04 Nisan 2020, Cumartesi 17:11:57

Rize-Artvin Havalimanı'nda son durum ne?

Türkiye'nin Ordu-Giresun Havaalanı'ndan sonra denize dolgu yapılarak inşa edilen 2. havalimanı olacak olan Rize-Artvin Havalimanı inşaatında yüzde 64 fiziki gerçekleşme sağlandı.
  • Vergileri garantili ihalelerle yandaşa,betona,saraylara, uçaklara,arabalara,lükse, araplara,tarikatlara,cemaatlere saç ondan sonra da kriz olunca da vatandaştan ibanla para iste!
  • Ayıptır günahtır. Çok mu lazım havalimanı oraya. Orgi zaten ekonomiyi çöketrtti şimdi sırada bu mu var. Senede kaç yolcu gelecek. Tabii garanti yolcu sayısı var birileri parayı götürecek
  • Saw a 2. Pist neden yapilmiyor ? Pilot tutuklaycaklarina saw da iyilestirme ylsalar daha iyi olmazmi rize ne kadar aktif olcak hemen yaninda trabzon havalimani var ,
  • Devlet mi yapıyor onu yap işlet devret
  • Milletten para topluyorlar. Kasada kuruş kalmamış. Ama burada havalimanı inşaatı devam ediyor
  • Aman ha hizli bitirin,ucaklar inmek icin havada holding yapiyor.

Türkiye'nin Ordu-Giresun Havaalanı'ndan sonra denize dolgu yapılarak inşa edilen 2. havalimanı olacak olan Rize-Artvin Havalimanı inşaatında yüzde 64 fiziki gerçekleşme sağlandı.

3 kilometre uzunluğunda ve 45 metre genişliğinde pistin yer alacağı Rize-Artvin Havalimanı inşaatında yüzde 64 seviyelerinde ilerleme kaydedildi. 297 iş makinası ve 665 işçinin 24 saat aralıksız çalıştığı Rize-Artvin Havaalanı inşaatında 2 adet taş ocağından dolgu için malzeme taşınıyor. Dolgu alanında sadece taş, toprak, kaya gibi dolgu malzemesi kullanılmamakla beraber günlük 30 adet üretilebilinen, toplam ağırlığı 45 ton olan beton x bloklarının da içerisine yer aldığı malzemeler ile günde 120 bin ton dolgu işlemi yapılıyor. Dolgu işlemi sadece iş makineleriyle bu iş için özel dizayn edilmiş gemilerle gerçekleştiriliyor. 7 bin 300 metre mendirek ile önce akıntı en aza indirilerek dolgu işlemi yapılıyor. İşin yüzde 90’lık kısmını kapsayan 2 milyon 600 bin metrekare toplam dolgu alanında 85 milyon 500 bin ton dolgu yapılması planlanıyor. Bugüne kadar ise planlanan dolgusunun 56 milyonu gerçekleştirildi.

Kule ve terminal binasının yapımına başlandı

Üst yapı ihalesi bittikten hemen sonra kule kazıkları çakılan Rize-Artvin Havalimanında terminal binası taban dolgusu ise devam ediyor.

Dolgu çalışmalarına 2017 yılının şubat ayında başlayan ve 2022 yılının Ocak ayında bitmesi planlanan havalimanı inşaatında çalışmalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim 2020 yılında kullanıma açılması talimatı sonrasında hızlanırken, bu talimatın üzerine günde sadece 60 ton olan dolgu dökümü bir anda yüklenici firma tarafından 120 bin tonlara çıkartıldı.
Trabzon Havalimanı’na alternatif olacak olan havalimanı Karadeniz yaylalarının turizm açısından ulaşılabilirliğini de daha kolay hale getirilecek. Aynı zamanda Rize-Artvin Havalimanı bölgeye lojistik ve ticaret olarak da büyük katkı sağlayacak. Havalimanında sivil apronların yanı sıra askeri apronlarda yer alacak.Rize-Artvin Havalimanı'nda son durum ne?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Saç paraları ~ 2 ay önce
Vergileri garantili ihalelerle yandaşa,betona,saraylara, uçaklara,arabalara,lükse, araplara,tarikatlara,cemaatlere saç ondan sonra da kriz olunca da vatandaştan ibanla para iste!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayıp ~ 2 ay önce
Ayıptır günahtır. Çok mu lazım havalimanı oraya. Orgi zaten ekonomiyi çöketrtti şimdi sırada bu mu var. Senede kaç yolcu gelecek. Tabii garanti yolcu sayısı var birileri parayı götürecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ogrnci pilot ~ 2 ay önce
Saw a 2. Pist neden yapilmiyor ? Pilot tutuklaycaklarina saw da iyilestirme ylsalar daha iyi olmazmi rize ne kadar aktif olcak hemen yaninda trabzon havalimani var ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İleri zekalı ~ 2 ay önce
Devlet mi yapıyor onu yap işlet devret

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayıp ~ 2 ay önce
Milletten para topluyorlar. Kasada kuruş kalmamış. Ama burada havalimanı inşaatı devam ediyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Torba ~ 2 ay önce
Senide bulacağız merak etme ;)
Cevap ~ 2 ay önce
Aman ha hizli bitirin,ucaklar inmek icin havada holding yapiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tavada Hamsi ~ 2 ay önce
Yerde holding bitmedi ki,havada sen holding!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000