23 Nisan 2015, Perşembe 08:40:09

RUM KESİMİ'NE YENİ ŞİRKET GELİYOR

“Cobalt Air” isimli şirketin, Rum Sivil Havacılık Dairesi’ne, yeni bir Rum havayolu kurulması amacıyla, izni almak için başvuruda bulunduğu haber verildi.
  • Kktc nin ucuz hesap peşinde olan sendikasının sonucunda kapanan kthy nin bedelini ben mi ödeyeceğim. Sendikanın peşinde koşanlar bunun bedelini ödesin. Tc artık bıktı kktc den
  • birleşme olmayacak. Çözüm kuzey kıprısın Türkiye'ye ilhak olmasıdır. Halk soyutlanmış diyen cahil. Ne yani rumların eline bırakılsaydı da rumlar tarafından koyun katleder gibi soydaşlarımızın öldürülmeleri seyir mi edilseydi. Biraz tarih oku, araştır cahil arkadaş. Rumlar kesip boğazlarken yandık deyip Türkiye'yi çağır, Türkiye kurtarıp güvenliği sağlayınca ve bitin kanlanınca rumlarla birleşelim. Oldu canım, yemezler. Zamanında rumlar akıllı olucaktı, vahşileşip gaddarca Türkleri kesmiycekti. Böyle bir haya yapana bir daha ciğer emanet edilmez koçum.
  • Insallah birlesirler rum tarafiyla Kktc zaten anlamsiz hukumetcilik oynayan bir devletcilik kurumu ordaki yasayan halki sindirip biktirmisiz insanlari ufacik bir yere kitlemisiz dunyadan soyutlamisiz Bir Tc vatandasi olarak Kktc halkina inanilmaz uzuluyorum vede bir Kthy eski calisani olarak ! Malesef Turkiyeden sizlere bir care umit yok gercekler bunlar zamaninda kutarip savasmak gecelim efendim bu isleri gercekleri gorelim !
  • Rumların havayolu ile ilgileneceğimize, Kuzey Kıbrıs için yeni havayolunu düşünsek daha iyi olur.
  • Yakında Rum kesimi kalmayacak inşallah (zaten yok bir tek biz rum kesimi diyoruz o ayrı konu) birlesilecek ve tek bir devlet olacak
  • Hayirli olsun insallah basarili olurlar.

'Cobalt Air' isimli şirketin, Rum Sivil Havacılık Dairesi’ne, yeni bir Rum havayolu kurulması amacıyla, izni almak için başvuruda bulunduğu haber verildi.

Rum Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Marios Dimitriadis’in Cobalt Air şirketinin yaptığı hava operatörü izni alma başvurusunu doğruladığını yazan Politis gazetesi, şirketin başvurusunun incelenmesinin 2-4 ay arasında bir zaman alacağını belirtti.

Şirketin, merkezi Kıbrıs’ta bulunan bir havayolunun faaliyete geçmesi için, Rum hava operatörü izni (AOC) almak amacıyla Rum Sivil Havacılık Dairesi’ne başvuruda bulunduğunu yazan gazete, Ulaştırma Bakanı Dimitriadis’in, bu yeni şirketin arkasında, hava taşımacılığı alanında önemli tecrübeleri bulunan insanlar olduğunu söylediğini aktardı.

Fileleftheros gazetesi ise haberinde, hedeflenen şeyin, Cobalt Airlines’ın bu yılın sonundan önce uçması olduğunu yazdı.

Haberde, Cobalt Airlines isimli yeni havayolu şirketinin faaliyete geçmesine ilişkin planlamanın, Rum kesimine 45-50 milyon Euro’luk doğrudan yatırım yapılması yanı sıra, A320 tipi 10 uçakla Rum kesiminin ticari sicilinin geri getirilmesini öngördüğü belirtildi. (Kıbrıs Postası)

RUM KESİMİ'NE YENİ ŞİRKET GELİYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Kktc nin ucuz hesap peşinde olan sendikasının sonucunda kapanan kthy nin bedelini ben mi ödeyeceğim. Sendikanın peşinde koşanlar bunun bedelini ödesin. Tc artık bıktı kktc den

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hiçbir zaman ~ 9 yıl önce
birleşme olmayacak. Çözüm kuzey kıprısın Türkiye'ye ilhak olmasıdır. Halk soyutlanmış diyen cahil. Ne yani rumların eline bırakılsaydı da rumlar tarafından koyun katleder gibi soydaşlarımızın öldürülmeleri seyir mi edilseydi. Biraz tarih oku, araştır cahil arkadaş. Rumlar kesip boğazlarken yandık deyip Türkiye'yi çağır, Türkiye kurtarıp güvenliği sağlayınca ve bitin kanlanınca rumlarla birleşelim. Oldu canım, yemezler. Zamanında rumlar akıllı olucaktı, vahşileşip gaddarca Türkleri kesmiycekti. Böyle bir haya yapana bir daha ciğer emanet edilmez koçum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Insallah birlesirler rum tarafiyla Kktc zaten anlamsiz hukumetcilik oynayan bir devletcilik kurumu ordaki yasayan halki sindirip biktirmisiz insanlari ufacik bir yere kitlemisiz dunyadan soyutlamisiz Bir Tc vatandasi olarak Kktc halkina inanilmaz uzuluyorum vede bir Kthy eski calisani olarak ! Malesef Turkiyeden sizlere bir care umit yok gercekler bunlar zamaninda kutarip savasmak gecelim efendim bu isleri gercekleri gorelim !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tadını çıkart. ~ 9 yıl önce
yani diyorsun ki, tecavüzden kaçamıyorum bari tadını çıkartayım. sen git otur rumların kucağına tutan mı var..... hatırlatayım, kucağına oturmak istediğin insanlar 40 yıl önce ceddini kurutmaya çalışanlar
KKTC ~ 9 yıl önce
Rumların havayolu ile ilgileneceğimize, Kuzey Kıbrıs için yeni havayolunu düşünsek daha iyi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yakında Rum kesimi kalmayacak inşallah (zaten yok bir tek biz rum kesimi diyoruz o ayrı konu) birlesilecek ve tek bir devlet olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MUZAFFER ~ 9 yıl önce
yaşınız kaç bilemiyorum ama, ya çok gençsiniz, ya da hiç okumayan cahilin tekisiniz, kusura bakmayın. Sizin böyle konuşmanız, Türk düşmanı oln birinin konuşmasından ala. Kıbrıs asırlarca Türk toprağı kalmış, şimdi bizi hep güçsüz zamanlarda bir damla suda boğmay isteyen bir milletin ağzıyla konuşmak sadece seviyenizi ve bilginizi gösteriyor. Türk milleti misafirlere her zaman iyi davranmış, hala da Suriyeli mültecilerde de olduğu gibi bunu hala gösteriyor. Ama Rum dediğin illet bir millet, sizi iki gün ağırlayıp gece yarısı boğazlarınızı keser. Bunu hiç unutmayın..
iyi ~ 9 yıl önce
Hayirli olsun insallah basarili olurlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000