24 Mayıs 2023, Çarşamba 08:39:17

Rize-Artvin Havalimanı'ndan Tayfun füzesi ateşlendi

Türkiye’nin yerli balistik füzesi Tayfun’un Rize-Artvin Havalimanı’ndan 2. kez test atışı gerçekleştirildi.
  • Bu meydan anca bu işe yarar.
  • Birakin syaseti allah askina. iste neticedee adamlar urasip yapmşs. calistimmi oluyor. belki muadillerine gore eksikleri vardir ama zamanla kapatilr. unutmayinki savaslarda supriz cok onemlidir. eger bnu ithal olarak alsaydik gercek savasta ne yapacagin bilemezdik. amerikadan filen alacagin fuze gercek savasta nasil davaranaca k bilemezsin. belkide oldugu yerdepatlayacak. emegi gecen herkese selamlar
  • İlk atış menzili 560 km. idi,şimdiki bilinmiyor fakat daha fazla.1.000 km.ye çıkartılma talimatı da verildiği biliniyor.Gol Yunanistan kalesine atılıyor, ses karşı yaka'dan geliyor!
  • Siyasal islamcı,din tüccarları koltuk sallanınca bir anda Türk olduklarını hatırlayıp yapılan şeylere nasıl da Türkçe isimler veriyorlar...Bunların derdi ülke değil koltuk,para,çıkar bekası.
  • Tebrikler

Türkiye’nin yerli balistik füzesi Tayfun’un Rize-Artvin Havalimanı’ndan 2. kez test atışı gerçekleştirildi.

Roketsan ve Savunma Sanayii Başkanlığı, Roketsan tarafından geliştirilen Tayfun için 18 Ekim 2022 tarihinde Rize-Artvin Havalimanı'nda ilk kez test atışı yapılmıştı.

Geçen 7 ayın ardından 12 Mayıs günü yine bir test atışı görüntüleri resmi olarak Roketsan tarafından paylaşılan Tayfun'un bugün Rize-Artvin Havalimanı’ndan yeniden test atışı gerçekleştirildi.

Saat 06.44’te yeniden test atışı yapılan Tayfun'un test atışı esnasında Rize-Artvin Havalimanı’nın içerisinde ve etrafında yoğun güvenlik önlemi alınırken, Tayfun Füzesi’nin test atışının Rize ayağı başarı ile tamamlandı. Füzenin kaç kilometre mesafeye gönderildiği ile ilgili bilg verilmedi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir de sosyal medya hesabından test atışına ait görüntüleri paylaştı. Demir, 'TAYFUN füzemizin yeni test atışını başarılı şekilde gerçekleştirdik. Başta Roketsan olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.' ifadelerini kullandı.

Genellikle 300 kilometreye kadar olan balistik füzeler ‘Taktik Balistik Füze (TBM)’; 300-1000 kilometre arasında menzile sahip balistik füzeler ise ‘Kısa Menzilli Balistik Füze (SRBM)’ olarak tanımlanıyor. Tayfun Füzesi’nin kısa süre içerisinde envantere alınması bekleniyor. Tayfun ile Türk Silahlı Kuvvetleri, önemli bir caydırıcılık kapasitesine ulaşmış olacak.

Rize-Artvin Havalimanı'ndan Tayfun füzesi ateşlendi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Rize ~ 7 gün önce
Bu meydan anca bu işe yarar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 7 gün önce
Birakin syaseti allah askina. iste neticedee adamlar urasip yapmşs. calistimmi oluyor. belki muadillerine gore eksikleri vardir ama zamanla kapatilr. unutmayinki savaslarda supriz cok onemlidir. eger bnu ithal olarak alsaydik gercek savasta ne yapacagin bilemezdik. amerikadan filen alacagin fuze gercek savasta nasil davaranaca k bilemezsin. belkide oldugu yerdepatlayacak. emegi gecen herkese selamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gool ~ 7 gün önce
İlk atış menzili 560 km. idi,şimdiki bilinmiyor fakat daha fazla.1.000 km.ye çıkartılma talimatı da verildiği biliniyor.Gol Yunanistan kalesine atılıyor, ses karşı yaka'dan geliyor!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tayfun ~ 7 gün önce
Siyasal islamcı,din tüccarları koltuk sallanınca bir anda Türk olduklarını hatırlayıp yapılan şeylere nasıl da Türkçe isimler veriyorlar...Bunların derdi ülke değil koltuk,para,çıkar bekası.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türk ~ 6 gün önce
Seçimlerden önce verilen isimlerin hepsi Türkçe'dir. Buna bağlama, önce araştır.
Yorumcu ~ 7 gün önce
Tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000