17 Şubat 2023, Cuma 15:32:43

Rus hava yolu şirketleri Kapadokya'da uçacak

Pobeda ve Pegasus Rusya-Türkiye arasında yeni uçuşlara başlarken, Rus hava yolu şirketlerinin Kapadokya Havalimanına uçuş yapmasına izin verildi.

Rus havacılık otoriteleri, Rus havayolu şirketlerinin uçuşları için yeni varış noktası olarak Kapadokya'nın seçildiğini bildirdi.

Rus havacılık yetkililerinin Nevşehir Kapadokya Havalimanı'nın yeni destinasyon olarak seçildiğine ilişkin yazışmaları Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı Rosaviatsiya tarafından yayınlandı.

Rosaviatsiya’dan yapılan açıklamada, Rus havacılık otoritelerinin Rus havayolu şirketlerinin Türkiye uçuşları için yeni varış noktası olarak Kapadokya'yı seçtiklerini Türk meslektaşlarına bildirdiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Rusya’nın Kapadokya'yı yeni varış noktası olarak seçmesinden sonra Türkiye'de yedi nokta daha seçme hakkını elinde bulundurduğu bilgisi paylaşıldı.

Şu anda Rus havayolları şirketleri, Rusya topraklarındaki herhangi bir noktadan Ankara, Antalya, Bodrum, Dalaman, İstanbul, İzmir, Trabzon, Samsun ve Gazipaşa havalimanlarına uçuş gerçekleştirebiliyor.

Rus hava yolu şirketleri Kapadokya'da uçacak

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000