27 Şubat 2022, Pazar 10:24:17

Rus sivil havacılığı ile turizmine yaptırım darbesi!

Avrupa Birliği'nin aldığı Rusya karşıtı yeni yaptırımların, ülkedeki sivil havacılığı çökertebileceği belirtiliyor.
  • rusya borsayı açamıyor çökecek korkusuyla:)
  • bütün rus havayolları batak ve uçaklarına el konulma korkusu yaşıyorrr:)
  • Tüm krizler aslında risk alan için fırsattır. Burada risk de yok artık; Türk uçakları ve havayolları uçamayacak hatta batacak olan Rus havayolları şirketlerinin boşluğunu doldurursa büyük kazanç olur. Aslında tam Atlas ve Onur'a yani charter firmalara göre bir iş keşke batmamış olsalardı. Tailwind belki girer buraya..
  • Ya açıklasınlar rus turları ıptal etti diye de bizde ülkemizde tatılımızı uygun fiyata yapalım bu nedır ya 1 haftalık tatıl 35 bın lıra. Herkes fahiş fiyat yazar olmuş.
  • Rus piotlar. Issız kalırsanız sakın endişe etmeyin. Türkiye'de sizi kollarını açmış bekleyen bir havayolu şirketi olacak. Hemen kaldığınız yerden ucuslariniza devam edin. Hatta, çok eleman gelirse Türk pilotları işten bile çıkarırız. Amerika, Avrupa filan zarf zurt ederse eylem bile yaparız "Biz kendi insanımıza dusmaniz. Yabancı severiz diye".
  • Olan yine Güzel Ülkeme olacak. Zaten 90+5 i oynuyorduk. S22 de geldi. hadi bakalım. Sen neymişsin be abiii

Rusya'nın başlattığı Ukrayna operasyonu, ABD ve Avrupa'dan sert yaptırımlarla karşılaştı. Avrupa Birliği, Rusya'nın bankacılık, finans, enerji, havacılık sektörlerini hedef alan sert yaptırımları kabul etti. Kabul edilen yaptırımlardan bazılarının ülkenin sivil havacılık sektörünü felce uğratabileceği belirtiliyor.

Yaptırımlar Rus sivil havacılığını hedef alıyor

Rus RBC'nin haberine göre AB, Rusya'ya dönük katı yaptırımlar konusunda uzlaştı. Haberde, yaptırımlar nedeniyle Rus hava yolu şirketlerinin ellerindeki kiralık uçakları iade etmek zorunda kalacağı, kendi uçaklarını ise kullanamayacağı ileri sürüldü. Anadolu Ajansı'nın geçtiği bir haberde de, "Rus hava yollarına yedek parça ve ekipman satışı yasak kapsamına alındı." ifadesine yer verildi.

Uçakların bakımı ve sigortası yapılmayacak

RBC'nin verdiği haberin detayında, "Avrupa Rusya'ya yalnızca yeni uçak ve onların yedek parça tedarikini değil, mevcut uçakların bakımını ve sigortasını da yasakladı. Dahası, Rus hava yolu şirketleri kiraladıkları uçakları bir ay içinde iade etmek zorunda." denildi.

Kommersant: Rus havacılığının kanatları kırılacak

Rusya'nın saygın gazetelerinden Kommersant da aynı haberi geçti. Havacılık sektörünü de kapsayan yaptırımlar için "Benzersiz" diyen Kommersant, ABD'nin de aynı yaptırımları devreye alması durumunda Rus hava yolu şirketlerinin filolarındaki uçakların yarısından fazlasını kaybedeceğini bildirdi. Haberde, "AB'nin aldığı yaptırım kararları Rusya Federasyonu'na uçak tedarikini, kiralanmasını, bakımını ve sigortasını tamamen yasaklıyor. Bu yasak sadece yeni sözleşmeleri değil, eski sözleşmeleri de kapsıyor." ifadeleri kullanıldı.

Rus tur operatörleri operasyonları durduruyor

TurizmGüncel'de yer alan bilgilere göre; Bazı kaynaklar, AB’nin Rusya’ya uyguladığı eşi benzeri görülmemiş yaptırımlar nedeniyle Rus tur operatörlerinin iflasla karşı karşıya kalabileceğine dikkat çekti. Edinilen bilgilere göre, Rusya’da faaliyet gösteren tur operatörleri kısa süre içinde tüm operasyonlarını durdurarak beklemeye geçecek.

Rus sivil havacılığı ile turizmine yaptırım darbesi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

borsa ~ 5 ay önce
rusya borsayı açamıyor çökecek korkusuyla:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
batak ~ 5 ay önce
bütün rus havayolları batak ve uçaklarına el konulma korkusu yaşıyorrr:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fırsat ~ 5 ay önce
Tüm krizler aslında risk alan için fırsattır. Burada risk de yok artık; Türk uçakları ve havayolları uçamayacak hatta batacak olan Rus havayolları şirketlerinin boşluğunu doldurursa büyük kazanç olur. Aslında tam Atlas ve Onur'a yani charter firmalara göre bir iş keşke batmamış olsalardı. Tailwind belki girer buraya..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Batmasaydı? ~ 5 ay önce
Onurair’in battığını nereden öğrendiniz? Öyle bir şey yok.
Q sınıfı ~ 6 ay önce
Ya açıklasınlar rus turları ıptal etti diye de bizde ülkemizde tatılımızı uygun fiyata yapalım bu nedır ya 1 haftalık tatıl 35 bın lıra. Herkes fahiş fiyat yazar olmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Işsiz fo ~ 6 ay önce
Rus piotlar. Issız kalırsanız sakın endişe etmeyin. Türkiye'de sizi kollarını açmış bekleyen bir havayolu şirketi olacak. Hemen kaldığınız yerden ucuslariniza devam edin. Hatta, çok eleman gelirse Türk pilotları işten bile çıkarırız. Amerika, Avrupa filan zarf zurt ederse eylem bile yaparız "Biz kendi insanımıza dusmaniz. Yabancı severiz diye".

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beğenmeyen ~ 5 ay önce
kişiler herhalde gerçekleri kaldıramayacak durumdalar. Adam gayet güzel durumu açıklamış, ağrınıza mı gitti?
ÇLŞ ~ 6 ay önce
Olan yine Güzel Ülkeme olacak. Zaten 90+5 i oynuyorduk. S22 de geldi. hadi bakalım. Sen neymişsin be abiii

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000