerinin, söz konusu tatil kararını bölgelerindeki salgın durumunun yoğunluğuna göre 23 Ekim’den itibaren alabileceğini bildiren Putin, vatandaşlara “kendilerini izole etme tedbirini ihmal etmeme” çağrısında bulundu.

Rus turistler Türkiye'ye akın edecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

gr ~ 1 ay önce
antalyanin plajlari cok guzel, seneye ege bolgesine gitmeyi planliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zdrasvuyte ~ 1 ay önce
Gelirler tabii, Papua Yeni Gine'den bile daha ucuz bir ülke kim gelmez ki... Paket tatil 2 kişi uçak bileti otel transferi her şey dahil 5 yıldızlı otel 300dolar keşke bizim olsa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ruski ~ 1 ay önce
Vaka ve vefat sayılarının arttığı,bize her türlü hainliği yapan bir ülkeden nasıl turist kabul ediyoruz diyeceğim de bu kadar çok borç olunca,döviz kuru rekor kırınca ne virüs ne de vefat önemli hamdolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alanya okurcalar ~ 1 ay önce
An itibariyle otelde çalışıyorum turistin hepsi aşisiz geliyor ve personel musteri covid li vov
İşine bak çok bilmiş ~ 1 ay önce
Gelsinler sanki bizim ülkemizde kendi insanımız virüsmü takıyor herkes kafasına göre takılıyor en azından turist gelsin ülke Afgan suriyeli zenciden geçilmiyor Tayyip başkana hiç sitem eden yok bütün zencileri Afganları Suriyelileri başımıza bela etdi . elveda Tayyip bu son senen olur inşallah
Extravaganza ~ 1 ay önce
İş raydan çıktı artık kimsenin kapanmaya niyeti yok herkes doktor oldu bizim çok bilmiş halkımız.Turistlerede sakın geç kalma erken gel diyelim bari

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000