02 Nisan 2022, Cumartesi 09:20:24

Rolls-Royce'un UltraFan Programında Önemli Adım

Rolls-Royce, UltraFan programında yeni bir dönüm noktasına daha imza atarak dünya lideri güç şanzımanını Almanya’nın Dahlewitz kentindeki tesisinden, ilk montajının yapıldığı Birleşik Krallık’a sevk etti.
  • Abi biz niye yapamıyoruz böyle şeyler
  • Ultrafan'ın daha kralını asrın lideri önderliğinde,ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ve saz arkadaşlarıyla hatta damadın da katkısıyla tamamıyla yerli ve milli olarak yaparız dünya bize bir kere daha gıpta eder, kıskanır,evelallah,inşallah, maşallah,hamdolsun,amin...
  • Adamlara bak neler yapıyor birde bize bak herşeyi eleştirip herşeyin profu yuz ilim bilim siyaset herşeyde uzmaniz bal yapmayan essek arısı misali.

Rolls-Royce, UltraFan programında yeni bir dönüm noktasına daha imza atarak dünya lideri güç şanzımanını  Almanya’nın Dahlewitz kentindeki tesisinden, ilk montajının yapıldığı Birleşik Krallık’a sevk etti.

Dünya havacılık güç rekorunu kıran UltraFan, gaz türbini sürdürülebilirliğine önemli bir katkı sunarak ilk nesil Rolls-Royce Trent motorlarına kıyasla yüzde 25 yakıt tasarrufu sağlıyor. Planeter bir dişli tasarımına sahip olan güç şanzımanı, maksimum güçte çalışırken Formula 1 organizasyonundaki araçların tümünden daha fazla güç iletebiliyor. Dahlewitz’te yapılan testte 87.000 beygir gücüne ve 64 megawatt’a ulaştığı belirtilen UltraFan, orta büyüklükte bir şehrin güç ihtiyacını karşılayabilecek verime sahip.

140 inçlik fan çapıyla dünyanın en büyük motoru olan UltraFan, bu yıl Birleşik Krallık’ın Derby kentinde %100 Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı  ile teste tâbi tutulacak.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Rolls-Royce Sivil Havacılık Başkanı Chris Cholerton, “Güç şanzımanının sevkiyle birlikte önemli bir aşamaya daha ulaştık. Geldiğimiz bu aşama, UltraFan programında görev alan herkes için olağanüstü bir önem taşıyor. Uzun yıllar boyunca hava yolculuğunun önemli bir parçası olacak daha iyi ve daha verimli gaz türbinleri geliştirdiğimiz için ekiplerimizle gurur duyuyorum.” dedi.

Dar veya geniş gövdeli uçaklar için ölçeklenebilen UltraFan, Rolls-Royce’un havacılığı daha sürdürülebilir hâle getirme misyonunun önemli bir parçası. Gaz türbinleri önümüzdeki yıllarda da uzun mesafeli havacılığın bel kemiğini oluşturmaya devam edecek. UltraFan’ın verimliliği ise, kısa vadede geleneksel jet yakıtından daha masraflı ancak daha sürdürülebilir olan yakıtlara geçişte endüstri ekonomisini geliştirmeye yardımcı olacak. 

Rolls-Royce'un UltraFan Programında Önemli Adım

Facebook Yorum

Yorumlar

Biz de yapalım ~ 4 ay önce
Abi biz niye yapamıyoruz böyle şeyler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çünkü ~ 4 ay önce
Çünkü sen sanayi devrimini yapmadın.
Eyyy Rolls Royce ~ 4 ay önce
Ultrafan'ın daha kralını asrın lideri önderliğinde,ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ve saz arkadaşlarıyla hatta damadın da katkısıyla tamamıyla yerli ve milli olarak yaparız dünya bize bir kere daha gıpta eder, kıskanır,evelallah,inşallah, maşallah,hamdolsun,amin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 4 ay önce
Adamlara bak neler yapıyor birde bize bak herşeyi eleştirip herşeyin profu yuz ilim bilim siyaset herşeyde uzmaniz bal yapmayan essek arısı misali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000