25 Eylül 2020, Cuma 09:20:19

Rus havacılık şirketleri KDV artışı istemiyor

Rusya Sanayiciler ve Girişimciler Birliği (RSPP), Başbakan ve Bakanlar Kurulu'ndan uçak yolculuğunda KDV'yi artırmamasını istedi.
  • Agir vergi yukU heryer de geriyor, birde haksiz ve mesnetsiz olursa, bakin bizde Naci Agbal in getirdigi son kdv otv garabetine, tum otomotiv sektorunu bitirdi

Rusya Sanayiciler ve Girişimciler Birliği (RSPP), uçak şirketleri için mevcut düzeydeki verginin kalması için Başbakan Mihail Mişustin'in kapısını çaldı.

Vedomosti gazetesinin haberine göre RSPP Başkanı Aleksandr Şohin, 22 Eylül tarihli bir mektupla Başbakan Mişustin'den Moskova üzerinden yapılan hava seyahatlerinde KDV oranındaki artışı 2024 yılına kadar ertelemesini istedi. 

Habere göre, 4 yıl önce iç hat uçuşları için KDV oranı yüzde 10 yapıldı. Bu oran 2020'nin sonuna kadar geçerli olacak ve sonrasında ikiye katlanacak. Başkenti atlayan uçuşlar için geçerli olacak. Mektubu yazan Rus uçak şirketleri yöneticileri, oranın ikiye katlanmasının havayollarını fazladan 30 milyar ruble ödemeye zorlayacağına, bunun da koronavirüs krizinden çıkış bağlamında bütçelerine çok ağır bir darbe olacağı görüşünde.

Bu arada, Maliye Bakanlığı, RSPP'nin önerisine karşı çıkıyor. Bakanlığa göre, KDV federal bütçenin önemli kaynaklarından biri olarak biliniyor. 

Ulaştırma Bakanlığı da, ülke içindeki tüm hava taşımacılığında KDV oranını sıfırlamak için daha radikal önlemler öneriyor. (Dikgazete)

Rus havacılık şirketleri KDV artışı istemiyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Kurtulmaliyiz ~ 2 ay önce
Agir vergi yukU heryer de geriyor, birde haksiz ve mesnetsiz olursa, bakin bizde Naci Agbal in getirdigi son kdv otv garabetine, tum otomotiv sektorunu bitirdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000